حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی: سیره جمهوری اسلامی اقدام مبتنی بر اخلاق و همچنین تعهدات می باشد

safir otrish حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی: سیره جمهوری اسلامی اقدام مبتنی بر اخلاق و همچنین تعهدات می باشد

شفقنا- حضرت آیت‌الله العظمی هاشمی شاهرودی گفت: در توافق برجام، جمهوری اسلامی ایران نشان داد که به تعهدات خود پایبند می باشد ولی باید توجه داشت در طرف مقابل در بعضی موارد شامل مسائل پولی و همچنین بانکی، خلاف تعهدات عمل شد. سیره جمهوری اسلامی، اقدام مبتنی بر اخلاق و همچنین تعهدات می باشد؛ چنان که با وجود نقض عهدهای متعدد از سوی طرف مقابل به برجام متعهد هستیم.

به نقل از شفقنا، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار سفیر اتریش اظهار داشت: با توجه به سابقه طولانی روابط دو کشور، امیدواریم روابط خوب و همچنین شامل سابقه تاریخی دو کشور، در دوران مأموریت تو در تهران، در ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف به ویژه در مسائل علمی، فکری و همچنین مسائل مرتبط به حقوق انسان‌ها و همچنین ملت‌ها توسعه پیدا کند.

او مواضع اتریش را در مسائل بین‌المللی عاقلانه و همچنین متین توصیف کرد و همچنین افزود: انتظار داریم دو کشور از روابط خود در حل مسائل جهان امروز و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات منطقه از قبیل حرکات تیم‌های ضد بشری و ترویستی بهره بری و استفاده کنند؛ چرا که امروزه ترور و همچنین تروریسم جهان را دچار معظلات و مسائل و مشکلات فراوانی کرده می باشد.

هاشمی شاهرودی روابط اتریش با کشورهای اسلامی و همچنین حضور انبوه مسلمانان در آن کشور اروپایی را ظرفیتی مناسب جهت گسترش روابط ارزیابی کرد و همچنین گفت: می‌توانیم از آن فرصت جهت معرفی اسلام ناب به جای خواندن و قرائت نادرست و همچنین انحرافی بهره بری و استفاده و همچنین با آن کار از ضرباتی که به واقعیت و حقیقت اسلام و همچنین آموزه‌های آن هم وارد می‌می شود، جلوگیری کنیم.

او همچنین به موضوع نفوذ جمهوری اسلامی ایران در کشورهای منطقه و همچنین در میان مسلمانان جهان اشاره کرد و همچنین گفتن داشت: استکبار جهانی و همچنین بعضی کشورهای منطقه در تلاشند با ارائه چهره‌ای مخدوش و همچنین انحرافی از اسلام ناب، باره‌های اسلام‌هراسی را در اروپا و همچنین دیگر کشورها ساخته یا ایجاد کنند، ولی باید توجه داشت آن واقعیت و حقیقت جهت شهروندان و مردم شهر و همچنین مسئولان اروپایی روشن می باشد که در روش جمهوری اسلامی ایران، تعقل و همچنین رعایت حقوق و همچنین اخلاق جایگاه ویژه‌ای دارد و همچنین اسلام ناب، اسلام تعقلی می باشد، نه اسلام داعش خود خوانده و همچنین تروریست‌های تکفیری.

آن مرجع تقلید در ادامه افزود: امروز به تجربه ثابت شده می باشد که هر جا جمهوری اسلامی ایران وارد شدن پیدا کرده، حفظ حقوق انسان‌ها و همچنین اقلیت‌ها جهت ما در اولویت قرار داشته می باشد. در همین حال دشمنان ما در منطقه سیاست‌های ایران‌هراسی را دنبال می‌کنند و همچنین حتی اتهام تروریسم بودن را به اشخاص و همچنین تیم‌هایی می‌زنند که مانند مبارزان فلسطینی و همچنین گروه و حزب‌الله لبنان به دنبال حقوق حقه خود خواهند بود. گروه و حزب الله لبنان به دنبال برقراری امنیت و همچنین آرامش در درون لبنان می باشد ولی باید توجه داشت تبلیغات مغرضانه‌ای از سوی بعضی کشورها، علیه آن تیم و همچنین جمهوری اسلامی گرفته شده که واقعیت و حقیقت ندارد و همچنین امیدواریم تبلیغات مزورانه دشمن نتواند در ارتباط ایران، کشورهای دیگر، ‌تأثیر گزارد.

هاشمی شاهرودی با تأکید بر آنکه جمهوری اسلامی ایران همواره از ملت ها و همچنین حکومت‌های رسمی و همچنین ملی کشورها حمایت کرده می باشد گفت: آمادگی داریم تا به هر کشوری که جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات خود از ما استمداد کند، کمک کنیم؛ آن هم‌روش که در عراق، به برقرار شدن حکومت ملی و همچنین آرامش کمک کردیم و همچنین در لبنان هم به دنبال برقراری آرامش هستیم و همچنین در یمن هم آن آمادگی را داریم که برقراری آرامش را پیگیری کنیم. البته بعضی کشورهای منطقه که مورد حمایت آمریکا خواهند بود، در تلاشند تا امنیت و همچنین آرامش منطقه را بر هم بزنند.

او در ادامه با اشاره به اقدامات غیرمتعهدانه آمریکا در برجام افزود: در توافق برجام، جمهوری اسلامی ایران نشان داد که به تعهدات خود پایبند می باشد ولی باید توجه داشت در طرف مقابل در بعضی موارد شامل مسائل پولی و همچنین بانکی، خلاف تعهدات عمل شد. سیره جمهوری اسلامی، اقدام مبتنی بر اخلاق و همچنین تعهدات می باشد؛ چنان که با وجود نقض عهدهای متعدد از سوی طرف مقابل به برجام متعهد هستیم.

ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، روابط فرهنگی، حقوقی، دانشگاهی و همچنین علمی را باره‌ای مناسب جهت گسترش ارتباطات دو کشور خواند و همچنین عنوان کرد: اتریش می‌تواند در باره‌های متنوع و گوناگون و مختلف از قبیل سرمایه‌گذاری و همچنین مبادلات بانکی با ایران همکاری فعالانه داشته باشد. در سایه آن همکاری‌ها و همچنین همکاری‌های علمی و همچنین فرهنگی، می قدرت در مقابل انظار و افکار ضد بشری و ترویستی و همچنین تخریبی که در جهان معظلات و مسائل و مشکلات فراوانی را ساخته یا ایجاد کرده می باشد، روابطی پایدار را شکل داد.

او به اقدام اخیر ریاست جمهور آمریکا در خصوص انتقال سفارت آن کشور به قدس شریف اشاره کرد و همچنین گفت: امروز شاهدیم که همه کشورها علیه حرکت غیرمعقول و همچنین جاهلانه ریاست جمهور آمریکا، اعلام مخالفت و همچنین اعتراض نموده اند و همچنین بر همگان اثبات شده می باشد که آمریکا با آن حرکت‌های نابخردانه و همچنین ظالمانه نیت و اراده دنباله‌روی از صهیونیست‌ها را دارد. بحمدلله همه کشورهای جهان هر یک به نوعی آن اقدام را محکوم نموده اند و همچنین انتظار آن می باشد که از آمریکا هراس نداشته باشند و همچنین در عمل به برجام و همچنین تعهدات جامعه جهانی به ایران، از آمریکا تبعیت نکنند تا روابط کشورها و همچنین ملت‌ها، در سایه منافع مشترک گسترش یابد.

سفیر اتریش نیز در آن ملاقات با تشکر از فرصت دیدار، به روابط پانصد ساله دو ملت اشاره کرد و همچنین گفت: اتریش در طول تاریخ به عنوان کشوری همراه در کنار ملت ایران قرار داشته و همچنین امیدواریم بیش از قبل در عرصه‌های گوناگون همکاری داشته باشیم. در آن مسیر، شرکت‌های اتریشی آماده‌اند تا حضور فعالتری در صنعت و همچنین تجارت ایران پیدا کنند.

حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی: سیره جمهوری اسلامی اقدام مبتنی بر اخلاق و همچنین تعهدات می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۱۳ ۱۳:۵۶:۴۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان