حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به مساله قدس: آنکه بعد از نماز جمعه شعار دهیم کافی نیست/ بایستی و حتما به میدان برویم و همچنین فکری جهت آن موضوع کنیم

IMG 0834 copy copy 1 حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به مساله قدس: آنکه بعد از نماز جمعه شعار دهیم کافی نیست/ بایستی و حتما به میدان برویم و همچنین فکری جهت آن موضوع کنیم

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: در هر حوزه ای بایستی و حتما افرادی مسئول اجرای قوانین اسلامی باشند تا جامعه انسانی به جامعه اسلامی تغییر پیدا کردن شوند

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در دیدار طلاب جامعه‌الزهرا(س) با اشاره به آنکه تحصیل بانوان حوزه‌های علمیه خیلی زیاد مهم می باشد گفت: در اسلام از هیچ قشری به مقدار و اندازه علما و همچنین از هیچ طایفه‌ای به مقدار و اندازه طلاب علوم دینی تکریم، تعظیم و همچنین تمجید به عمل نیامده می باشد.

او ادامه داد: در روایاتی از امام و پیشوا صادق(ع) آمده ملائکه بال‌های خود را زیر پای افرادی که در راه علوم دینی گام برمی‌دارند،‌ می‌گسترانند و همچنین طالب علم هنگامی که به آن نیت و اراده از منزل و خانه خود خارج می شود ۷۰ هزار ملک او را بدرقه می کنند که آن نشان دهنده اهمیت تحصیل علوم دینی می باشد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به آنکه جامعه احتیاج به افرادی دارد که در فقه و همچنین فرهنگ اهل بیت(ع) گام بردارند گفت:  مزیت فقه ما آن می باشد که فقه ما به خداوند متعال می رسد و همچنین مثل فقه حنفی و همچنین شافعی و همچنین مالکی نیست.

او ادامه داد: کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل طلبگی کاری شریف و همچنین باکرامت می باشد از آن جهت بایستی و حتما در آن راه قدم بردارید زیرا آن راه راهی پرثمر و همچنین پربرکت می است و خواهد بود.ما هیچ شغلی را مانند کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل طلبگی شریف و همچنین با کرامت نمی دانیم. همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند هیچ عنوان و همچنین مدالی باارزش‌‌تر از طلبه بودن نیست و همچنین ما نیز بایستی و حتما افتخار کنیم که خداوند توفیق طلبه شدن را به ما داده می باشد.

آن مرجع تقلید، نخستین شرط و همچنین رکن در راه کسب علوم دینی را اخلاص دانست و همچنین افزود: تا زمانی که با اخلاص و همچنین جهت رضایت الهی در آن راه گام برندارید، علم تو برکت پیدا نمی‌کند و همچنین به هدفی که مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد نمی‌رسید.

او ادامه داد: کتاب مُنْیَهُ المُرید فی أدَبِ المُفیدِ و همچنینَ المُسْتَفید از شهید ثانی و همچنین کتاب آداب المتعلمین تالیف خواجه نصیر الدین طوسی در باره اخلاص خیلی زیاد موارد و نکات خوبی را به ما می آموزد.

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: همت  بلند دومین رکن در راه تفقه و همچنین فقیه شدن در دین می باشد؛ فقه شیعه خیلی زیاد وسیع و همچنین دقیق می باشد به همین دلیل تو بایستی و حتما از ابتدا خود را جهت فقیه شدن آماده کند و همچنین آن پیشامد جدید جز با همت بلند بررسی کننده و پروهشگر نمی‌می شود؛ تو در بعدی چراغی باشید جهت جامعه اسلامی و همچنین در بعدی وزنه‌های علمی و همچنین پاسخگوی همه احتیاجات بشری باشید.

او جدیت و همچنین کوشش را امری مهم دانست و همچنین افزود: یکی از ارکان کار تو همت بلند، جدیت، سعی و همچنین کوشش می باشد و همچنین از اول بایستی و حتما بدانید آن راه، راه ساده ای نیست همانگونه که راه شیخ مفید ها و همچنین شیخ طوسی ها و همچنین شیخ صدوق ها راه ساده ای نبوده ولی باید توجه داشت زیرا و به درستی که تمام شرایط را داشتند آن چنین شدند و همچنین بایستی و حتما جهت آن راه زحمت کشید.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه نظم و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی دقیق یکی از اصول مهم و همچنین رمز موفقیت می باشد خاطرنشان کرد: وقت و همچنین  عمر سرمایه انسان می باشد، به همین دلیل بایستی و حتما نظم و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌‌ریزی دقیق داشته باشیم و همچنین با برنامه جذاب و جالب و خوب حرکت کنیم ؛ طلاب بایستی و حتما در نظم الگویی جهت جامعه باشند.

او ادامه داد: ادبیات در دروس حوزوی خیلی زیاد مهم می باشد بنا براین طلاب بایستی و حتما به صرف و همچنین نحو توجه ویژه‌ای داشته باشند زیرا یک عالم در صورتی که صرف و همچنین نحو را به خوبی نداند در صورتی که ۵۰ سال شمسی هم درس بخواند نمی تواند عالم و همچنین بررسی کننده و پروهشگر خوبی می شود؛ صرف و همچنین نحو پایه ای مهم در دروس می باشد ؛ طلاب بایستی و حتما قلم و همچنین گفتن خوبی هم داشته باشند.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر حفظ و همچنین تفسیر قرآن کریم در حوزه‌های علمیه گفت: باتوجه به آنکه هدف طلاب فقیه شدن می باشد، علم فقه نیز اهمیت بسیاری دارد؛ علم فقه به قدری دقیق می باشد که در هر سال شمسی تنها چند فرد یا شخص به عدد انگشتان دست می‌توانند فقیه شوند درحالی که در دانشگاه در هرسال افرادی بسیاری در رشته‌های متنوع و گوناگون و مختلف فارغ‌التحصیل می‌شوند.

او اظهار کرد: معارف اعتقادی، اخلاقی، اقتصادی،  سیاسی، حکومتی، قضایی، معاشرتی، فرهنگی، عبادی و همچنین  جهادی شامل معارف اسلامی می باشد که طلاب بایستی و حتما به آن هم‌ها توجه کنند.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه گفت: معنویت و همچنین نماز شب خواندن و همچنین سحرخیزی خیلی زیاد مهم می باشد و همچنین موجب پیشرفت، برکت و همچنین نورانیت در علم می‌می شود، در صورتی که طلاب معنویت و همچنین تهجد داشته باشد خداوند به آن هم‌ها کمک می کند.بعضی از علماء زمان ما اولین شرط شان جهت درس دادن به طلبه آن بود که آن هم طلبه اهل نماز شب خواندن باشد.

او در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود با گفتن آنکه خداوند در سه جای قرآن، قوم یهود را محکوم به ذلت کرده می باشد گفت: قدس و همچنین مسجد الاقصی تنها جهت فلسطین نیست بلکه متعلق به همه مسلمانان جهان می باشد زیرا قبله اول ما می باشد.

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: مسلمانان بایستی و حتما در برابر اقدامات رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی ایستادگی کنند چراکه در حال حاضر موضوع اول مسلمانان، موضوع قدس می باشد. آنکه بعد از نماز جمعه شعار دهیم کافی نیست بایستی و حتما به میدان برویم و همچنین فکری جهت آن موضوع کنیم زیرا نباید تنها و فقط به حفظ قرآن عنایت داشته باشیم بایستی و حتما سعی می شود در هر حوزه عده ای باشند جهت عملی ساختن قوانین اسلامی زیرا آن قوانین اسلامی ما می باشد و همچنین تا قوانین اسلامی اجرا نشود جامعه ما که جامعه ای انسانی می باشد تغییر پیدا کردن به جامعه اسلامی نمی می شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به مساله قدس: آنکه بعد از نماز جمعه شعار دهیم کافی نیست/ بایستی و حتما به میدان برویم و همچنین فکری جهت آن موضوع کنیم در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۱۸ ۲۰:۴۹:۴۲ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان