حضرت آیت الله وحید خراسانی در گردهمایی خادمین فاطمیه: در عزای حضرت زهرا نباید به وساوس شیطانی توجه کرد

فاطمیه1 حضرت آیت الله وحید خراسانی در گردهمایی خادمین فاطمیه: در عزای حضرت زهرا نباید به وساوس شیطانی توجه کرد

شفقنا-دست اندرکاران تعظیم شعائر فاطمی پنجشنبه شب در مراسم اختتامیه ی دهمین گردهمایی خادمین فاطمیه سراسر کشور شرکت کرده و همچنین از سخنان حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی بهره بری و استفاده کردند.

به به گفته شفقنا، در آن گردهمایی جمعی از علما و همچنین شخصیت های حوزوی از قم و همچنین مشهد مقدس، من جمله حجج اسلام آقایان مروی به نمایندگی از دفتر مقام معظم رهبری، اعرافی مدیر حوزه های علمیه، سید جواد شهرستانی، شیخ حسن صافی، سید جواد گلپایگانی، سید علی میلانی، حسینی بوشهری، علوی بروجردی، مروارید، شب زنده دار، غروی، سید احمد خاتمی، حسینی صدر، شیخ جواد فاضل لنکرانی، شیخ جعفر تبریزی، سید مهدی و همچنین سید علی و همچنین سید حسن روحانی، و همچنین مسئولان عالی رتبه کشوری شامل آقایان دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، دکتر علوی وزیر اطلاعات، دکتر صالحی وزیر ارشاد، دکتر نهاوندیان دست یار اقتصادی ریاست جمهور، احمد مسجد جامعی از شورای شهرستان تهران، نبوی نماینده ریاست قوه قضائیه و همچنین صادقی استاندار قم حضور داشتند.

در ابتدا وزیر کشور در سخنانی ضمن گزارشی از سطح کمی و همچنین کیفی نمایش مراسم پیاده روی اربعین، بر تعظیم شعائر توسط هیئات و همچنین تاثیر اربعین بر اوضاع فرهنگی کشور تاکید کرد. سپس حجت الاسلام رضوی به گفته کوتاهی از تاثیرات فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی دسته پیاده روی هیئات در روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و همچنین نمایش نشست های معرفت افزایی فاطمی در جمع فرهیختگان، ارائه نمود.

آنگاه آیت الله وحید خراسانی در بیانات مبسوطی، گوشه ای از فضائل و همچنین مقامات حضرت زهرا سلام الله علیها را گفتن کرد و همچنین حدیث إنّما سمّیت فاطمه فاطمه لأنّ الخلق فطموا عن معرفتها* را شرح داد.

آن مرجع تقلید در پایان با تاکید بر لزوم دسته روی هیئات عزادار در شهادت صدیقه طاهره سلام الله علیها، بخشی از مصائب آن هم حضرت را گفتن نمود.

او تصریح کرد: ما در مورد ی حضرت زهرا سلام الله علیها تقصیر کردیم و همچنین هر آنچه در عزای آن هم حضرت انجام دهیم، در حد خودمان می باشد و همچنین نه در حد آن هم حضرت و همچنین نباید در آن مسیر به وساوس شیطانی توجه نمود!

همانا آن هم حضرت، فاطمه نام گرفت، زیرا همه ی آفریدگان از شناخت آن هم دور مانده اند.

حضرت آیت الله وحید خراسانی در گردهمایی خادمین فاطمیه: در عزای حضرت زهرا نباید به وساوس شیطانی توجه کرد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۱۵ ۱۱:۳۵:۵۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان