عضو شورای سیاسی گروه و حزب الله لبنان افتخار نخست وزیر انگلیس به صدور «اعلامیه بالفور» نشانگر مقاصد خصمانه استعمارگران می باشد

عضو شورای سیاسی گروه و حزب الله لبنان افتخار نخست وزیر انگلیس به صدور «اعلامیه بالفور» نشانگر مقاصد خصمانه استعمارگران می باشد

|عضو شورای سیاسی گروه و حزب الله لبنان افتخار نخست وزیر انگلیس به صدور «اعلامیه بالفور» نشانگر مقاصد خصمانه استعمارگران می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: دوم نوامبر ۱۹۱۷؛ درست یکصد سال شمسی پیش در چنین روزهایی نطفه شومی در قلب لندن بسته شد که با وجود گذشت یک قرن از آن هم همچنان پیامدهای منفی آن هم جهت جهان اسلام و همچنین منطقه ادامه دارد.

اعلامیه بالفور در دوم نوامبر ۱۹۱۷ از سوی وزیرخارجه وقت انگلیس صادر شد؛ آن اعلامیه موجب ساخته یا ایجاد وقایع و همچنین فجایع متعددی شد و همچنین تحولات منطقه ای و همچنین بین المللی بسیاری را سبب ساز شد، تحولاتی که در مسائل جمعیتی ، جغرافیایی و همچنین تاریخی رخ داد. آن اعلامیه موجب تغییرات مهمی شد و همچنین باعث شد ساکنین آن منطقه جغرافیایی از سرزمین خود اخراج شوند. تا امروز اعلامیه بالفور، یک اعلامیه صرف سیاسی از سوی یک سیاستمدار انگلیسی در اوایل قرن بیستم نبوده بلکه در واقع دلیل مستقیمی جهت درد و همچنین رنج ملت فلسطین شده و همچنین به عباری اعلامیه بالفور اصلی ترین فاجعه قرن را سبب ساز شده می باشد.

در همین ارتباط و رابطه نیز روزنامه نویس و خبرنگار تسنیم با «حسن حب الله» مسئول پرونده فلسطین در گروه و حزب الله لبنان و همچنین عضو شورای سیاسی آن جنبش گفت‌وگو کرده می باشد.

حب الله در مورد اشغال فلسطین توسط رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی و همچنین حمایت انگلیس از اشغالگران با صدور اعلامیه بالفور تصریح کرد: اسرائیل پروژه استعماری غرب جهت شرقی ها یعنی جهان عرب و همچنین اسلام می باشد و همچنین انگلیس نیز در صدر حامیان آن پروژه قرار دارد. استعمارگران اروپایی به وسیله اعلامیه بالفور یک پایگاه جهت خود در منطقه ما و همچنین در قلب جهان اسلام ساخته یا ایجاد کردند. آن پایگاه که آن هم اسرائیل می باشد، چند ماموریت را به دست دارد که نخستین آن هم چنددسته کردن جهان اسلامی می باشد. صهیونیست ها در صدد سلطه بر تمام کشورهای منطقه از نیل تا فرات بودند و همچنین آن کشورها را مرز خود تلقی می کردند ولی باید توجه داشت با وجود اقدامات محور مقاومت، صهیونیست ها به صورت متوالی شکست خوردند.

او همچنین در همین باره افزود: افتخار نخست وزیر انگلیس به صدور اعلامیه بالفور و همچنین همراهی او همچنین با اشغالگران، در واقعیت و حقیقت افتخار به ظلم و همچنین طغیان می باشد. زیرا تمام مصائب و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات به وجود آمده جهت فلسطینی ها به دلیل صدور همین اعلامیه می باشد. نخست وزیر انگلیس با همتای صهیونیستی خود همراهی می کند. آن در حالی می باشد که صهیونیست ها جنایت عصر را علیه ملت فلسطین و همچنین شهروندان و مردم شهر منطقه مرتکب شده اند. آن افتخار نخست وزیر انگلیس، از مقاصد خصمانه و همچنین کینه توزانه استعمار انگلیس پرده بر می دارد. با یاری خداوند و همچنین با مقاومت خود پیروز خواهیم شد. محاکمه انگلیس در دادگاه های بین المللی اقدام خوبی می باشد ولی باید توجه داشت بایستی و حتما پرسید آیا آن محاکمه عملی خواهد بود.

عضو شورای سیاسی گروه و حزب الله ادامه داد: فلسطین یک کشور اشغالی می باشد و همچنین تیم های داخلی آن هم بایستی و حتما با هم متحد شوند. وحدت در بعد داخلی فلسطین حائز اهمیت می باشد؛ آن وحدت و همچنین مصالحه میان تیم های فلسطینی بایستی و حتما بر اساس اصل مقاومت و همچنین آزادسازی فلسطین باشد. کشورهای عربی و همچنین اسلامی نیز بایستی و حتما از آن موضوع حمایت کنند. ما مصالحه میان جنبش فتح و همچنین حماس را با دید مثبت نگاه می کنیم و همچنین خواستار تقویت آن هم و همچنین افزایش همکاری ها بین طرفین و همچنین دیگر تیم های مقاومت فلسطین هستیم تا بدین صورت منجر به آزادسازی قدس می شود.

او همچنین در مورد آمادگی آن جنبش جهت تجاوز احتمالی صهیونیست ها در بعدی و همچنین همکاری ارتش لبنان با گروه و حزب الله در آن نبرد نیز تاکید کرد: در صورتی که به ما حمله می شود، آن حق ماست که از هر نوع سلاحی بهره بری و استفاده کنیم و همچنین هر کاری را جهت دفاع از خود انجام دهیم. ما جهت هر نوع تهاجمی در هر زمانی آماده هستیم و همچنین به نظرم اسرائیل آن موضوع را به خوبی درک می کند و همچنین به همین دلیل نیز تمایلی به حمله علیه گروه و حزب الله ندارد. اسرائیل می داند که جنگ بازی نیست و همچنین هزینه های سنگینی جهت آن هم ها در پی دارد.

حسن حب الله در پایان در ارتباط و رابطه با هدف آمریکا از اعمال تحریم های جدید علیه گروه و حزب الله نیز گفت: آمریکا دائما در صدد حمایت از مزدور خود یعنی اسرائیل بوده و همچنین بر همین اساس نیز درست مثل ایران، تحریم را هم علیه ما تحمیل کرده می باشد. زیرا با سیاست ها و همچنین منافع آمریکا همراه نیست. آن راهبرد آمریکا در قبال امت عربی و همچنین اسلامی ما می باشد. ما با تحریم ها مقابله می کنیم و همچنین بدین صورت قوی تر نیز خواهیم شد. آمریکا هم درک می کند که نمی تواند ما را شکست دهد و همچنین با اعمال تحریم ها و همچنین حمایت از اسرائیل و همچنین فتنه انگیزی در منطقه، اراده و تصمیم راسخ گیری را در اختیار خودش بگیرد.

انتهای پیام

عضو شورای سیاسی گروه و حزب الله لبنان افتخار نخست وزیر انگلیس به صدور «اعلامیه بالفور» نشانگر مقاصد خصمانه استعمارگران می باشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان