دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع): آمریکا پرچمدار خشونت در جهان می باشد

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع): آمریکا پرچمدار خشونت در جهان می باشد

|دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع): آمریکا پرچمدار خشونت در جهان می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: حجت الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در نشست علمی تخصصی فرهنگ تعایش و همچنین گفتگو که در پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مسائل عمده جهان امروز همزیستی مسالمت آمیز، تعایش و همچنین پیشامد جدید مبارزه با خشونت و همچنین افراطی گری و همچنین نیز مهمتر از همه اینها ساخته یا ایجاد جهان عاری از خشونتو افراطی گری می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه همه ادیانی که خداوند جهت انسان انتخاب کرده، اسلام می باشد، افزود: اسلام به معنای تسلیم شدن می باشد، پذیرش، سلم و همچنین همگرایی که اساسا همه پیامبران الهی در برابر خداوند تسلیم بودند.

اختری با اشاره به آیات پایانی سوره آل عمران و همچنین تاکید بر نقش ارتباط در زندگی انسان‌ها، گفتن کرد: ائمه معصوم در پیشامد جدید گفتگو که در اصطلاحات امروزی به مناظره و همچنین در تعبیرات عربی به محاوره تعبیر می‌می شود، سرلوحه ما بودند و همچنین امام و پیشوا رضا(ع) قله گفتگوهاست؛ یکی از برجسته ترین فرازهای امام و پیشوا رضا(ع) که جهت دیگران شناخته شد گفتگوی امام و پیشوا با روسای ادیان از کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف با صبر و همچنین حلم بود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر آنکه اسلام پایه گذار زندگی بر پایه ارتباط و همچنین گفتگوی آزاد می باشد، اضافه کرد: مدارا با شهروندان و مردم شهر، نشان دادن عشق و همچنین مهر و همچنین محبت به بندگان خداوند تبارک و تعالی و همچنین مهروزی از نمونه های سبک زندگی حضرت ختمی مرتبت(ص) می باشد چنانکه یکی از وظایف علما اینست که شهروندان و مردم شهر را به خداوند علاقمند کند.

او همچنین با اشاره به روز جهانی عاری از خشونت و همچنین افراطی گری افزود: در صورتی که به آنکه امروزه چه افرادی در صدد طرح جهانی عاری از خشونت خواهند بود بنگریم می‌بینیم آمریکا درصدد ثبت آن عنوان به نام خود می باشد، آمریکایی که ایران را در رسیدن به دانش هسته‌ای محدود می‌کند به بهانه مبارزه با خشونت ولی باید توجه داشت در صورتی که سابقه آمریکا را در چند دهه اخیر بررسی کردن کنیم خواهیم دید که آن کشور از پایه گذاران خشونت در جهان می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین اختری با تاکید بر آنکه آمریکا پرچمدار خشونت در جهان می باشد، گفتن کرد: آن خشونت آمریکایی‌ها را به صورت علنی در حمایت از حکومت جنایتکار آل سعود می قدرت دیدن کرد، جنایتکاران آل سعود در منطقه حکومت می‌کنند و همچنین هرجا جنایتی شده و همچنین خونی آلوده شده، حضور آل سعود در آنجا آشکار می باشد.

او همچنین اضافه کرد: بیش از ۳۰ ماه و همچنین نزدیک به سه سال شمسی می باشد عربستان در حال بمباران یمن می باشد، ۶ سال شمسی از محاصره بحرین گذشت، شیخ عیسی قاسم که بیمار می باشد را اجازه درمان و همچنین معالجه نمی‌دهند، شیخ زکزکی در نیجریه که تیرخورده را اجازه درمان نمی دهند و همچنین با تمام آن اوصاف شعار مبارزه با تروریسم را سر می‌دهند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به بعضی از جنایت‌های آمریکا در خاورمیانه، گفت: آمریکا ادعای مبارزه با تروریسم را دارد و همچنین آن در حالی‌ می باشد که تمامی تیم‌های ضد بشری و ترویستی داعش خود خوانده، طالبان، القاعده و همچنین … را تاسیس کرده و همچنین به آنان کمک‌های اقتصادی و مالی داده، کشورهای اروپایی را جهت حمایت آن گروهها دعوت کرده و همچنین باز هم دم از جهان عاری از خشونت می‌زند.

حجت الاسلام اختری با اشاره به پیشامد جدید اشغال فلسطین تاکید کرد: اسرائیل بیش از ۶۰ سال شمسی می باشد که در سرزمین‌های اشغالی جنایت می‌کند و همچنین آمریکا حکومت جعلی صهیونیستی را در فلسطین با حمایت کشورهای عربی تاسیس کرده تا قبله اول مسلمین به دست اسرائیل بیفتد.

او همچنین ادامه داد: در صورتی که می‌خواهیم جهانی عاری از خشونت داشته باشیم بایستی و حتما با آن افراطی گری‌ها مبارزه کنیم و همچنین در برابر حاکمان ستکار و همچنین ظلم ایستادگی داشته باشم، چه آنکه جهان عاری از خشونت با وعده خداوند در ظهور امام و پیشوا عصر(عج) تحقق پیدا می کند و همچنین در آن هم روز صالحان بر زمین حکومت می‌کنند.

منبع: ابنا

انتهای پیام

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع): آمریکا پرچمدار خشونت در جهان می باشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان