حضرت آیت الله نوری همدانی: بعضی مساجد به دلیل نبود ائمه جماعت تعطیل شده اند

نوری همدانی حضرت آیت الله نوری همدانی: بعضی مساجد به دلیل نبود ائمه جماعت تعطیل شده اند

شفقنا- حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفت: متاسفانه در بعضی از شهرهای پهناور و بزرگ مساجد ساخته می‌شوند ولی به دلیل نبود ائمه جماعت آن مساجد تعطیل شده‌اند.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار افراد ستاد اقامه نماز استان قم با اشاره به آنکه در دین اسلام در ارتباط و رابطه با نماز موارد و نکات بسیاری نقل شده می باشد، اظهار کرد: در سرلوحه تمام کارهای نیک نماز قرار دارد و همچنین تمام اهل بیت(ع) شهروندان و مردم شهر را به اقامه نماز اول دعوت نموده اند.

او با گفتن آنکه به شهادت رسیدن امام و پیشوا علی(ع) در هنگام نماز اهمیت و همچنین ارزش آن عمل را نزد خداوند می‌رساند، عنوان کرد: امام و پیشوا علی(ع) در نامه‌ای که به محمد پسر ابوبکر نوشتند فرموده‌اند که پادشاه مصر بایستی و حتما بداند که تمام کارهای مسلمانان برپایه نمازشان می باشد و همچنین در صورتی که نمازتان را اول وقت انجام دهید در می‌یابند که همه کارهای مسلمانان منظم و همچنین به موقع می باشد.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) نیز در حدیثی فرموده‌اند که نماز نور چشم من می باشد و همچنین اقامه ۱۷ رکعت نماز در شبانه روز موجب می‌می شود انسان در آغاز صبح قبل از انجام هر کاری در محضر خداوند قرار ‌گیرد و همچنین مقابل پروردگار خود به راز و همچنین مستلزم و نیاز بپردازد، در هنگام ظهر نیز بعد از انجام بعضی از کارهای روزمره دوباره به درگاه خداوند برگشته و همچنین در ابتدای شب بار دیگر عهد خود را با خداوند تجدید ‌کند.

او با گفتن آنکه انسان با اقامه نماز یاد خداوند تبارک و تعالی را در دل خود همیشگی می‌کند، مطرح کرد: برپایی نماز اهمیت بسیاری دارد ولی برپایی نماز اول وقت اهمیت بیشتری دارد، همچنین در دین اسلام توصیه شده می باشد که نماز را اول وقت و همچنین به جماعت اقامه کنید و همچنین از همه آن‌ها مهمتر اقامه نماز اول وقت به جماعت و همچنین در مسجد می باشد.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه از ائمه جمعه برتر هر استان بایستی و حتما تقدیر می شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه در بعضی از شهرهای پهناور و بزرگ مساجد ساخته می‌شوند ولی به دلیل نبود ائمه جماعت آن مساجد تعطیل شده‌اند.

حضرت آیت الله نوری همدانی: بعضی مساجد به دلیل نبود ائمه جماعت تعطیل شده اند در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۱۱ ۱۵:۱۸:۵۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان