روزنامه لبنانی تحلیل کرد پیام های رسانه‌ای شدن نقش سردار سلیمانی در نبرد بوکمال

روزنامه لبنانی تحلیل کرد پیام های رسانه‌ای شدن نقش سردار سلیمانی در نبرد بوکمال

|روزنامه لبنانی تحلیل کرد پیام های رسانه‌ای شدن نقش سردار سلیمانی در نبرد بوکمال از مسیح داراب|

صدای شیعه: روزنامه «البناء» لبنان در یادداشتی به قلم «حمیدی العبدالله» با عنوان «دلایل افشای موضوع فرماندهی سلیمانی در نبرد بوکمال» به تفسیر بحث و داستان نشر تصاویر گسترده از حضور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران در عملیات آزادسازی بوکمال، آخرین پایگاه داعش خود خوانده در سوریه و همچنین برجسته شدن نقش او همچنین توسط رسانه‌ها پرداخت.

در آن یادداشت آمده می باشد: بی تردید نبرد بوکمال یک نبرد معمولی نبود بلکه آن هم گونه که اتاق عملیات متحدان سوریه گفتند «ام المعارک» یعنی مادر نبردها بود و همچنین در واقع آن نبرد با داعش خود خوانده نبود بلکه با آمریکا بود که همه تلاش خود را جهت توقف سیطره حکومت سوریه و همچنین متحدانش بر آن منطقه مهم مرزی بکار بسته بودند.

نویسنده افزود: اهمیت راهبردی آن شهرستان نشات گرفته از تلاش‌های آمریکا جهت ترسیم خطوط قرمز شامل نبود ارتباط مستقیم بین سوریه و همچنین عراق می باشد ولی باید توجه داشت آزادسازی بوکمال محصول تلاش مطابق و یکدست شده روسیه، ایران و همچنین سوریه بود به گونه ای که بمب افکن‌های راهبردی سوریه مواضع داعش خود خوانده در بوکمال و همچنین پیرامون آن هم را مرتب بمباران کردند تا بر تلاش آمریکا جهت مختل کردن کار هواپیماهای سوریه و همچنین روسیه و همچنین ارتباط بین یگان های جنگی که در حال پیشروی به سوی شهرستان فائق آیند.

العبیدی آورده می باشد: ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که که آزادی بوکمال محصول تلاش مطابق و یکدست شده بین سه کشور ایران، سوریه و همچنین روسیه بوده چرا نام ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جهت آن نبرد رسانه‌ای می‌می شود بخصوص که حضور او همچنین در اکثرا و بیشتر نبردهای بزرگی که ارتش سوریه و همچنین متحدانش در آن هم وارد شدن کردند شناخته شده بود از نبردهای حومه جنوبی حلب در اوایل سال شمسی ۲۰۱۵ تا نبردهای آزادسازی حلب و همچنین به نبردهای صحرای سوریه و همچنین شهرستان دیر الزور در همه آن نبردها رسانه‌ها به حضور ژنرال سلیمانی اشاره داشتند ولی باید توجه داشت به آن شکلی که هم اینک از طریق رسانه ها برجسته شد.

نویسنده افزود: بی تردید اهداف اصلی از تمرکز رسانه‌ای بر نقش قاسم سلیمانی در آزادسازی بوکمال وجود دارد و همچنین در اینجا به پیام‌های مهمی از آن رویداد اشاره می‌کنیم.

در آن یادداشت آمده می باشد: در خصوص پیام نخست، بایستی و حتما گفت که روشن می باشد که نبرد بوکمال نبرد خطوط قرمز بین سوریه و همچنین متحدانش از یک سو و همچنین آمریکا و همچنین ائتلافی که آن هم را فرماندهی می‌کند از سوی دیگر بوده می باشد و همچنین سوریه، روسیه و همچنین ایران با علنی کردن نقش ژنرال سلیمانی درصدد رساندن پیامی قاطع و همچنین آشکار به آمریکا بودند که جهت هر گونه راه حل سیاسی در سوریه کارشکنی کرده و همچنین از همکاری با روسیه جهت رفع بحران سوریه خودداری کرد.

پیام دوم آنکه کشورهای روسیه، سوریه و همچنین ایران با علنی کردن نام ژنرال سلیمانی به ادعای آمریکا در مورد آنکه توافق آن هم با روسیه ضامن تحریم حضور ایران در سوریه می باشد پاسخ دادند و همچنین بهترین راه جهت ثابت کردن دروغین بودن ادعای واشنگتن اعلام آشکار نقش قاسم سلیمانی در بوکمال بود.

پیام سوم ائتلاف حامیان سوریه در جنگ با تروریسم در درگیری‌های آتی نیز حضور خواهند داشت بخصوص در رویارویی جهت بازپس گیری منطقه ها و مناطق شرق سوریه که نیروهای آمریکایی در آنجا حضور دارند تا هر چه سریعتر به آغوش حکومت سوریه بازگردند.

منبع: فارس

انتهای پیام

روزنامه لبنانی تحلیل کرد پیام های رسانه‌ای شدن نقش سردار سلیمانی در نبرد بوکمال در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان