حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار افراد نظام مهندسی: عملکردها و همچنین بعضی قوانین بایستی و حتما اصلاح شوند

مکارم حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار افراد نظام مهندسی: عملکردها و همچنین بعضی قوانین بایستی و حتما اصلاح شوند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با گفتن آنکه بایستی و حتما عملکردها و همچنین بعضی قوانین را اصلاح کرد؛ گفت: در مورد کارهای نظارتی که انجام می می شود بایستی و حتما خبر رسانی و همچنین اطلاع رسانی کرد تا شهروندان و مردم شهر اعتماد پیدا کنند

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار ریاست و همچنین تیمی از همکاران ایشان در نهاد نظام مهندسی کشور اظهار داشت: اطلاعاتی که به ما می رسد از سوی شهروندان و مردم شهر می باشد که معظلات و مسائل و مشکلات خود را گفتن می‌کنند.

او افزود: مرجعیت به انظار و افکار عمومی اتصال دارد و همچنین شاید روزی هزار نامه جهت ما ارسال می می شود، در صورتی که ذهنیتی پیدا می شود پس نتیجه آن می شود که نامه های شهروندان و مردم شهر و همچنین ملاقات های حضوری می باشد، ما بایستی و حتما دردهای شهروندان و مردم شهر را بازگو کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به فعالیت های نهاد نظام مهندسی اظهار کرد: در مورد آن نهاد دوگونه ایراد در اصل کار و همچنین عملکردها وجود دارد، ایراد در اصل کار آن می باشد که شهروندان و مردم شهر می نامند آن نهاد، مهندس ویژه ای را الزاما به ما تحمیل می کنند.

او ادامه داد: اصل آن که بایستی و حتما نظام مهندسی باشد تا ساخت و همچنین سازها  بر اساس اصول بوده و همچنین شهروندان و مردم شهر در حوادث خسارت نبینند، جای تردید نیست و همچنین بدون آن هم خطراتی در کمین می باشد و همچنین بایستی و حتما چنین سازمانی جهت نظارت باشد والا شهروندان و مردم شهر دچار خسارت می شوند ولی باید توجه داشت شهروندان و مردم شهر می خواهند که مهندس را از میان مهندسان آن نهاد خود به صورت اختیاری انتخاب کنند و همچنین الزام و همچنین تحمیلی وجود نداشته باشد.

آن مرجع تقلید ابراز داشت: ایراد دیگر در مورد عملکردهای بعضی مهندسان می باشد، در بعضی ساختمان ها دیدن شده که مهندسی حق خود را گرفته و همچنین ماه به ماه به کار سرکشی نمی کرده می باشد، شهروندان و مردم شهر از آن گونه عملکردها گلایه دارند.

او عنوان کرد: بایستی و حتما به گونه ای عمل کرد که شهروندان و مردم شهر راضی باشند چرا که اصل رضایت شهروندان و مردم شهر با در نظر گرفتن مصالح کل جامعه می باشد، بسیاری از اشخاص که ابراز گله داشتند خاطره خوبی از نظام مهندسی ندارند، از آن رو بایستی و حتما نظارت بر مهندسان اکثرا و بیشتر باشد و همچنین شهروندان و مردم شهر امید و همچنین اطمنیان داشته باشند که در صورتی که کسی تخلف می کند به آن هم رسیدگی خواهد شد.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان ساخت: بایستی و حتما عملکردها و همچنین بعضی قوانین را اصلاح کرد؛ در مورد کارهای نظارتی که انجام می می شود بایستی و حتما خبر رسانی و همچنین اطلاع رسانی کرد تا شهروندان و مردم شهر اعتماد پیدا کنند، اطلاع رسانی صحیح و همچنین وسیع خیلی زیاد مهم می باشد تا شهروندان و مردم شهر باور کنند نظارت صحیح به نفع آنها انجام می می شود، شهروندان و مردم شهر بایستی و حتما بدانند که جایی هست که به شکایت ها رسیدگی می می شود.

همچنین در آن دیدار ریاست محترم نظام مهندسی توضیحاتی داد که نظام مهندسی می کوشد همۀ ایرادات را برطرف کند و همچنین رضایت شهروندان و مردم شهر را جلب نماید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار افراد نظام مهندسی: عملکردها و همچنین بعضی قوانین بایستی و حتما اصلاح شوند در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۱۹ ۲۲:۰۲:۴۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان