کنگره آمریکا "جنبش النجباء" عراق را تیم ضد بشری و ترویستی اعلام کرد

کنگره آمریکا "جنبش النجباء" عراق را تیم ضد بشری و ترویستی اعلام کرد

|کنگره آمریکا "جنبش النجباء" عراق را تیم ضد بشری و ترویستی اعلام کرد از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از وبسایت و مرکز خبرهای جدید شبکه الجزیره: پایگاه رسمی کنگره آمریکا اخیراً گزارشی را پیرامون قانون کنگره آمریکا در باره اعمال تحریم‌ها علیه حشد شعبی عراق طی سال شمسی ۲۰۱۷ نشر یافته شده کرد و همچنین آن پیش‌نویس قانون به کنگره و همچنین سنای آمریکا جهت اراده و تصمیم راسخ‌گیری در خصوص آن هم تحویل داده شد.

در آن نقل از ادعا شده می باشد که جهت کنگره مسجل شده که آموزش‌ها، بودجه و همچنین حمایت‌های تسلیحاتی از نیروهای النجباء از سوی سپاه قدس و همچنین سپاه پاسداران ایران صورت می‌گیرد و همچنین گروه و حزب الله لبنان نیز مشورت‌ها و همچنین آموزش‌هایی را به النجباء ارائه می‌دهد.

کنگره آمریکا در پایگاه خود جنبش النجباء را به آن امر متهم کرد که نیروهایی را به سوریه فرستاده تا به دفاع از نظام بشار اسد، ریاست جمهوری سوریه بپردازند.

شامل عملیاتی که در آن نقل از از آن هم‌ها صحبت شده، "محاصره شهرستان حلب می باشد".

کنگره آمریکا اعلام کرد: اکرم الکعبی دبیرکل جنبش النجباء به آن امر متهم می باشد که صلح و همچنین ثبات را در عراق تهدید کرده و همچنین در حملات خمپاره‌ای به منطقه الخضراء بغداد در سال شمسی ۲۰۰۸ نقش داشته می باشد.

پیش‌بینی می‌می شود آن اقدام کنگره آمریکا حکومت عراق به ریاست حیدر العبادی را که حامی حشد شعبی و همچنین شبه‌سربازان وابسته به آن هم می باشد وادار به واکنش کند.

حکومت عراق حشد شعبی را یک موسسه رسمی می‌داند که تحت امر حیدر العبادی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق عمل می‌کند.

هاشم موسوی، سخنگوی رسمی جنبش النجباء نیز گفت: قرار دادن نام آن جنبش در لیست نهاد‌های ضد بشری و ترویستی به منزله مجرم دانستن کل نیروهای امنیتی عراق می باشد. ما منتظر پاسخ رسمی حکومت عراق در آن باره خواهیم ماند.

انتهای پیام

کنگره آمریکا "جنبش النجباء" عراق را تیم ضد بشری و ترویستی اعلام کرد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان