حضرت آیت الله سبحانی: وجود فقر در جامعه، نظام جامعه را متزلزل می کند

سبحانی حضرت آیت الله سبحانی: وجود فقر در جامعه، نظام جامعه را متزلزل می کند

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی سبحانی با اشاره به اهمیت زکات در جامعه گفت: در صورتی که در جامعه فقر وجود داشته باشد، نظام جامعه دچار تزلزل می می شود.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار مسؤولان ستاد اقامه نماز استان قم که عصر امروز برگزار شد با گفتن آنکه بعد از مسأله توحید، نبوت و همچنین معاد مهم ترین مسأله نماز می باشد، اظهار داشت: اهمیت نماز بدین جهت می باشد که آن فریضه الهی در همه شرایع، حتی قبل از حضرت ابراهیم(ع) نیز وجود داشته می باشد.

او ادامه داد: خداوند حضرت اسماعیل(ع) را در قرآن کریم اینگونه توصیف می کند که «خانواده خود را همواره به نماز توصیه می کرد»؛ در صورتی که می نامند نماز ستون دین می باشد، بدین جهت می باشد که بعد توحید، نبوت و همچنین معاد نوبت به بندگی می رسد و همچنین نماز در واقعیت و حقیقت مظهر بندگی انسان می باشد.

آیت الله سبحانی گفت : از زمان پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله (ص) برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی جهت نماز به صورت جماعت بوده می باشد، نماز فرادی صحیح می باشد ولی آن در مرتبۀ دوم قرار دارد . نماز جماعت ابهتی در جامعه دارد که چشمگیر می باشد.

او با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج ابراز داشت: آن آیه در مورد انقلاب اسلامی قابل صدق می باشد، چراکه خداوند در ۲۲ بهمن سال شمسی ۱۳۵۷ همه مسائل اعم از وزارت منزل و خانه ها، مؤسسات، عرصه های نظامی و همچنین غیره را در اختیار مؤمنان قرار داد و همچنین اکنون وظیفه مؤمنان همین می باشد که نماز را در جامعه اشاعه کنند.

آن مرجع تقلید با اشاره به بخشی از آیه ۴۱ سوره حج «و همچنینَآتُوا الزَّکَاهَ» ابراز داشت: رهبر انقلاب اخیراً بر مسأله زکات تأکید کرده اند؛ بایستی و حتما دانست که در جامعه دو گونه ارتباط داریم، یکی ارتباط با خداوند تبارک و تعالی و همچنین غیره ای ارتباط با جامعه که مسأله زکات شامل مسائل مرتبط با جامعه می باشد؛ در صورتی که در جامعه فقر وجود داشته باشد، نظام جامعه دچار تزلزل می می شود.

او با اشاره به قسمت و بخش غیره ای از آیه ۴۱ سوره حج «و همچنینَأَمَروا بِالمَعروفِ و همچنینَنَهَوا عَنِ المُنکَرِ و همچنینَلِلَّهِ عاقِبَهُ الأُمورِ» عنوان کرد: در جامعه ای که از سوی خداوند قدرتمند شده می باشد بایستی و حتما مبارزه با فساد و همچنین دعوت به کار نیک صورت پذیرد؛ شهروندان و مردم شهر در زلزله اخیر کرمانشاه عاطفه خود را به خوبی نشان دادند و همچنین آن موضوع نمونه بارز کار نیک در جامعه می باشد.

آیت الله سبحانی افزود: انسان مأمور به وظیفه می باشد و همچنین پس نتیجه آن می شود که را خداوند رقم می زند؛ بر آن اساس در صورتی که وظایف خود را با نیتی پاک انجام دهیم ثمره قسمت و بخش می می شود.

او با اشاره به آنکه جامعه بایستی و حتما به گونه ای تنظیم می شود که جوون به راحتی بتواند نماز بخواند، گفتن کرد: در جامعه بایستی و حتما اکثرا و بیشتر بر نماز جماعت تکیه می شود، زیرا و به درستی که از زمان پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) اساس نماز بر آن شد که به جماعت اقامه می شود؛ نماز جماعت ابهتی دارد که سبب نمایان شدن اقتدار مسلمانان در جهان می می شود.

آن مرجع تقلید اظهار امیدواری کرد: با صدای اذان همه نماز را بر پا کنند و همچنین تحولی در زندگی ما ساخته یا ایجاد می شود.

او گفت : هنگام اذان خداوند تبارک و تعالی ما را به حضور دعوت می‌کند و همچنین ما بایستی و حتما لبیک بگوییم و همچنین بستگی دارد که بازار و همچنین وزارت خانه‌ها حدود نیم ساعت به حالت تعطیل درآید و همچنین فرمان الهی احیا می شود.

آیت الله سبحانی در پایان با گفتن آنکه شهید رجایی در تقوا و همچنین پاکی سرآمد بودند، ابراز داشت: در دوران ریاست جمهوری شهید رجایی قرار بر آن شد که همه مؤسسات و همچنین ادارات به هنگام نماز به مدت نیم ساعت تعطیل شوند و همچنین شهروندان و مردم شهر به اقامه نماز بپردازند؛ امروزه هم جامعه بایستی و حتما به گونه ای باشد که به هنگام اذان، همه شهروندان و مردم شهر به سوی اقامه نماز روانه شوند و همچنین جهت مدتی کوتاه دست از کار بکشند.

حضرت آیت الله سبحانی: وجود فقر در جامعه، نظام جامعه را متزلزل می کند در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۰۲ ۲۱:۵۹:۰۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان