حضرت آیت الله نوری همدانی: اسلام فراگیری علم را بر هر مرد و همچنین زنی واجب کرده می باشد

نوری حضرت آیت الله نوری همدانی: اسلام فراگیری علم را بر هر مرد و همچنین زنی واجب کرده می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: علم ریشه همه خوبی ها و همچنین جهل ریشه اصلی عقب ماندگی هاست، به همین دلیل اسلام فراگیری علم بر هر مرد و همچنین زنی را واجب کرده می باشد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید امروز در دیدار افراد نهاد بسیج مهندسین عمران و همچنین معماری، مهندسی را کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل شریف و همچنین نوعی سازندگی دانست و همچنین ابراز داشت: انبیا هم انسانها را می ساختند تا آنها هم جامعه را بسازند.

او اصل اول سازندگی انسانها توسط انبیا را علم دانست و همچنین گفت: خداوند ۸۰ مرتبه در قرآن از علم و همچنین عالم تمجید کرده می باشد زیرا و به درستی که علم ریشه همه خوبی ها و همچنین جهل ریشه اصلی عقب ماندگی هاست، به همین دلیل اسلام فراگیری علم بر هر مرد و همچنین زنی را واجب کرده می باشد.

آیت الله نوری همدانی دومین اصل سازندگی را عقل دانست و همچنین گفتن کرد: عقل را می‌قدرت درک صحیح و همچنین تشخیص حق از باطل معرفی کرد، بسیاری از اشخاص علم داشتند، ولی عاقل نبودند به همین دلیل اسلام بر داشتن عقل خیلی زیاد تاکید کرده و همچنین در قرآن هم از عقل تمجید شده می باشد.

او سپس با اشاره به اهمیت مساله مهندسی در اسلام اظهار کرد: خداوند آن جهان را براساس مهندسی ساخته می باشد و همچنین از طریق خلق عالم هستی حکمتش را به ما نشان داده می باشد.

آن مرجع تقلید ادامه داد: جهت شناخت خداوند بایستی و حتما به آسمان‌ها نگاه کرد، در آسمان میلیارد‌ها ستاره وجود دارد که آن ستاره‌ها با یکدیگر در حجم، جرم و جنایت و همچنین سرعت تفاوت دارند، ولی باید توجه داشت آن ستاره‌ها به صورت خیلی زیاد منظمی چیده شدند، انسان با دیدن آسمان و همچنین ستاره‌ها حکمت خداوند را می‌شناسد، او هر چه اکثرا و بیشتر با مهندسی خلقت آشنا می شود، در خداوند تبارک و تعالی‌شناسی موفق‌تر خواهد بود.

او داشتن ایمان را جهت اشخاص ضروری دانسته و همچنین تصریح کرد: علم و همچنین عقل در صورتی که بدون ایمان به خداوند تبارک و تعالی و همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) باشد، فایده‌ای ندارد، خداوند به افرادی که علم و همچنین ایمان را توامان دارند، درجات بالایی می‌دهد، مساله ایمان و همچنین عقیده از دل انسان سرچشمه می‌گیرد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت تقوا در اسلام گفت: خداوند ۳۲۷ بار در قرآن از تقوا تمجید کرده می باشد و همچنین در هر کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل و همچنین مسئولیتی تقوا تأثیر دارد، در آن زمان هم تعهد انقلابی مهم می باشد و همچنین انسان بایستی و حتما اهل شناخت زمانه، نقشه‌های دشمن و همچنین اقتدار و قدرت دوستان باشد.

او در پایان خاطرنشان کرد: امام و پیشوا خمینی(ره) به جنگ استکبار رفت و همچنین استکبارستیزی یکی از اصول اساسی خط ایشان بود، بایستی و حتما در برابر استکبار ایستادگی کنیم و همچنین هیچ وقت نباید به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن سازش با مستکربین باشیم، امام و پیشوا خمینی(ره) خودباختگی در برابر غرب را از بین برد، اصل علوم از اسلام می باشد، ولی غرب جلوی پیشرفت مسلمانان را گرفت تا بر آن هم‌ها مسلط بودن و تسلط داشتن داشته باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی: اسلام فراگیری علم را بر هر مرد و همچنین زنی واجب کرده می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۱-۳۰ ۱۹:۴۴:۴۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان