حضرت آیت الله جوادی آملی: مساله قدس کار کوچکی نیست/ هر کسی زمانش را بشناسد حوادث بر او اشتباه نمی‌می شود

آیت الله جوادی آملی1 حضرت آیت الله جوادی آملی: مساله قدس کار کوچکی نیست/ هر کسی زمانش را بشناسد حوادث بر او اشتباه نمی‌می شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: آن جریان قدس یک کار کوچکی نیست که قدس را فعلاً محور صهیونیستی قرار بدهند و همچنین دفتر خود را از جای دیگر به قدس منتقل کنند آن ﴿لا تزال تطلع علی خائنه منهم﴾. الآن در جریان قدس وظیفه ما را از قرآن بپرسی چه می‌گوید، می‌گوید قیام کنید و همچنین زیر بار نروید.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه امام و پیشوا صادق (ع) بر ضرورت شناخت زمان و همچنین عصر در کلام اهل بیت تاکید و همچنین اظهار کرد: روایتی را که مرحوم کلینی و همچنین سایر محدّثان نقل کردند گفتند کسی که زمانِ خود را بشناسد امر بر او مشتبه نمی‌می شود. منظور از زمان، آن هم متزمّن می باشد وگرنه زمان‌شناسی به معنای تاریخ نیست. حوادث مهمّی که در زمان رخ می‌دهد به نام متزمّن، در صورتی که کسی اینها را بشناسد امر بر او مشتبه نمی‌می شود. آن حدیث نورانی به ما می‌گوید تو وقایع جهان را کاملاً بایستی و حتما رصد کنید، حق و همچنین باطل اینها را بایستی و حتما بشناسید، راه برون‌رفت از باطل و همچنین گرایش به حق را هم بشناسید و همچنین عمل کنید. آن روایت به ما می‌گوید عمیق باشید و همچنین متزمّن‌ها را خوب بشناسید تا از زمانه عقب نمانید.

او ادامه داد: هر کسی زمانش را بشناسد حوادث بر او اشتباه نمی‌می شود یعنی ما تا روز قیامت حرف جهت گفتن داریم تا روز قیامت هر کس آنچه در زمانه او می‌گذرد، بشناسد ما حرف جهت گفتن داریم. آن زیرا و به درستی که جهت تمام زمان و همچنین زمین الی یوم القیامه هست، پس هر حادثه‌ای در هر گوشه زمان و همچنین زمینی رخ بدهد دین، حرفی جهت گفتن دارد. در صورتی که دین راهی نشان نداده باشد که اثری ندارد کسی بداند اینجا مار و همچنین عقرب می باشد ولی راه برون‌رفت نداشته باشد که راهنمایی نیست، پس معلوم می‌می شود هر حادثه‌ای در جهان رخ بدهد دین جهت آن هم برون‌رفت دارد.

آیت الله جوای آملی گفتن داشت: آن سنخ صهیونیست سنخی می باشد که هر روز فتنه می‌کند خداوند به پیغمبرش فرمود هر روز صهیونیست نقشه می‌کشد تو که عقل کلّی بایستی و حتما حواست جمع باشد دیگران را هم بایستی و حتما هدایت کنی. آن گفتن نورانی حضرت امیر که جهت شهروندان و مردم شهر مصر نوشت یک صفحه می باشد، فرمود نگویید ما یک رهبر خوب داریم، رهبر در صورتی که علی‌بن‌ابیطالب باشد مادام که شهروندان و مردم شهر در صحنه نباشند شکست قطعی می باشد.  آن جریان قدس یک کار کوچکی نیست که قدس را فعلاً محور صهیونیستی قرار بدهند و همچنین دفتر خود را از جای دیگر به قدس منتقل کنند آن ﴿لا تزال تطلع علی خائنه منهم﴾. الآن در جریان قدس وظیفه ما را از قرآن بپرسی چه می‌گوید، می‌گوید قیام کنید و همچنین زیر بار نروید.

او ادامه داد: مسائل انسانی جهت اینها اصلاً مطرح نیست، آن را در چند جای قرآن تصریح می‌کند. فرمود با کفار بجنگید زیرا و به درستی که اینها به عهد و همچنین پیمان خود وفادار نیستند، اهل امضاء و همچنین برجام و همچنین اینها نیستند، البته کفاری که با تو کاری ندارند با آنها ارتباط و رابطه خوب داشته باشید. دائما آدم بایستی و حتما حواسش جمع باشد فرمودند اینها نه تنها زیر بار امضایشان نمی‌روند نسبت به تو هیچ تعهّدی قائل نیستند بنابراین تو ناچارید بنیان مرصوص باشید، طرزی باشید که آنها از تو بترسند، طرزی دقیق و همچنین رقیق باشید با جامعه و همچنین نظامتان بسازید، نه بیراهه بروید و همچنین نه راه کسی را ببندید، نه سر از اختلاس در بیارید نه نجومی تا شهروندان و مردم شهر به تو گرایش پیدا کنند. حضرت امیر(ع) فرمود در صورتی که کسی خدای ناکرده به بیت‌المال دست‌درازی کند، آن آبروبر می باشد.

حضرت آیت الله جوادی آملی: مساله قدس کار کوچکی نیست/ هر کسی زمانش را بشناسد حوادث بر او اشتباه نمی‌می شود در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۱۷ ۱۶:۰۶:۵۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان