حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هیچ مذهبی نباید به مقدسات مذهب دیگر اهانت کند

مکارم40 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هیچ مذهبی نباید به مقدسات مذهب دیگر اهانت کند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: ما اجازه نمی دهیم که شیعیان به مقدسات اهل سنت اهانت کرده و همچنین یا آن که اهل سنت به مقدسات شیعه اهانت کنند؛ بنابراین هیچ مذهبی نباید به مقدسات مذهب دیگر اهانت کند.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار جمعی از علما و همچنین شخصیت های شرکت کننده در  اجلاس جهانی محبین اهل بیت(ع) و همچنین مسأله تکفیری ها از کشور روسیه، ضمن ابراز خرسندی از آن دیدار اظهار داشت: آنچه در اجلاس تهران انجام شد یک کار بی سابقه و همچنین خیلی زیاد جذاب و جالب بود که محبین اهل بیت(ع) را از تمام فرق اسلامی دور هم جمع کردند.

او افزود: مسلمانان در شرایط فعلی بایستی و حتما کاری کنند که وحدت میان آن هم ها حاصل می شود، به همین دلیل بایستی و حتما نقطه های وحدت را پیدا و همچنین بر آنها تأکید کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی محبت اهل بیت(ع) را عامل مهم وحدت بین مسلمین دانست و همچنین اظهار داشت: هیچ مسلمانی را نمی قدرت پیدا کرد که بگوید نسبت به اهل بیت رسول الله(ص) محبتی ندارد.

او ادامه داد: شیعیان، اهل بیت(ع) را امام و پیشوا می دانند، بعضی هم ممکن می باشد آن بزرگواران را امام و پیشوا ندانند ولی باید توجه داشت همه در محبت خاندان پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله مشترک خواهند بود و همچنین ریشه آن مطلب هم در قرآن مجید و همچنین هم در روایات اسلامی آمده می باشد.

آن مرجع تقلید با تأکید بر آنکه بایستی و حتما با بهره بری و استفاده از دستور قرآن و همچنین روایات گرد محبت اهل بیت(ع) اجتماع کنیم، ابراز داشت: بایستی و حتما دست به دست هم داده و همچنین اجازه ندهیم کسی در امت اسلامی اختلاف ساخته یا ایجاد کند.

او عنوان کرد: جهت آنکه اتحاد مسلمین محکم باشد بایستی و حتما تمام مذاهب اسلامی به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند، ما اجازه نمی دهیم که شیعیان به مقدسات اهل سنت اهانت کرده و همچنین یا آن که اهل سنت به مقدسات شیعه اهانت کنند؛ بنابراین هیچ مذهبی نباید به مقدسات مذهب دیگر اهانت کند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به پیروزی های اخیر جبهه مقاومت خاطرنشان کرد: ما پس نتیجه آن می شود که اتحاد را در سوریه و همچنین عراق در مقابل داعش خود خوانده دیدن کردیم یعنی هنگام و زمانی که مسلمان ها متحد شدند و همچنین شیعه و همچنین اهل سنت دست به دست هم دادند، توانستند بر دشمن خطرناک پیروز شوند.

او اضافه کرد: پیروزی های اخیر تجربه خیلی زیاد موفقی بود که همه آن هم را دیدند و همچنین بایستی و حتما از آن مسأله جهت بعدی اسلام درس عبرت بگیریم، در حال حاضر بایستی و حتما مراقب و همچنین هوشیار باشیم و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نکنیم که داعش خود خوانده تمام شد و همچنین دشمن خاموش می می شود.

آن استاد حوزه، هوشیاری امت اسلامی و همچنین محور مقاومت در برابر توطئه های بعدی دشمن را ضروری دانست و همچنین عنوان کرد: دشمنان سعی می کنند از راه های غیره ای ساخته یا ایجاد جنگ، تفرقه و همچنین نزاع کنند که در صورتی که بیدار باشیم آنها موفق نخواهند شد.

او افزود: در صورتی که به دستورات اسلام در محیط زندگی عمل کنیم، اسلام جاذبه پیدا می کند و همچنین هر روز تیم های غیره ای به سوی اسلام می آیند؛ اخلاق اسلامی جاذبه مهمی دارد که پیغمبراکرم(ص) هم از آن اخلاق اسلامی بهره بری و استفاده و همچنین شهروندان و مردم شهر را به اسلام دعوت نمودند.

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: علما و همچنین نخبگان امت اسلامی نیز  بایستی و حتما آن روش پیغمبر اکرم(ص) را ادامه دهند و همچنین در آن صورت خواهیم دید که بسیاری به دین اسلام جذب خواهند شد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هیچ مذهبی نباید به مقدسات مذهب دیگر اهانت کند در تاریخ ۲۰۱۷-۱۱-۲۵ ۱۹:۲۹:۵۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان