هجوم نرم به ارزش‌ها، اين‌بار با چالش «مجيد»!

هجوم نرم به ارزش‌ها، اين‌بار با چالش «مجيد»!

|هجوم نرم به ارزش‌ها، اين‌بار با چالش «مجيد»! از مسیح داراب|

صدای شیعه:‌ هر‌از‌چند‌گاه خود را به شکلي نشان مي‌دهد؛ يک روز بهانه اين چالش مي‌می شود نقش «نقي» در سريال پايتخت و همچنین روز ديگر چالش صدا زدن گربه‌ها با نام «مجيد» شکل مي‌گيرد تا از يکسو سرپوشي باشد بر نقاط ضعف مکاتب اومانيستي و همچنین ماترياليستي و همچنین ديگر ايسم‌هايي که هيچگاه نتوانسته‌اند پاسخي به روح‌هاي تشنه حقيقت داشته باشند و همچنین يکي بعد از ديگري نقض شده‌اند. از سوي ديگر، اينجا هم با آن هم حکايت دنباله‌دار اسلام‌ستيزي و همچنین اسلام‌هراسي مواجهيم. حکايتي که از آغاز نبوت پيام‌آور رحمت حضرت محمد (ص) خود را به اشکال گوناگون نشان مي‌دهد. انگار که هيچگاه آتش کينه ستيزه‌جويان با اسلام فرو نمي‌نشيند؛ ‌چه در قالب اعلام بيت‌المقدس به عنوان پايتخت رژيم اشغالگر قدس باشد و همچنین چه در قاموس طنزهايي که به يکباره در فضاي مجازي و همچنین شبکه‌هاي اجتماعي با تکيه بر نام‌هاي مقدس، ‌نرم و همچنین خزنده براي عادي‌سازي توهين به مقدسات و همچنین تغيير نظام ارزشي جامعه قد‌علم مي‌کنند و همچنین بسياري از ما بي‌توجه به پروژه‌هاي عظيمي که در وراي اين به ظاهر طنزها پنهان می باشد، با بازنشر آنها بي‌آنکه خود بدانيم، عامل اجراي چنين پروژه‌هايي مي‌شويم. 

   

بازيگران هجمه به مقدسات

به رشته تحرير درآمدن کتاب «آيات شيطاني» از سوي فرد مرتدي زیرا و به درستی که «سلمان رشدي» و همچنین پشتيباني غرب از اين فرد را مي‌قدرت آغاز فاز جديدي از ستيزه‌جويي با اسلام در قالب هجمه به مقدسات دانست. هجمه‌اي که در ابتدا به نام آزادي بيان اتفاق افتاد.  با حادثه ۱۱سپتامبر ۲۰۰۱ ميلادي اين هجمه‌ها وارد فاز جديدي شد؛ اين‌بار نمايش اسلام‌هراسي از سوي تیم صهيونيستي «بيلدربرگ» طراحي و همچنین اجرا شد تا با کشتن ۳هزار فرد یا شخص انسان بيگناه و همچنین نسبت دادن اين حادثه تروريستي به مسلمانان آغاز هجمه‌اي گستره به مقدسات دين اسلام را کليد بزنند.  پخته شدن اين سناريو براي وارد شدن به مرحله اجرا ۹ سال شمسی طول کشيد و همچنین بازيگر اين نمايش غير‌اخلاقي تري جونز، کشيش گمنام امريکايي بود. رسانه‌هاي غربي با بازتاب گسترده اقدام موهن اين فرد که عدم تعادل رواني وي از سوي دخترش نيز تأييد شد، اثبات کردند اين سناريو اهداف از پيش تعيين شده‌اي دارد که رسانه‌اي شدن اين عمل شنيع نيز يکي از قسمت و بخش‌هاي سناريوي اهانت به مقدسات بود، ولی باید توجه داشت اين جريان شنيع همچنان ادامه دارد و همچنین هر‌از‌چند‌گاه، شکستن خط قرمز مقدسات و همچنین هجمه به مباني اعتقادي مسلمانان را شاهد هستيم.  ريشه چرايي عبور استکبار از خط قرمز مقدسات ديني را بايد در روابط اقتدار و قدرت – دانش مورد ‌بررسي تاريخي قرار داد. در وراي اين بررسي مي‌قدرت دست‌هاي پشت پرده در طراحي و همچنین اجراي اين سناريو را شناسايي کرد و همچنین دستمان مي‌آيد چه کساني از تقدس‌زدايي و همچنین هجمه به مقدسات سود مي‌برند. اين در حالي می باشد که بسياري از مقام‌هاي ديني و همچنین سياسي غرب همچون ادموند اشتويبر، رئيس گروه و حزب مسيحي سوسياليست آلمان و همچنین جورج جانيزفاين، نماينده ويژه پاپ بنديکت شانزدهم، آشکارا از اسلامي شدن قاره اروپا و همچنین ذوب شدن هويت مسيحي جوامع غربي هشدار داده‌اند. 

   

اهداف تقدس‌زدايي

اين هجمه اهداف متعددي را در پشت پرده دنبال مي‌کند. اهدافي شامل دشمني خيالي براي توجيه سياست‌ها تا جايگزين خطر کمونيسم و همچنین شيطان شوروي می شود و همچنین اشتباهات سياسي اقتدار و قدرت‌هاي غربي را به گردن بگيرند.  از منظر روانشناختي تکرار هر موضوعي به عادي‌سازي آن هم منجر مي‌می شود. يکي از مهم‌ترين اهداف پروژه هجمه به مقدسات، تقدس‌زدايي، عادي‌سازي اهانت به مقدسات و همچنین سنجش آستانه تحمل مسلمانان می باشد که مي‌تواند گام‌هاي بعدي آنها را مشخص کند. توهين و همچنین توطئه از پايان منطق آغاز مي‌می شود؛ در صورتی که‌چه تقدس‌زدايي و همچنین هجمه به مقدسات ديني از زواياي متنوع و گوناگون و مختلف قابل بررسي می باشد، ولی باید توجه داشت نمي‌قدرت کتمان کرد روي آوردن دشمنان اديان به اين رفتار غيراخلاقي نشانه‌ ضعف و همچنین ناتواني آنها بوده می باشد. 

 

شايد در صورتی که وقتي مي‌خواهيم يکي از جوک‌ها يا فيلم‌ها و همچنین محتواهاي نشر يافته در فضاي مجازي را به اشتراک بگذاريم کمي بيشتر تأمل کنيم و همچنین به پشت پرده‌هاي احتمالي آن هم هم بينديشيم، مي‌توانيم خيلي ساده از توطئه‌اي که هويت و همچنین ارزش‌هاي ما را هدف گرفته پيشگيري کنيم. 

   

مخاصمه چندين قرني

سنگ بناي مخاصمه غرب با اسلام را بايد در گسترش اسلام در قرن‌هاي اوليه هجرت (قرن هشتم ميلادي) در قلب اروپا از ايتاليا و همچنین فرانسه تا اسپانيا جست‌وجو کرد. حضور مسلمانان در اسپانيا (آندلس) هشت قرن به طول انجاميد و همچنین سبب شد تا اسلام‌ستيزي اين‌بار در قالب جنگ‌هاي صليبي، ظهور و همچنین بروز يابد. در جنگ‌هاي صليبي از سال شمسی ۱۰۹۱ تا سال شمسی ۱۲۹۱ ميلادي، ثروتمندان يهودي و همچنین مسيحي از طرف اروپا براي تصرف بيت‌المقدس به مسلمانان حمله کردند.  در قرون ۱۵ و همچنین ۱۷ مسلمانان از روسيه تا قلب اروپاي شرقي پيش رفتند و همچنین اين منطقه ها و مناطق را تحت استيلاي خود درآوردند. با اين وجود قرون ۱۹ و همچنین ۲۰ دوران رکود مسلمانان بود، ولی باید توجه داشت در عصر حاضر و همچنین دهه‌هاي اخير گرايش به اسلام و همچنین جمعيت مسلمانان رشد فزاينده‌اي داشته می باشد و همچنین انقلاب اسلامي ايران در قرن جاري، نشانه‌اي از توفيق ايجاد يک حکومت اسلامي می باشد که روز‌به‌روز بيشتر در مدار اقتدار حرکت مي‌کند. همين جلوه‌نمايي اقتدار و قدرت اسلام و همچنین مسلمانان می باشد که استکبار جهاني را به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن مبارزه‌اي جدي‌تر و همچنین در ميادين گوناگون با اسلام انداخته می باشد؛ ‌از اسلام‌هراسي تا اسلام‌ستيزي و همچنین هجمه به مقدسات. 

منبع: روزنامه جوون

انتهای پیام

هجوم نرم به ارزش‌ها، اين‌بار با چالش «مجيد»! در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان