موج رسوايي‌هاي جنسي کمپانی رؤياسازي ادامه دارد ويراني منزل و خانه پوشالی هاليوود با رسوایی جدید و تو و تازه

موج رسوايي‌هاي جنسي کمپانی رؤياسازي ادامه دارد ويراني منزل و خانه پوشالی هاليوود با رسوایی جدید و تو و تازه

|موج رسوايي‌هاي جنسي کمپانی رؤياسازي ادامه دارد ويراني منزل و خانه پوشالی هاليوود با رسوایی جدید و تو و تازه از مسیح داراب|

صدای شیعه: اين روزها در مواجهه با پديده افشاگري‌هاي جنسي در هاليوود اين سؤال جدي‌تر از پيش براي وجدان‌هاي آگاه در سراسر جهان ايجاد مي‌می شود که کارخانه‌اي با آن هم در سطح گسترده و همچنین بدون رقيب که خوراک فرهنگي، هنري و همچنین سرگرمي جهان در زمينه صنعت سينما را توليد مي‌کند تا چه مقدار و اندازه صلاحيت ميدانداري در اين عرصه را دارد و همچنین اين کارخانه رؤياسازي مي‌خواهد جامعه بشري را به چه سرمنزل مقصودي بکشاند.

اين روزها اولين چيزي که با شنيدن واژه هاليوود به ذهن راه پيدا مي‌کند، عبارت رسوايي جنسي می باشد؛ ماجرايي که مثل بختک به جان هاليوود افتاده و همچنین دومينو‌وار در حال خراب‌کردن پايه‌هاي سرزمين آرزوهاست و همچنین ظاهراً هر روز ابعاد جدید و تو و تازه‌تري به خود مي‌گيرد. 

هاليوود، اين کمپاني رؤياسازي امريکا و همچنین جهان اين روزها به طرز بي‌سابقه‌اي در معرض افشاگري‌هاي اعضا و همچنین فعالان خود قرار گرفته می باشد، بازيگران نامداري که هرچه جلوتر مي‌رويم، جرئت و همچنین جسارت بيشتري براي افشاي پشت‌پرده بي‌اخلاقي‌هاي اين ابر‌رسانه سينمايي امريکا پيدا مي‌کنند. در ميدان پر رونق افشاگري‌هاي جنسي، ظاهراً هيچ‌کس مصون نيست و همچنین هر آن هم ممکن می باشد صدايي از يکي از بازيگران زن و همچنین حتي مرد هاليوود بلند می شود و همچنین يک تهيه‌کننده، مدير يا کارگردان پرنفوذ را متهم به آزار يا مضر و همچنین بد‌بهره بری و استفاده جنسي کند.

 جسارت به افشاگري عليه مضر و همچنین بد‌بهره بری و استفاده‌هاي جنسي در هاليوود از جايي آغاز شد که يکي از مردان شماره يک و همچنین غول مديريتي هاليوود متهم به آزار و همچنین مضر و همچنین بد‌بهره بری و استفاده از چند بازيگر زن شد و همچنین به تدريج عده بيشتري وي را به در پيش گرفتن رفتارهاي زورگويانه و همچنین غيرمسئولانه براي ارتباط برقرار کردن متهم کردند. هاروي واينستين در برابر موج افشاگري‌ها دوام نياورد و همچنین از کار برکنار شد، ولی باید توجه داشت اين پايان ماجرا نبود، عده‌اي از بازيگران زن با ايجاد کمپيني به نام «منم همينطور» اقدام به تشويق افرادي کردند که پيش از اين در معرض مضر و همچنین بد‌بهره بری و استفاده قرار گرفته‌بودند، ولي جسارت اين را پيدا نکرده بودند که دست به افشاگري بزنند. 

    

کارگردان فيلم ضد ايراني هم رسوا مي‌می شود

در حالي‌که خبرهای جدید مرتبط به رسوايي‌هاي جنسي هاروي واينستين تبديل به تيتر يک رسانه‌هاي دنيا شده بود، هيلاري برتن بازيگر و همچنین مجري سابق شبکه ام تي وي در مورد بن افلک، کارگردان فيلم ضد ايراني آرگو دست به افشاگري زد. ادعاي برتن مبني بر آزار و همچنین اذيت جنسي از سوي افلک در يکي از اپيزودهاي برنامه جذاب و جالب و خوب تلويزيوني «TRL»، واکنش ستاره ۴۵ ساله هاليوود را به دنبال داشته می باشد. افلک بلافاصله در پاسخ به اين ادعا در صفحه توئيترش پستي نشر یافته شده و همچنین از برتن به خاطر رفتار نامناسبش در سال شمسی ۲۰۰۳ عذرخواهي کرد. کارگردان فيلم ضد ايراني فارگو يکي از چهره‌هاي سرشناسي می باشد که در روزهاي اخير به جنجال اتهام های جنسي واينستين واکنش نشان داده و همچنین گفته بود اين خبرهای جدید حالش را به‌هم مي‌زند. 

بلافاصله بعد از اظهارنظر افلک در مورد رفتار واينستين، يکي از هواداران در توئيتر، پستي نشر یافته شده کرد مبني بر اينکه بهتر می باشد افلک جلوي دهانش را بگيرد و همچنین سکوت پيشه کند. هوادار ديگري بلافاصله ماجراي تعدي به برتن را پيش کشيد و همچنین نوشت: «او يک بار سر صحنه «TRL» به هيلاري برتن دست درازي کرده بود. انگار همه فراموش کردند.» از اينجا به بعد، خود برتن وارد گفت‌وگو شد و همچنین در صفحه توئيترش واکنش نشان داد: «من فراموش نکردم.» او همچنین از هوادارانش به خاطر يادآوري آن هم حادثه قدرداني کرد و همچنین نوشت: «من آن هم موقع بچه بودم». کمي بعد، مجري سابق ام تي وي اقدام به نشر ويدئويي تحت عنوان «TRL بدون سانسور» کرد. 

در اين ويدئو، برتن بدون اينکه از فرد مشخصي نام ببرد، ماجراي آزار و همچنین اذيتي را که سر صحنه فيلمبرداري آن هم مجموعه تلويزيوني رخ داده، شرح مي‌دهد. در ادامه اين ويدئو، کليپي از افلک نمايش داده مي‌می شود که از او در مورد سن و همچنین سالش مي‌پرسد. برتن که از سال شمسی ۲۰۰۹ به اين سو با جفري دين مورگان ستاره سريال «مردگان متحرک» نامزد کرده، در زمان وقوع اين حادثه ۲۱ سال شمسی داشته و همچنین افلک ۳۱ ساله بوده می باشد. 

 

بن افلک هم بلافاصله در صفحه توئيترش واکنش نشان داد و همچنین نوشت: «من کار نادرستي در حق خانم برتن مرتکب شدم و همچنین از اين بابت صميمانه عذر مي‌خواهم.»

کارگردان فيلم برنده اسکار «آرگو» در واکنش به رسوايي‌هاي واينستين نوشته بود: «چنين رفتاري کاملاً غير‌قابل قبول می باشد و همچنین من مدام از خودم مي‌پرسم از دست من چه کاري ساخته می باشد که مطمئن شوم نظير اين اتفاق براي ديگران تکرار نشود.»

    

وقتي مرد منزل و خانه پوشالي هم متهم مي‌می شود

ولی باید توجه داشت موج رسوايي‌هاي اخلاقي پايان ندارد. در پي رسوايي کوين اسپيسي، نتفليکس فصل ششم را نقطه پايان «منزل و خانه پوشالي» اعلام و همچنین آکادمي بين‌المللي تلويزيون تجليل از اين بازيگر را لغو کرد. ماجراي رسوايي‌هاي پي‌در‌پي هاليوود در جدید و تو و تازه‌ترين نمونه دامن يکي از معروف و مشهور‌ترين بازيگران را گرفته می باشد. 

کوين اسپيسي، بازيگر برنده جوايز متنوع و گوناگون و مختلف سينمايي و همچنین يکي از معروف و مشهور‌ترين چهره‌هاي هاليوود با اتهام سوءاستفاده جنسي از فردي زيرسن قانوني روبه‌رو شده‌می باشد. مطرح شدن اين اتهام از سوي آنتوني رپ بازيگر «پيشتازان فضا» و همچنین واکنش دستپاچه و همچنین البته به باور بسياري توهين‌آميز کوين اسپيسي، آنقدر سريع گسترده شد که ترکش‌هاي آن هم حتي به کمپاني نتفليکس و همچنین سريال پرطرفدار «منزل و خانه پوشالي» هم اصابت کرد. 

حال نتفليکس تصميم گرفته می باشد تا داستان «منزل و خانه پوشالي» را در فصل ششم به پايان برساند؛ فصل ششمي که قرار می باشد در سال شمسی ۲۰۱۸ به دست مخاطبان برسد و همچنین توليد آن هم از چندي پيش آغاز شده می باشد. 

کوين اسپيسي ستاره و همچنین يکي از تهيه‌کنندگان سريال «منزل و خانه پوشالي» در شبکه نتفليکس می باشد که از سال شمسی ۲۰۱۳ تا‌کنون هواداران پروپا قرصي پيدا کرده می باشد. اين سريال تا کنون در ۵۳ مورد نامزد جايزه امي شده می باشد. 

او در اين سريال مقابل رابين رايت نقش فرانک آندروود، نماينده کنگره شيطان‌صفتي را بازي مي‌کند که گام به گام مسيرش را به سوي رياست جمهوري هموار مي‌کند، البته اين تنها نتيجه رسوايي کوين اسپيسي نيست چرا که‌آکادمي بين‌المللي تلويزيون‌، اهداي جايزه به کوين اسپيسي را لغو کرده می باشد. 

او قرار بود در مراسمي که ۲۰ نوامبر برگزار مي‌می شود، جايزه بنيانگذاران امي را دريافت کند که پيش از اين به چهره‌هاي مطرحي زیرا و به درستی که استيون اسپيلبرگ، جي‌جي آبرامز و همچنین متيو وينر اهدا شده بود. در بيانيه آکادمي بين‌المللي تلويزيون آمده می باشد: «آکادمي بين‌المللي اعلام مي‌کند که به دليل رويدادهاي اخير از کوين اسپيسي با اهداي جايزه بنيانگذاران امي تقدير نخواهد کرد.»

مورد کوين اسپيسي را نبايد پاياني بر افشاگري‌هاي جنسي در هاليوود دانست، به احتمال زياد اين روند ادامه خواهد داشت؛ چراکه به روش منطقي اشخاص زيادي تا به حال در دام مضر و همچنین بد‌بهره بری و استفاده قرار گرفته‌اند، وقتي تني چند از مشهورترين بازيگران و همچنین ستاره‌هاي زن هاليوود در معرض اين بداخلاقي‌ها قرار داشته‌اند، به روش طبيعي در لايه‌هاي زيرين اتفاقات به مراتب بدتري افتاده می باشد. هاليوود در پي اين رسوايي‌هاي اخلاقي تا کي مي‌تواند در عرصه فرهنگي جهان به ترکتازي خود ادامه دهد؛ اين سؤال مهمي می باشد.

منبع: روزنامه جوون

انتهای پیام

موج رسوايي‌هاي جنسي کمپانی رؤياسازي ادامه دارد ويراني منزل و خانه پوشالی هاليوود با رسوایی جدید و تو و تازه در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان