بیش از ۶۷۰۰ مسلمان روهینجایی در ماه اول خشونت‌ها در میانمار کشته شدند

بیش از ۶۷۰۰ مسلمان روهینجایی در ماه اول خشونت‌ها در میانمار کشته شدند

|بیش از ۶۷۰۰ مسلمان روهینجایی در ماه اول خشونت‌ها در میانمار کشته شدند از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی: نهاد پزشکان بدون مرز اعلام کرد: "آن واضح‌ترین نشانه‌ای می باشد که بیانگر خشونت گسترده مقام‌های میانماری می باشد." ارتش میانمار آن خشونت‌ها را به "تروریست‌ها" نسبت می‌دهد و همچنین هرگونه اقدام اشتباه را رد می‌کند.

به گفته آن نهاد، بیش از ۶۴۷ هزار مسلمان روهینجایی از ماه اوت به بنگلادش گریز و فرار کردند. یافته‌های آن تیم امدادی همچنین نشان می‌دهند، دست‌کم ۹۰۰۰ روهینجایی بین ۲۵ اوت و همچنین ۲۴ سپتامبر در میانمار مرده‌اند که می‌تواند عللی شامل غرق شدن و همچنین یا مردن و مرگ طبیعی داشته باشد.

آن به گفته تاکید دارد، در "محتاطانه‌ترین حالت برآورد" دست‌کم ۶۷۰۰ تن بر اثر خشونت‌ها کشته شده‌اند و همچنین آن شامل دست‌کم ۷۳۰ کودک زیر سن پنج سال شمسی می‌می شود. پیشتر نیروهای مسلح میانمار مدعی شده بودند که حدود ۴۰۰ تن کشته شده‌اند که اکثر آنها را "تروریست مسلمان" نامیده بود.

به گفته‌های متعددی از سوی روزنامه‌نگاران و همچنین محققان بر پایه مصاحبه با پناهجویان روهینجایی گرفته شده می باشد و همچنین رد کردن اوضاع انسانی اسفناک و همچنین نقض‌های حقوق بشری که عمدتا به دست نیروهای امنیتی میانمار رخ داده می باشد، دشوار می باشد. آمارهای بررسی‌شده نهاد پزشکان بدون مرز نشان می‌دهند، آن عملیات سرکوب‌گرایانه ارتش میانمار به حدی وحشیانه بوده که ممکن می باشد در دادگاه بین‌المللی کیفری جهت جرایم علیه بشریت مطرح می شود.

سیدنی ونگ، مدیر علم پزشکی جدید نهاد پزشکان بدون مرز گفت: آنچه ما فاش کردیم، حیرت‌انگیز بود؛ هم به لحاظ شمار افرادی که به گفته دادند یک عضو خانواده‌شان در پس نتیجه آن می شود که خشونت‌ها کشته شده و همچنین روش‌های وحشتناکی که بر اثر آنها آن هم اشخاص کشته و همچنین یا شدیدا زخمی شده‌اند. براساس آمار ما، ۶۹ قسمت و بخش از مردن و مرگ‌های مرتبط با خشونت بر اثر شلیک تیر، ۹ قسمت و بخش بر اثر سوخته‌ شدن روستاییان در منزل و خانه‌هایشان و همچنین پنج قسمت و بخش بر اثر ضرب و همچنین شتم منتهی به مردن و مرگ می باشد.

نهاد پزشکان بدون مرز همچنین اعلام کرد، در میان کودکان روهینجایی زیر پنج سال شمسی، بیش از ۵۹ قسمت و بخش بر اثر شلیک گلوله تفنگ، ۱۵ قسمت و بخش بر اثر سوختگی، هفت قسمت و بخش ضرب و همچنین شتم منتهی به مردن و مرگ و همچنین دو قسمت و بخش بر اثر انفجار مین کشته شدند.  

صلیب سرخ جهانی: زندگی در راخین متوقف شده می باشد

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در بازدید میدانی از ایالت راخین اعلام کرد، آثار زندگی در آن اقلیم از بین رفته به طوری که مسلمانان روهینجایی مانده بعد از حمله شدید ارتش میانمار که نهاد ملل آن هم را "پاکسازی نژادی" خوانده در فضایی از وحشت زندگی می‌کنند به طوریکه روستاها به روش کامل ویران شده‌اند.

دومینیک استیلهارت، مدیر عملیات در کمیته مذکور بعد از بازدید سه روزه‌اش از ایالت راخین در راس هیئت آن کمیته گفت: تجار مسلمان می‌ترسند مغازه‌ها و همچنین بازارها را باز کنند.

استیلهارت تصریح کرد، روستاهای در هر دو مسیر جاده به روش کامل ویران شده‌اند. به نظر می‌رسد زندگی در آنجا متوقف شده می باشد و همچنین بازارها بسته‌اند.

آن مسؤول افزود: ۱۸۰ هزار مسلمان روهینجا همچنان در راخین زندگی می‌کنند در حالیکه ۶۵۰ هزار تن به دلیل حمله وحشیانه نیروهای حکومت میانمار به بنگلادش گریخته‌اند. همچنان نیز هر روز خدا حدود ۳۰۰ تن از آن منطقه گریز و فرار می‌کنند.

ولی باید توجه داشت او همچنین تاکید کرد، به رغم وقایع پراکنده اوضاع راخین آرام شده می باشد ولی باید توجه داشت تنش‌های شدید بین دو طرف ادامه دارد و همچنین آن گونه احساس می‌کنی که دو طایفه اصلی یعنی بودایی‌ها و همچنین مسلمانان از همدیگر ترس دارند. آن جهت ن تعجب‌آور بود که تنها مسلمانان نگران نیستند بلکه بودایی‌ها هم ترس دارند.

از سوی دیگر، هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، آن وزارت خانه از نزدیک مساله بازداشت خبرنگاران رویترز در میانمار را به نام‌های "وا لون" و همچنین "کیاو سوی او" را دنبال می‌کند.

او همچنین افزود: سفیر آمریکا در میانمار با مقامات دولتی در آن باره مذاکره کرده می باشد و همچنین ما به سلامت و همچنین امنیت خبرنگاران بین‌المللی توجه داریم و همچنین به پیگیری خود ادامه خواهیم داد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

بیش از ۶۷۰۰ مسلمان روهینجایی در ماه اول خشونت‌ها در میانمار کشته شدند در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان