فاضل عنوان کرد: مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده از دین، علم پزشکی جدید را تهدید می‌کند/ حفظ کرامت بیمار بنیان اخلاق علم پزشکی جدید می باشد

فاضل عنوان کرد: مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده از دین، علم پزشکی جدید را تهدید می‌کند/ حفظ کرامت بیمار بنیان اخلاق علم پزشکی جدید می باشد

|فاضل عنوان کرد: مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده از دین، علم پزشکی جدید را تهدید می‌کند/ حفظ کرامت بیمار بنیان اخلاق علم پزشکی جدید می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: ایرج فاضل، ریاست کل نهاد نظام علم پزشکی جدید در همایش چالش‌های اخلاقی نظام سلامت که صبح امروز ۱۴ آذرماه، در کتابخانه ملی برگزار شد با گفتن آنکه هچ حرفه‌ای به مقدار و اندازه علم پزشکی جدید با اخلاق عجین نیست اظهار کرد: اخلاق در بعضی از مشاغل مانند قضاوت و همچنین علم پزشکی جدید که جان و همچنین مال شهروندان و مردم شهر را در دست دارد اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

او همچنین افزود: در مباحث اخلاقی پزشک همچنین و علاوه بر آنکه پزشک بایستی و حتما به دانش روز مسلط باشد سرویس ها و خدمات فرهنگی و اجتماعی نیز بایستی و حتما جهت او در اولویت بوده و همچنین زمانی موفق خواهد بود که نسبت به تمامی مسائل فرهنگی و اجتماعی حساس باشد.

بنیانگذار پیوند اعضا در ایران با تأکید بر اهمیت احترام به حقوق بیمار تصریح کرد: بیمار شامل حقوقی می باشد که از سوی تمامی پزشکان بایستی و حتما مورد احترام قرار گیرد همچنین احترام به همکاران و همچنین احترام به حرفه نیز جز مباحث اخلاقی می باشد.

وزیر اسبق بهداشت و همچنین درمان با گفتن آنکه ما در همه مسائل نظام سلامت شریک هستیم گفت: به عنوان یک معلم موظف به آموزش اصول اخلاقی به دانشجویان و همچنین شاگردان خود هستیم ضمن آنکه نباید اجازه دهیم همکارانمان آسیب ببینند به اینها می‌قدرت احساس را نیز اضافه کرد چرا که احساس قسمت و بخش غیره ای از مسائل اخلاقی می باشد.

فاضل ادامه داد: مباحث اقتصادی و مالی پزشک و همچنین بیمار در بسیاری از جوامع حذف شده ولی باید توجه داشت در جامعه ما به دلیل ساخت آن هم هنوز شامل اهمیت می باشد روابط اقتصادی و مالی بین علم پزشکی جدید و همچنین بیمار یکی از چالش‌های اخلاقی مهم در نظام سلامت می باشد.

ریاست کل نهاد نظام علم پزشکی جدید با انتقاد از مضر و همچنین بد‌بهره بری و استفاده‌گران از دین در مباحث علم پزشکی جدید اظهار کرد: یکی از مسائلی که طب را امروز تهدید می‌کند باز شدن راه خرافات در طب و همچنین مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده از باورها و همچنین ایمان شهروندان و مردم شهر می باشد. حدیث‌های جعل شده که صد در صد غلط می باشد. آن یک خطر عمده جهت نظام سلامت ما قلمداد شده و همچنین روز به روز نیز توسعه پیدا می‌کند ما به عنوان پزشک مسئولیم که با آن هم مبارزه کنیم.

او همچنین ادامه داد: با پوشش مذهبی کارهای خارج از علم، عقل و همچنین منطق را انجام داده و همچنین در آن راه به شهروندان و مردم شهر آسیب می‌رساند ما نباید اجازه چنین کاری را بدهیم.

فاضل یادآور شد: یکی از وظایف جامعه علم پزشکی جدید پاک نگاه داشتن آن حرفه می باشد. هنگام و زمانی که تخلفی صورت می‌گیرد همکار پزشک بایستی و حتما آن هم را به نهاد نظام علم پزشکی جدید و همچنین دیگر نهادهای نظارتی به گفته دهد.

فاضل افزود: اصل کار ما آن می باشد که بیمار را به عنوان یکی از عزیزان خود ببینیم نباید کرامت انسانی را فراموش کرده چرا که کرامت انسانی بنیان اخلاق در علم پزشکی جدید می باشد.

منبع: ایکنا

انتهای پیام

فاضل عنوان کرد: مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده از دین، علم پزشکی جدید را تهدید می‌کند/ حفظ کرامت بیمار بنیان اخلاق علم پزشکی جدید می باشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان