حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تصویر روزآمد و همچنین علمی از تاریخ امامان اهل بیت(ع) از نیازهای جدی تاریخ می باشد

مکارم شیرازی copy حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تصویر روزآمد و همچنین علمی از تاریخ امامان اهل بیت(ع) از نیازهای جدی تاریخ می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با گفتن آنکه کمتر به زندگانی امام و پیشوا هادی(ع) پرداخته شده می باشد، گفت: یکی از نیازهای جدی تاریخ، تصویر روزآمد و همچنین علمی از تاریخ امامان اهل بیت(ع) می باشد.

به نقل از شفقنا، متن پیام آن مرجع تقلید به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

بایستی و حتما اذعان کرد که بحث تاریخ به روش کلی و همچنین تاریخ ائمه اهل بیت(ع) و همچنین تاریخ علوم اسلامی به روش خاص در حوزه های علمی شیعه چنانکه بایستی و حتما و همچنین شاید مورد توجه قرار نگرفته می باشد؛ آن موضوع پیامدهای ناخوشایندی به دنبال دارد چراکه تاریخ در ارتباط تنگاتنگ با جریان زندگی و همچنین شاخه های گوناگون علوم اسلامی می باشد.

فی المثل کتاب آیت الله سید حسن صدر با عنوان« تاسیس شیعه لعلوم الاسلام» یک نگاه تاریخی به علوم اسلامی دارد. همچنین کنگره بین المللی که قرار می باشد زیر نظر ما با عنوان “نقش شیعه در پیدایش و همچنین گسترش علوم اسلامی” برگزار می شود از آن وادی می باشد که مستلزم و نیاز جهان اسلام در آشنایی با مکتب اهل بیت(ع) و همچنین نقش آن هم در علوم اسلامی را وجهه همت خود قرار داده می باشد.

یکی دیگر از نیازهای جدی تاریخ، تصویر روزآمد و همچنین علمی از تاریخ امامان اهل بیت(ع) می باشد، امروزه شبهات در مورد زندگی و همچنین شخصیت پیشوایان ما و همچنین جهل نسبت به آنان، خاصه در فضای مجازی، بیداد می کند. همه اینها پاسخ های روشن، استوار و همچنین مبرهن با ادبیات روز را می طلبد.

در آن میان پژوهش و همچنین بررسی در مورد امام و پیشوا هادی(ع) حکایت غیره ای می باشد، چراکه به تا حال کمتر به آن گستره پرداخته شده می باشد.

جهت پاسخ به آن مستلزم و نیاز جدی و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری، انجمن تاریخ پژوهان قم ـ حوزه علمیه، دامن همت به کمر استوار ساخته، سلسله مباحثی در مورد آن مقطع از تاریخ امامان اهل بیت(ع) به جریان انداخته می باشد. پیش از آن همایشی هم در مورد امام و پیشوا جواد(ع) منقعد کرده بودند که با استقبال پژوهشگران و همچنین فرهیختگان حوزه و همچنین دانشگاه روبرو شده می باشد و همچنین هم اکنون عزم را جزم کرده اند تا همایش “سیره و همچنین زمانه اهل بیت(ع)” را برگزار کنند.

تخریب بارگاه آن امام و پیشوا همام و همچنین فرزند برومند او امام و پیشوا حسن عسکری(علیهما السلام) از طرف جریان های تکفیری از یک سو، و همچنین اسائه ادب یک خواننده هرزه و همچنین نایاب به امام و پیشوا هادی(ع) از سوی دیگر، احساسات مراجع، حوزه های علمیه و همچنین عموم شهروندان و مردم شهر را جریحه دار کرد که باعث واکنش شدید آنان گردید.

آن دو پیشامد تلخ سبب شد تا سلسه درس هایی از سخنان امام و پیشوا هادی آغاز کنیم که حاصل آن هم کتابی با نام “چهل حدیث از امام و پیشوا هادی(ع)” بود.

و همچنین اکنون شاهدیم که دست اندرکاران همایش امام و پیشوا هادی(ع) برآنند تا گردهمایی علمی، پژوهش مدار را برگزار کنند تا هم سیمای روشن و همچنین پرافتخار امام و پیشوا هادی(ع) جهت معاصران عرضه بدارند و همچنین هم شبهات ـ که بعضی غرض ورزانه می باشد را پاسخ گویند. جا دارد که در آن فرصت بر علوم و همچنین معارف اسلامی در نگاه امام و پیشوا هادی(ع) تکیه می شود.

بنابرشنیده ها، قرار می باشد که در بعدی گردهمایی در مورد امام و پیشوا حسن عسکری(ع) نیز از طرف آن انجمن محترم برگزار می شود تا آن سلسله زرین همایش ها تکمیل گردد.

اینجانب به آن مناسبت به همه برگزارکنندگان و همچنین حاضران بزرگوار آن همایش تبریک و همچنین خسته نباشید می گویم، امید می باشد که آن کامیابی ها در خدمت به اهل بیت(ع)، مورد رضای خداوند متعال و همچنین توجه حضرت ولی عصر ـارواحناه فداء ـ قرار گیرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تصویر روزآمد و همچنین علمی از تاریخ امامان اهل بیت(ع) از نیازهای جدی تاریخ می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۰۳ ۱۴:۵۶:۰۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان