فلسفه نصب پرچم روی گنبد ائمه اطهار و همچنین دلیل نبود پرچم بر گنبد امام و پیشوا علی(ع)

امام و پیشوا حسینع فلسفه نصب پرچم روی گنبد ائمه اطهار و همچنین دلیل نبود پرچم بر گنبد امام و پیشوا علی(ع)

شفقنا-پرچم تنها یک نماد می باشد. در عرف مذهبی، سبز بودن آن هم نشانه سیادت، سرخ بودن آن هم نشانه شهادت و همچنین سیاه بودن آن هم نشانه مصیبت می باشد .
همانطور که در عکس زیر دیدن میکنید بر گنبد امام و پیشوا علی(ع) پرچمی نصب نشده می باشد
پرچم 444x333 فلسفه نصب پرچم روی گنبد ائمه اطهار و همچنین دلیل نبود پرچم بر گنبد امام و پیشوا علی(ع)
فلسفه نصب پرچم روی گنبد ائمه اطهار و همچنین دلیل نبود پرچم بر گنبد امام و پیشوا علی(ع) را وبسایت و مرکز خبرهای جدید اسلام کوئست اینگونه پاسخ داده می باشد:
پرچم تنها یک نماد می باشد. در عرف مذهبی، سبز بودن آن هم نشانه سیادت، سرخ بودن آن هم نشانه شهادت و همچنین سیاه بودن آن هم نشانه مصیبت می باشد. در منابع دینی در مورد رنگ پرچم و همچنین بهره بری و استفاده از آن هم توصیه‌ای دیده نشده می باشد.
آن پرچم می‌تواند به صورت دائمی و همچنین یا تنها در ایام خاص بر گنبدها نصب می شود.
ولی باید توجه داشت آنکه در شرایط عادی بر گنبد امیر المؤمنین(ع) پرچمی نصب نیست، نقل شده از آن هم‌جا که تقاص خون امام و پیشوا علی(ع) توسط امام و پیشوا حسن(ع) از ابن ملجم گرفته شده، پرچمی بر گنبد آن هم‌حضرت نصب نشده می باشد، ولی باید توجه داشت به آن دلیل که هنوز تقاص خون دیگر امامان گرفته نشده، پرچم سرخ که نشانه انتقام می باشد، بر بارگاه ایشان نصب شده می باشد.

فلسفه نصب پرچم روی گنبد ائمه اطهار و همچنین دلیل نبود پرچم بر گنبد امام و پیشوا علی(ع) در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۳۱ ۱۹:۵۷:۴۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان