نجابتی: نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست موجب ممنوع‌الورودیِ شجاعی به ۲۶ کشور شد

نجابتی: نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست موجب ممنوع‌الورودیِ شجاعی به ۲۶ کشور شد

|نجابتی: نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست موجب ممنوع‌الورودیِ شجاعی به ۲۶ کشور شد از مسیح داراب|

صدای شیعه:‌ مسعود نجابتی پیشکسوتِ عرصه گرافیک در گفت‌وگویی گفت: هنرمندانی که در نمایشگاه پوستر «سقوط شیطان پهناور و بزرگ» شرکت کرده‌اند به حدی از حرفه‌ای بودن رسیده‌اند و همچنین آن آثار شامل عیار هنری خواهند بود و همچنین پرداخت آنها حرفه‌‌ای می باشد؛ بحمدالله تنوع در آثار بیش از قبل می باشد و همچنین تقریباً تمامی تکنیک‌های رایج را می‌توانیم در پوسترها ببینیم؛ با توجه اکثرا و بیشتر و همچنین حمایت مسئولین و همچنین دستگاه‌های ذی‌ربط می‌توانیم بسیاری از آن آثار را در فضای خارج از کشور نیز اکران کنیم.

نجابتی تصریح کرد: کشورهای اروپایی از ابزارِ هنر به شکلی حرفه‌ای بهره بری و استفاده می‌کنند به نحوی که می‌قدرت گفت  تمامی انرژی جریان استکبار در آن حوزه صرف می‌می شود ما نمی‌توانیم تأثیر نقش هنر را نادیده گرفتن کنیم  و همچنین یا گمان کنیم که تأثیر آن هم ضعیف می باشد. اقتدار و قدرت آثار هنری و همچنین نشر سهل‌الوصول آن هم در فضای مجازی و همچنین ارتباط‌‌گیری با شهروندان و مردم شهر می‌تواند خیلی زیاد مؤثر باشد.

او همچنین یادآور شد: دائما جهت من سوال بوده می باشد که بعضی هنرمندان چگونه و چطوری می‌توانند در آن فضای ملتهب و همچنین با وجود اتفاقاتی که در جهان می‌افتد دغدغه‌های فردی یا شخصی را مطرح کنند و همچنین آن هم را برجسته کنند و همچنین در قالب آثار هنری در گالری‌ها اکران کنند؛ حداقل می‌قدرت گفت در چنین شرایطی نباید آن موضوعات در اولویت باشد. هر هنرمند آزاده‌ای فارغ از هرگونه گرایش سیاسی و همچنین اعتقادی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد به فجایعی که در دنیا اتفاق می‌افتد واکنش نشان دهد کما آن که نمونه‌های بسیاری از هنرمندان صاحب‌نام در دنیا خواهند بود که در آن فضا فعالیت می‌کنند که آثار بسیاری از آنها را جمع‌آوری کرده‌ایم و همچنین ان‌شاءالله در قالب یک مجموعه نشر یافته شده خواهد شد. آن هم‌روش که مقام معظم رهبری نیز اشاره فرمودند آمریکا منفورِ تمام ملت‌های آزاده دنیاست یعنی دشمنی با آمریکا تنها و فقط مختص ایران نیست و همچنین در دنیا کشوری وجود ندارد که از آمریکا ضربه نخورده باشد ولی باید توجه داشت آن پیشامد جدید در ایران حادتر می باشد و همچنین فشارهای آمریکا بر کشور ما اکثرا و بیشتر می باشد. ما از فضای حرفه‌ای هنر انتظار داریم به چنین موضوعاتی عنایت بیشتری داشته باشند.

آن گرافیستِ پیشکسوت با اشاره به تأثیرات آثار هنری با رویکرد ضداستکباری در سطح بین‌المللی گفت: زمانی که نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست توسط آقای شجاعی طباطبایی برگزار شد سران کشورهای استکباری شامل نتانیاهو و همچنین اوباما از آن رویداد عصبانی شده بودند و همچنین در برابر آن نمایشگاه یک موج رسانه‌ای منفی ساخته یا ایجاد کردند؛ برپایی نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست باعث شد آقای شجاعی طباطبایی در ۲۶ کشور جهان ممنوع‌الورود می شود؛ آن مسائل نشان‌دهنده تأثیر بسزای چنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی در رسواکردن رژیم جنایتکار آمریکاست.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

نجابتی: نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست موجب ممنوع‌الورودیِ شجاعی به ۲۶ کشور شد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان