حضرت آیت الله جوادی آملی: حضرت معصومه(س) از ولایت الهی برخوردار می باشد

n 1 resize حضرت آیت الله جوادی آملی: حضرت معصومه(س) از ولایت الهی برخوردار می باشد

شفقنا- به مناسبت  ۲۳ ربیع الاول سالروز وارد شدن حضرت فاطمه معصومه(س) به شهرستان قم، فرازهایی از فرمایشات حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در خصوص مقام و همچنین ثواب و فضیلت زیارت آن هم حضرت را از نظر می گذرانیم.

به به گفته شفقنا، آیت الله جوادی آملی در سخنانی گفتن داشت: سرّ آنکه وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا هشتم و همچنین امام و پیشوا نهم(سلام الله علیهما) فرمودند هر کس کریمهٴ اهل بیت فاطمهٴ معصومه (سلام الله علیها) را زیارت کند بهشت جهت او می باشد، آن می باشد که او اهل ولایت می باشد در صورتی که کسی پیوند ولایی با دودمان عصمت و همچنین طهارت داشت، می کوشد که رایحهٴ ولایت و همچنین طعم ولایت در هستی او پدید آید و همچنین خود جزء اولیای الهی بشود در صورتی که کسی جزء اولیای خداوند تبارک و تعالی شد «ولی الله» ش،د بهشت مشتاق او می باشد.

او با اشاره به روایتی از امام و پیشوا رضا علیه السلام خاطرنشان کرد: روایتی از وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا رضا(سلام الله علیه) رسیده می باشد که فرمود در صورتی که کسی خواهرم کریمه اهل بیت فاطمهٴ معصومه را «عارفاً بحقّها» زیارت کند بهشت جهت او ثابت می باشد؛ معلوم می می شود کریمهٴ اهل بیت فاطمهٴ معصومه حقّی دارد که بعضی از زائران به حقّش عارف خواهند بود، بعضی عارف نیستند؛ بعضی او را تنها و فقط به عنوان خواهر امام و پیشوا و همچنین دختر امام و پیشوا و همچنین عمه امام و پیشوا می شناسند و همچنین زیارت می کنند که اینها طرفی از ثواب و فضیلت و همچنین ثواب را می برند، ولی باید توجه داشت به ثواب کامل راه نمی یابند. بعضی حقّ آن کریمه را می شناسند که امام و پیشوا هشتم فرمود هر کس خواهرم را «عارفاً بحقّها» زیارت کند بهشت جهت او می باشد.

آن مرجع تقلید با گفتن آن مطلب که «حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)وارث معارف انبیا و همچنین اولیا می باشد» گفتن داشت: وجود تبریک و مبارک کریمهٴ اهل بیت فاطمهٴ معصومه(سلام الله علیها) در سلسلهٴ جلیلهٴ انبیا و همچنین اولیا قرار دارد؛ یعنی هنگام و زمانی که انبیا (علیهم السلام) سلسله شان به پایان رسید و همچنین اولیای الهی (یعنی ائمّهٴ معصومین) سلسله شان به پایان رسید و همچنین نوبت به شاگردان ممتاز ائمّه رسید و همچنین نوبت به اصحاب خاص ائمّه رسید، می بینید وجود تبریک و مبارک فاطمهٴ معصومه(سلام الله علیها) به عنوان یکی از شاگردان نمونهٴ ائمّه(علیهم السلام) و همچنین یکی از اصحاب خاص ائمّه(علیهم السلام) مطرح می باشد و همچنین وارث آن هم معارف می باشد.

او به فرازهایی از زیارت نامه فاطمهٴ معصومه(سلام الله علیها) اشاره کرد و همچنین اظهار داشت: آن کریمهٴ اهل  بیت طهارت را، معرفت را، زهد و همچنین عبادت را علم و همچنین عقل را سایر ملکات نفسانی را در اثر شاگردی ائمه(علیهم السلام) و همچنین صحابت ائمه(علیهم السلام) به دست آورده می باشد؛ لذا وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا رضا(علیه السلام) دستور داد هنگام و زمانی که خواستید کریمهٴ اهل بیت فاطمهٴ معصومه(سلام الله علیها) را زیارت کنید اول بعد از گفتن ۳۴ بار(الله اکبر) و همچنین ۳۳ بار(سبحان الله) و همچنین ۳۳ بار(الحمد لله) بر آدم صفی سلام فرستید «السلام علی آدم صفوه الله»، انبیا را یکی بعد از غیره ای انسان عرض ادب می کند و همچنین سلام می فرستد، تا به وجود تبریک و مبارک خاتم (علیهم الآف التحیه و همچنین الثناء) می رسد. بعد نسبت به معصومین سیزده معصوم دیگر را، وجود تبریک و مبارک امیرالمؤمنین و همچنین فاطمهٴ زهرا و همچنین ائمه دیگر (علیهم الصلاه و همچنین علیهم السلام) را یاد می کنند و همچنین عرض ادب می کنند؛ بعد به آن کریمهٴ می رسند. می نامند: سلام بر تو ای کسی که دختر امامی، خواهر امامی، عمّهٴ امامی و همچنین دختر پیغمبر اکرم(علیه آلاف التحیه و همچنین الثناء) هستی. آن هم گاه خواسته های خود را در آن زیارت بازگو می کنند می نامند «السلام علیکِ عَرف الله بَیننا وبَینکُم فى الجنه»؛ اولاً آن کریمه را با سایر اهل بیت و همچنین ائمه(علیهم السلام) یکجا تلقی می کنیم با حفظ درجات، بعد عرض می کنیم خداوند تبارک و تعالی آن توفیق را به ما عطا کند که در بهشت تو را بشناسیم و همچنین به حضور تو مشرّف بشویم. و همچنین عرض می کنیم: «وأورَدنا حَوضَ نَبیکُم»؛ یعنی ما از خداوند تبارک و تعالی مسئلت می کنیم که به همراه قرآن و همچنین به همراه ولایت آن قدر حرکت بکنیم تا کنار حوض کوثر به تو برسیم آن مقام را وجود تبریک و مبارک فاطمهٴ معصومه (سلام الله علیها) داراست. آن هم گاه عرض می کنیم خدایا به برکت آن بی بی توفیقی عطا کن که آن بی بی از ما شفاعت کند «یا فاطمه إشفَعی لی فى الجنه فإن لَکِ عِندَ الله شأناً من الشأن»، کسی حق شفاعت دارد که در کنار عدالت الهی از مظاهر اسمای حسنای خداوند تبارک و تعالی باشد.

او در پایان گفتن داشت: آنکه همه بزرگان در پیشگاه آن کریمه عرض می کنند «..إشفَعی لی فى الجنه فإن لَکِ عِندَ الله شأناً من الشأن»، معلوم می می شود که وجود تبریک و مبارک آن کریمه از ولایت الهی برخوردار می باشد و همچنین با قرآن همراه می باشد و همچنین از قرآن جدا نمی می شود، چنین مقامی را در صورتی که کسی بشناسد و همچنین آن هم حضرت را با آن معرفت زیارت کند استحقاق بهشت دارد.

حضرت آیت الله جوادی آملی: حضرت معصومه(س) از ولایت الهی برخوردار می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۱۲ ۱۴:۳۸:۴۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان