صدودوازدهمین شماره از روزنامه یا نشریه خط گروه و حزب‌الله نشر یافته شده شد؛ رهبر انقلاب از چه طریق و همچنین چگونه در جریان مسائل کشور قرار می‌گیرند؟

صدودوازدهمین شماره از روزنامه یا نشریه خط گروه و حزب‌الله نشر یافته شده شد؛ رهبر انقلاب از چه طریق و همچنین چگونه در جریان مسائل کشور قرار می‌گیرند؟

|صدودوازدهمین شماره از روزنامه یا نشریه خط گروه و حزب‌الله نشر یافته شده شد؛ رهبر انقلاب از چه طریق و همچنین چگونه در جریان مسائل کشور قرار می‌گیرند؟ از مسیح داراب|

صدای شیعه: صدودوازدهمین شماره از روزنامه یا نشریه خط گروه و حزب‌الله در هفته‌ی سوم از آذرماه ۱۳۹۶ نشر یافته شده شد.
 

سخن هفته‌ آن شماره از روزنامه یا نشریه با عنوان «راز وعده‌های صادق» به آن سؤال پاسخ می‌دهد که رهبر انقلاب از چه طریق و همچنین چگونه در جریان مسائل کشور قرار می‌گیرند؟

 گزاره‌ اول: تحلیل درست مبتنی بر اشراف کامل می باشد

هنوز ساعاتی از صحبت‌های رهبر انقلاب در جمع قوه دریایی(مهرماه ۹۴) نگذشته بود که رفتار سعودی‌ها در ماجرای کشتار مظلومانه‌ی مناتغییر کرد. زیرا آن هم‌ها می‌دانستند تهدید به برخورد «سخت و همچنین خشن» که از سوی رهبر ایران گرفته شده، یک تعارف نیست. در ماجرای اقدام ضد بشری و ترویستی داعش خود خوانده در مجلس نیز هنگام و زمانی که سخن از انتقام و همچنین سیلی محکم از سوی رهبر ایران صورت ‌گرفت؛ همگان منتظر اقدامی خیره‌کننده از سوی ایران علیه داعش خود خوانده بودند. کنار چندین عملیات پهناور و بزرگ و همچنین کوچک، شلیک ۶ موشک به مواضع تروریست‌ها در سوریه چنان سیلی بود که دوست به آن هم افتخار کرد و همچنین دشمن از آن هم مبهوت شد. سؤال آن هم می باشد که چرا دشمن از تهدید رهبر انقلاب رفتارش را تغییر داده و همچنین می‌دهد؟ جواب آن هم یک چیز می باشد: آن هم‌ها تجربه کرده‌اند که در صورتی که از سوی رهبر انقلاب حرفی زده می‌می شود؛ آن هم حرف حتما عملی می‌می شود. آن هم تهدید، آن هم وعده، "وعده‌ی صادق" می باشد. طبعا کسی هم می‌تواند وعده‌ی صادق و همچنین راست بدهد که جدا از خصلت‌های فردی و همچنین ایمان‌ به وعده‌های الهی، هم بر امکانات و همچنین توانایی‌های مجموعه‌ی تحت امرش اشراف داشته باشد و همچنین هم از توانمندی و همچنین اوضاع رقیبش اطلاع کافی.

گزاره دوم: تحلیل درست، مبتنی بر اطلاعات دقیق و همچنین کافی می باشد

هنوز اندکی از مذاکرات هسته‌ای با آمریکا نگذشته که رهبر انقلاب در تحلیلی گفتن کردند که به مذاکرات خوشبین نیستند چراکه طرف مقابل، بدعهد می باشد و همچنین اهل خدعه. دوسال بعد از آن هم، همگان، حتی آن هم تیم مذاکره‌کننده که ابتدا خوشبین بودند هم از بدعهدی‌های مکرر آمریکا خبر ‌دادند.

در آغاز بحران سوریه هم که بسیاری از اشخاص ناامید از عاقبت آن هم بودند، رهبر انقلاب، تحلیل غیره ای داشت. سیدحسن نصرالله، تحلیل رهبر انقلاب در مورد‌ی آن هم ماجرا را چنین روایت می‌کند: "همه به آن پس نتیجه آن می شود که رسیده بودند که حکومت سوریه بعد از دو یا سه ماه ساقط خواهد شد. ولی باید توجه داشت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند که بایستی و حتما تلاش کنیم تا اسد در آن جنگ پیروز می شود و همچنین پیروز خواهد شد. " و همچنین امروز سرانجام و همچنین عاقبت آن هم تحلیل را می‌بینیم. محور مقاومت پیروزی علیه داعش خود خوانده را جشن می‌گیرد.

راست گفته‌اند که تحلیل درست، "خبر بعدی" می باشد. یک تحلیل درست با "جمع‌آوری اطلاعات" و همچنین "پردازش دقیق" آن هم‌ها از بعدی خبر می‌دهد. چنین امری بررسی کننده و پروهشگر نمی‌می شود مگر آنکه تحلیل‌گر، از خبرهای جدید درست و همچنین آگاهی کافی برخوردار باشد.

گزاره سوم: تحلیل درست، مبتنی بر نقل از‌های میدانی و همچنین عینی می باشد

به دو گزاره‌ی فوق، بایستی و حتما آن گزاره را هم اضافه کرد که جهت رسیدن به تحلیل درست، بایستی و حتما در میدان بود و همچنین از نزدیک، معظلات و مسائل و مشکلات را لمس کرد. یک مسئول اجازه نمی‌دهد فاصله و همچنین ارتباط و رابطه‌اش با شهروندان و مردم شهر کم بشود. رهبر انقلاب خود تأکید دارند که «معتقدم که جهت یک مسؤول در دستگاه حکومتی – اعم از مسؤولیتی که بنده دارم یا مسؤولیتی که دیگر مسؤولان دارند – انقطاع از واقعیات و همچنین دوری از شهروندان و مردم شهر، عامل انحطاط می باشد… حضرت به مالک اشتر فرموده‌اند: قلّة علم بالأمور؛ به خاطر احتجاب و همچنین دوری از شهروندان و مردم شهر، آگاهی انسان از همه چیز کم می‌می شود. البته من به منزل و خانه‌های اشخاص هم می‌روم. یکی از کارهایی که بحمداللَّه من از اوایل ریاست جمهوری تا به‌حال انجام داده‌ام – البته گاهی اکثرا و بیشتر می باشد، گاهی کمتر – آن می باشد که به منازل اشخاصی از آحاد و همچنین توده‌های شهروندان و مردم شهر می‌روم، روی فرش‌شان می‌نشینم، با آنها حرف می‌زنم و همچنین زندگی‌شان را از نزدیک لمس می‌کنم. (۱۳۷۹/۱۲/۰۹) یکی از وزرای وقت قسمتهای آخر دهه‌ی هفتاد در حوزه‌ی صنعت نیز تعریف می‌کرد که "در سالی که نرخ فولاد در جهان به تعبیر خود اهل فولاد به درّه‌ی مردن و مرگ افتاده بود و همچنین واردات نیز خیلی گسترش پیدا کرده بود، طوری ‌که شرکت‌های تولیدکننده ضرر می‌کردند، در آن هم ایام و همچنین در یکی از شب‌های احیاء، یکی از مسئولان دفتر رهبری با من تماس گرفت و همچنین گفت که آقا نگران خواهند بود و همچنین گفتند بیا آن‌جا. شب احیاء بود و همچنین آن موضوع جهت من خیلی عجیب بود، زیرا معمولاً آقا در شب احیاء جهت خود برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ویژه ای دارند و همچنین معمولاً به هر کاری نمی‌پردازند. من فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم در آن شب دیگر ایشان حال و همچنین هوای آن حرف‌ها را نباید داشته باشند. " ولی باید توجه داشت کار شهروندان و مردم شهر واجب بود.

همین درک از واقعیات و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات زندگی شهروندان و مردم شهر هم هست که بعد از پیگیری‌ها و همچنین جلسات موردی در طول آن سال شمسی‌ها، موجب نمایش رسمی چندین جلسه آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی از سوی رهبر انقلاب شده می باشد و همچنین در آن هم مسئولان به‌صورت ویژه مورد خطاب قرار می‌گیرند و همچنین بایستی و حتما برنامه جذاب و جالب و خوب‌های عملیاتیشان را ارائه دهند. و همچنین همین اطلاع پیدا کردن و یافتن دقیق از زندگی و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر می باشد که موجب می‌می شود رهبر انقلاب در حوادثی زیرا و به درستی که زلزله‌ی بم و همچنین آذربایجان و همچنین کرمانشاه، شخصا حضور یابند و همچنین از نزدیک امورات را پیگیری کنند، یا به سران سه قوه، جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات بعضی از مؤسسات اقتصادی و مالی و همچنین اعتباری که شهروندان و مردم شهر گرفتار آن هم خواهند بود، ‌دستوراتی صادر می‌کنند. به سبب همین درک ملموس و همچنین واقع‌بینانه از زندگی و همچنین واقعیات جامعه می باشد که ایشان توانایی تشخیص نقل از‌های درست از نادرست یا ناقص را دریافته‌اند: «بنده بتدریج آدم با تجربه‌ای شده‌ام در آن مسائل نقل از‌گیری؛ نقل از‌ها صرفاً آن هم چیزی که در نقل از به بنده یا به مدیر ارشد ارائه می‌می شود، نیست؛ حواشی‌ای دارد، گوشه‌کنارهایی دارد که گاهی محتوای نقل از را عوض می‌کند؛ در صورتی که ما بخواهیم واقعیت‌ها را درست بفهمیم، بایستی برویم میدانی نگاه کنیم.»(1394/08/20)

البته سال شمسی‌ها پیش از آن نیز، در پاسخ به سؤال دانشجویان دانشگاه امیرکبیر که از چه طریق و همچنین چگونه در جریان مسائل و همچنین مسائل جامعه قرار می‌گیرید و همچنین آیا همه‌چیز را به تو می‌گویند؟ اینگونه پاسخ می‌دهند که: «من از طُرق رسمی و همچنین غیر رسمی سعی می‌کنم با واقعیات در تماس باشم. نقل از‌هایی که به من داده می‌می شود، خیلی زیاد متنوّع می باشد. هم نقل از‌های دستگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف اطّلاعاتی می باشد -چه اطّلاعات مرتبط به وزارت اطّلاعات، چه آنچه که مرتبط به اطّلاعات نیروهای مسلّح می باشد، چه آنچه که مرتبط به بعضی از دستگاه‌های خبر رسانىِ دستگاه‌های دولتی می باشد- هم بخشی از دفتر ما کارش اطّلاع‌رسانی می باشد؛ مثل دفتر ارتباط مردمی و همچنین دفتر بازرسی، که اینها از طریق نامه و همچنین تلفن مرتباً با شهروندان و مردم شهر در تماسند. با اشخاص و همچنین تیپ‌های متنوع و گوناگون و مختلف فرهنگی و اجتماعی هم ملاقات‌های فراوانی دارم و همچنین نامه هم زیاد گرفتن می‌کنم. به‌هرحال گوش من، گوش فعّالی می باشد ولی باید توجه داشت در عین حال مدّعی نیستم که همه‌چیز را میدانم. ممکن هم نیست که همه چیز را بدانم؛ البته ممکن می باشد چیزهایی را بدانم و همچنین چیزهایی را هم ندانم. البته به تو عرض کنم، اطّلاع از شهروندان و مردم شهر، یک قسمت و بخش از اطّلاع می باشد؛ قسمت و بخش دیگرش اطّلاع از دشمن می باشد.»(1379/12/09)

با آن سه گزاره، یعنی اشراف کامل بر محیط پیرامونی، داشتن اطلاعات دقیق و همچنین کافی، و همچنین دیدن واقعیات جامعه از نزدیک و همچنین میدانی می باشد که می‌قدرت به "تحلیل درست و همچنین جامع" از رخدادها و همچنین حوادث رسید. راز وعده‌های صادق رهبر انقلاب نیز در آن سه گزاره نهفته می باشد.

انتهای پیام

صدودوازدهمین شماره از روزنامه یا نشریه خط گروه و حزب‌الله نشر یافته شده شد؛ رهبر انقلاب از چه طریق و همچنین چگونه در جریان مسائل کشور قرار می‌گیرند؟ در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان