انتقاد شدید حضرت آیت الله صانعی از لایحه بودجه ۹۷: حوزه های علمیه نباید آلوده به بودجه های دولتی شوند/ همه در مقابل بیت المال مسلمین مسئولند

صانعی2 انتقاد شدید حضرت آیت الله صانعی از لایحه بودجه ۹۷: حوزه های علمیه نباید آلوده به بودجه های دولتی شوند/ همه در مقابل بیت المال مسلمین مسئولند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صانعی نسبت به بودجه حوزه های علمیه در لایحه بودجه ۹۷ واکنش نشان داد و همچنین خطاب به نمایندگان گفت: بیت المال مسلمین و همچنین دین امانتی در دستان شماست و همچنین تک تک شهروندان و مردم شهر از صغیر و همچنین کبیر در آن هم سهیم خواهند بود پس در اختصاص بودجه به بازده بودن آن هم توجه کنید.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود از بعضی بودجه های دولتی حوزه های علمیه انتقاد کرد و همچنین اظهار داشت: حوزه بایستی و حتما بر پایه خودش و همچنین شهروندان و مردم شهر بایستد، بدانیم روایات دارد در مورد کسی که دنبال علوم دینی می رود، خداوند روزی او را «من حیث لا یحتسب» می رساند؛ نترسید و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نکنید که بایستی و حتما وابسته شویم و همچنین در صورتی که وابسته نشویم چنین و همچنین چنان می می شود بلکه خداوند روزی ها را مقدر کرده و همچنین آنچه را که او مقدر کرده می باشد آن هم مقدرات می رسد کمااینکه خداوند «من حیث لا یحتسب» روزی حوزه های علمیه و همچنین روحانیت را رسانده می باشد.

او با اشاره به اهمیت محبوبیت طلاب و همچنین روحانیت نزد شهروندان و مردم شهر تصریح کرد: در صورتی که شهروندان و مردم شهر روحانی را دوست داشته باشند، هنگام و زمانی که بدانند گرفتاری دارد بدون منت و همچنین بدون توقع می آیند و همچنین گرفتاری او را رفع می کنند. چه بودجه ای از آن بهتر که خبرهای جدید اهل بیت را بدهید آیات قرآن را تفسیر کنید و همچنین مسائل اسلامی را گفتن کنید و همچنین شهروندان و مردم شهر قربه الی الله به تو کمک کنند و همچنین زندگی خود را اداره کنید؟

آیت الله صانعی ادامه داد: مطمئن باشید هرچه اکثرا و بیشتر بین شهروندان و مردم شهر محبوب باشیم، خداوند هم قلوب شهروندان و مردم شهر را به طرف ما متوجه می کند و همچنین با توجه قلوب شهروندان و مردم شهر زندگی ما اداره می می شود.

او توسعه حوزه های علمیه را به صلاح ندانست و همچنین تاکید کرد: عریض و همچنین طویل کردن حوزه صحیح نیست. آن همه ساختمان و همچنین مدرسه جهت چه می خواهیم که مرتب حوزه های علمیه را اضافه کنیم.

آن استاد حوزه خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: حجت خداوند تبارک و تعالی جهت تو تمام می باشد اینگونه نیست که بودجه مملکت در اختیار تو هست همانگونه که حکومت لایحه اش را نوشته، کار کنید البته از آن جهت خوب می باشد و همچنین روشن شد که چه کسی به چه مقدار می گیرد.

او با گفتن آنکه چرا اینقدر مفاسد فرهنگی و اجتماعی آمده می باشد؟ به مقاله مندرج در روزنامه جمهوری اسلامی استناد کرد و همچنین افزود: طبق قول نویسنده آن مقاله، با آن بودجه های کلان جلوی خیلی از مفاسد را می قدرت گرفت. آقایان نمایندگان توجه کنند روی یک ریال آن بودجه هم من مسئولم هم آن هم آقایان. من مسئولم که نگفتم و همچنین آن هم آقایان مسئولند که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی کنند. مگر نشنیدند از امام و پیشوا امت که فرمود: علی (ع) فرمود : «قلمها را ریز کنید تا کمتر از بیت المال مسلمین مصرف می شود». اینگونه نیست که ما زیرا و به درستی که نماینده ایم هرقدر بودجه می خواهیم به هرکسی بدهیم.

آیت الله صانعی اظهار داشت: شاید بگویند زیرا و به درستی که بودجه را به تو نمی دهند آن حرف را می زنید؛ بنده از روزی که در حکومت رفتم در صورتی که یک ریال از بودجه حکومت و همچنین حکومت گرفتم تو بیاورید من سرم را در مقابل آن هم می دهم. در صورتی که داشتم که تمام بلندگوهای دنیا را پر می کردند.

او با ذکر آن مطلب که ما مطابق سنت جواهری و همچنین فقه امام و پیشوا امت نظر می دهیم، گفت: دیدید چه کردند ولی باید توجه داشت آنچه کردند به ضرر خودشان تمام شد. بنده زندگی ام را با منبر رفتن در تهران اداره کردم. ۱۸ سال شمسی تمام شب پنجشنبه و همچنین جمعه تهران منبر می رفتم.

آن مرجع تقلید خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن تذکر را داد  که بیت المال مسلمین امانتی در دستان شماست و همچنین صغیر و همچنین کبیر در آن هم سهم دارند، آن هم بیماری که پول دارو ندارد، آن هم معتادی که از بیکاری به اعتیاد کشیده شده، افرادی که براثر طلاق زندگیشان بهم خورده، همه  در آن هم سهم دارند پس هربودجه ای که می خواهید بدهید به بازده بودن آن هم توجه کنید.

او با تاکید بر آنکه حوزه علمیه نباید به دولتها وابسته و همچنین آلوده به بودجه دولتی می شود، یادآور شد: دولتها می آیند و همچنین می روند. بودجه ها تصویب می شوند و همچنین می گذرد. زمانها باهم اختلاف دارند، آنچه می ماند عمل صالح و همچنین شایسته می باشد و همچنین آنچه در مسائل موثر می باشد خدای پهناور و بزرگ می باشد.

انتقاد شدید حضرت آیت الله صانعی از لایحه بودجه ۹۷: حوزه های علمیه نباید آلوده به بودجه های دولتی شوند/ همه در مقابل بیت المال مسلمین مسئولند در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۱۷ ۱۲:۱۶:۱۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان