حضرت آیت الله نوری همدانی: حضور زنان و همچنین مردان در یک صحنه اسپورت و ورزشی جایز نیست

photo 2017 08 03 03 34 41 1 حضرت آیت الله نوری همدانی: حضور زنان و همچنین مردان در یک صحنه اسپورت و ورزشی جایز نیست

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در واکنش به بحثهایی در مورد حضور بانوان در ورزشگاهها گفت: حضور زنان و همچنین مردان در یک صحنه اسپورت و ورزشی جایز نیست زیرا و به درستی که زن نمی تواند حجاب خود را به خوبی حفظ کند.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در انتهای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به آنکه بحرین زمانی جزو ایران بود، اظهار داشت: آل خلیفه با سعودی قوم و همچنین خویش خواهند بود و همچنین هردو شامل یک مکتب خواهند بود بنابراین حاکم جائری تابع عربستان در آنجا حکمرانی می کند و همچنین در حال حاظر چندین سال شمسی می باشد که در آنجا نماز جمعه خوانده نمی می شود.

او با اشاره به اوضاع شیخ عیسی قاسم در بحرین گفتن کرد: شیخ عیسی قاسم چندین ماه می باشد که بیمار می باشد و همچنین اجازه خروج از منزل و خانه را جهت درمان به او نمی دهند بنابراین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد شهروندان و مردم شهر بحرین بر مبارزات خود شدت بخشند.

آیت الله نوری همدانی گفت: دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین زنانی داریم که در عرصه اسپورت و ورزشی شرکت می کنند، گاهی مسافرتهایی بایستی و حتما می شود و همچنین شرکت می کنند ولی باید توجه داشت حضور زن و همچنین مرد در یک صحنه اسپورت و ورزشی جایز نیست زیرا و به درستی که نمی تواند حجاب خود را حفظ کند.

او ورزش زنان براساس موازین اسلامی را بلامانع دانست و همچنین خاطرنشان کرد: در صورتیکه در صحنه اسپورت و ورزشی یا ورزشگاه تنها زنان باشند حضور بانوان ایرادی ندارد ولی باید توجه داشت در جایی که ساخته یا ایجاد اختلاط می می شود جایز نیست.

آن مرجع تقلید اشاره ای به بحث ولایت در اسلام کرد و همچنین گفت: اولین مورد در توجه به ولایت آن می باشد که بایستی و حتما مودت و همچنین محبت نسبت به اهل بیت داشته باشیم زیرا و به درستی که خداوند آن هم را اجر رسالت پیامر اکرم قرار داده می باشد.

او دومین شان اهل بیت را هدایت و همچنین سومین شان را حکومت دانست و همچنین ادامه داد: در مکتب شیعه، حکومت در اختیار پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، امام و پیشوا معصوم و همچنین در زمان غیبت در اختیار ولی فقیه می باشد.

آیت الله نوری همدانی چهارمین شان اهل بیت را واسطه فیض دانست و همچنین افزود: ما قائل هستیم که ائمه واسطه فیض خواهند بود و همچنین آنکه تمام برکات و همچنین ثمرات در زندگی بواسطه اهل بیت می باشد.

او معجزات و همچنین کرامات را از دیگر شئون اهل بیت(ع) دانست و همچنین خاطرنشان کرد: براساس عقیده شیعه، خداوند دعا و همچنین خواسته معصومین را مستجاب می کند.

حضرت آیت الله نوری همدانی: حضور زنان و همچنین مردان در یک صحنه اسپورت و ورزشی جایز نیست در تاریخ ۲۰۱۷-۱۱-۲۹ ۱۱:۰۳:۱۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان