اشپیگل به گفته داد اتحاد آل سعود و همچنین رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی علیه ایران

اشپیگل به گفته داد اتحاد آل سعود و همچنین رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی علیه ایران

|اشپیگل به گفته داد اتحاد آل سعود و همچنین رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی علیه ایران از مسیح داراب|

صدای شیعه: هفته نامه "اشپیگل" در مطلبی به نزدیکی روزافزون عربستان و همچنین اسرائیل در منطقه به منظور مقابله با دشمنی مشترک (ایران) پرداخته و همچنین نوشت: در خاورمیانه تصویر یک دشمنی قدیمی در حال فروپاشی می باشد. عربستان سعودی و همچنین اسرائیل دیگر هیچ مخفی کاری در مورد همکاری های تنگاتنگ خود نمی کنند. بنابراین آن هم ها یک دوست مشترک و همچنین یک رقیب مشترک دارند.

"گادی آیزنکوت"، ریاست ستاد مشترک ارتش رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی که به ندرت با رسانه های خارجی مصاحبه می کند و همچنین از زمان عهده داری آن سمت از سال شمسی ۲۰۱۵ هرگز با خبرنگاران خارجی گفت‌وگو نکرده می باشد در اقدامی قابل توجه آن ماه یک مصاحبه با وبسایت و مرکز خبرهای جدید عربی سعودی ایلاف انجام داده می باشد. پادشاهی وهابیت و همچنین رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی هیچ گونه روابط دیپلماتیکی را با هم نداشتند.

آیزنکوت در آن گفت‌وگو اعلام کرد که رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به دلیل علایق و همچنین منافع مشترک خیلی زیاد بسیاری که با عربستان سعودی دارد آماده تبادل اطلاعات با آن کشور می باشد.

به آن ترتیب ریاست ستاد مشترک ارتش رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی عملا از نگرانی سخن به میان آورده و همچنین آن هم را تکرار کرده می باشد که عربستان سعودی و همچنین متحدانش در مصر و همچنین کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس سال شمسی ها در مورد آن هم ابراز ترس ونگرانی می کردند.

اشپیگل در ادامه نوشت: نقطه زمانی جهت چنین مصاحبه ای تصادفی انتخاب نشده بود. آن گفت‌وگو در هماهنگی با مقامات رژِیم صهیونیستی و همچنین عربستان سعودی ساخته یا ایجاد و همچنین نشر یافته شده شده و همچنین در غیر آن صورت هرگز نشر یافته شده نمی شد.

اشپیگل در ادامه آن مطلب نوشت: سیاستمداران اسرائیلی از زمان تاسیس به زعم خود دولتشان در سال شمسی ۱۹۴۸ آرزو دارند که به عنوان شریک جهان عرب پذیرفته شوند. حالا عربستان سعودی راه جهت آن منظور را جهت آن رژیم هموار می کند.

نویسنده در ادامه از حسابگری های سیاست عربستان در آن راستا سخن گفته و همچنین نوشت: با وجود آنکه دونالد ترامپ، ریاست جمهور آمریکا و همچنین محمد بن سلمان ولیعهد شاه سعودی مناسبات خوب خود را نشان داده اند، ولی باید توجه داشت آل سعود دقیقا متوجه آن پیشامد جدید شده اند که ایالات متحده در میان مدت از خاورمیانه عقب نشینی می کند. پس محمد بن سلمان حالا به دنبال نزدیکی به اسرائیل به عنوان یک اقتدار و قدرت اقتصادی و همچنین نظامی در منطقه می باشد.

استراتژِیست های امنیتی اسرائیل مدتهاست که به صورت تنگاتنگ با همتایان اردنی و همچنین مصری خود نیز همکاری می کنند. در سال شمسی های قبل همچنین نزدیکی مخفیانه با امارات هم وجود داشته می باشد.

بعد از ریاست ستاد ارتش مشترک اسرائیل، وزیر انرژی و همچنین عضو کابینه امنیتی نخست وزیر آن رژیم نیز در رادیو اسرائیل اعلام کرد که کشورش در حال حاضر روابط محرمانه ای با عربستان سعودی دارد. او همچنین همچنین از ارتباطات مخفی با بسیاری کشورهای عربی و همچنین مسلمان خبر داده که هیچ ابراز شرمندگی هم جهت آن هم وجود ندارد.

یکی دیگر از مقامات اسرائیلی نیز اخیرا روابط آن رژیم با عربستان سعودی را آن روش توصیف کرده می باشد که ما مانند دو عاشق هستیم. ما به سعودی ها آنچه را که به آن هم مستلزم و نیاز دارند می دهیم. ولی باید توجه داشت ما بایستی و حتما از درب پشتی رفت و همچنین آمد کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

اشپیگل به گفته داد اتحاد آل سعود و همچنین رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی علیه ایران در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان