آیت الله سبحانی: حضور زنان در ورزشگاه‌ها با عفت آنان سازگار نیست

آیت الله سبحانی: حضور زنان در ورزشگاه‌ها با عفت آنان سازگار نیست

|آیت الله سبحانی: حضور زنان در ورزشگاه‌ها با عفت آنان سازگار نیست از مسیح داراب|

صدای شیعه:‌آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی صبح سه‌شنبه در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با گفتن آنکه وهابیت معتقد به بدعت بودن جشن جهت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) و همچنین ائمه(ع) خواهند بود، گفت: جشن گرفتن در میلاد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) عملی کاملاً اسلامی می باشد.

او همچنین ادامه داد: مخالفان جشن میلاد به عمل صحابه استناد می‌کنند و همچنین می‌گویند در صورتی که آن کار جایز بود آنان انجام داده بودند در صورتی که ما همه اعمال صحابه را حجت نمی‌دانیم.

آن استاد سطوح عالی حوزه اظهار داشت: در صورتی که عمل صحابه مستند به عمل پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) باشد جهت ما حجت می باشد وگرنه ترک فعلی از آنان، حجت نیست ضمن آنکه ما قائل به شریعت صحابه مجزا از شریعت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله نیستیم.

او همچنین اضافه کرد: جشن گرفتن مورد تأیید قرآن هم هست زیرا قرآن حب پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) و همچنین رفیع کردن نام و همچنین ذکر او را عملی مورد پسند خداوند تبارک و تعالی می‌داند و همچنین جشن هم بالابردن نام و همچنین یاد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) و همچنین ذکر فضائل ایشان می باشد.

آیت‌الله سبحانی با گفتن آنکه حب النبی از همه حب‌ها برتر می باشد، اظهار داشت: اگرچه تبعیت از دستورات پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله حب نبی می باشد ولی گرفتن مجلس جشن و همچنین خواندن و قرائت قرآن و همچنین خواندن شعر جهت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) هم از مصداق‌های بارز ابراز دوستی و همچنین حب ما نسبت به ایشان می باشد.

او همچنین در قسمت و بخش غیره ای از سخنانش با گفتن آنکه طبق فرمایش امام و پیشوا علی(ع) واجبات و همچنین فرائض در مرتبه بالاتری نسبت به مستحبات خواهند بود، گفت: در شرایطی که آمار اعتیاد و همچنین طلاق در میان زنان بالا رفته می باشد مطرح کردن وارد شدن آنان به ورزشگاه‌ها چه جایگاهی دارد؟

آن مفسر قرآن کریم اضافه کرد: امروز دخترک های جوان و ازدواج نکرده دم بخت در سن بالا در منزل و خانه مانده‌اند و همچنین شرایط ازدواج ندارند و همچنین در چنین وضعی، طرح حضور آنان در ورزشگاه نه تنها جزء فرائض نیست بلکه جزء مستحبات هم نیست.

او همچنین با گفتن آنکه وارد شدن زنان به ورزشگاه‌ها با عفت آنان سازگار نیست، اظهار کرد: به جای آنکه جهت آن کارها طرح بدهند بایستی و حتما فکری جهت ازدواج آنان بکنیم و همچنین طرحی جهت کاهش طلاق و همچنین اعتیاد داشته باشند.

آیت الله سبحانی با شعاری خواندن آن طرح‌ها، اظهار داشت: در صورتی که دنبال رضایت خداوند تبارک و تعالی هستیم بایستی و حتما دنبال رفع معظلات و مسائل و مشکلات زنان برویم و همچنین در صورتی که شعار می‌خواهیم موضوع غیره ای می باشد.

انتهای پیام

آیت الله سبحانی: حضور زنان در ورزشگاه‌ها با عفت آنان سازگار نیست در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان