ظریف مطرح کرد: واکنش به تیلرسون/مدافعان حرم نبودند داعش خود خوانده در دمشق و همچنین بغداد مستقربود

ظریف مطرح کرد: واکنش به تیلرسون/مدافعان حرم نبودند داعش خود خوانده در دمشق و همچنین بغداد مستقربود

|ظریف مطرح کرد: واکنش به تیلرسون/مدافعان حرم نبودند داعش خود خوانده در دمشق و همچنین بغداد مستقربود از مسیح داراب|

صدای شیعه:‌ محمد جواد ظریف در بدو وارد شدن به پایتخت آفریقای جنوبی درجمع خبرنگاران در مورد اظهارات «رکس تیلرسون» وزیرامورخارجه آمریکا در نشست مطبوعاتی با عادل الجبیر وزیر مسائل خارجه عربستان سعودی در باره اعمال تحریم های جدید علیه ایران گفتن داشت: سیاست های حکومت ترامپ در جهان منزوی می باشد و همچنین امروز درهمه جای دنیا می بینیم که حتی نزدیکترین متحدان آمریکا برابرسیاست های ضد برجامی آقای ترامپ جهت تداوم بدعهدی که از ابتدای حکومت ایشان تشدید شده می باشد در واقع مقابل آمریکا ایستادند و همچنین موضع گیری علنی کردند.
ظریف همچنین در توییتر در واکنش به اظهارات رکس تیلرسون در مورد بسیج مردمی عراق نوشت: عراقی‌ها که جهت دفاع از سرزمین خود به جنگ با داعش خود خوانده برخواستند دقیقا بایستی و حتما به چه کشوری بازگردند؟

او همچنین ادامه داد: آن سیاست خارجی شرم آور توسط دلارهای نفتی به آمریکا تحمیل شده می باشد.

تیلرسون روز یکشنبه بعد از دیدار با همتای سعودی خود گفته بود که شبه سربازان شیعه که با داعش خود خوانده می جنگیدند اکنون کارشان خاتمه یافته و همچنین بایستی و حتما به کشور خود بازگردند.

به نوشته خبرگزاری جمهوری اسلامی از آفریقای جنوبی ظریف در آفریقای جنوبی در مورد سفر تیلرسون به منطقه نیز اظهارداشت: متاسفانه آمریکایی ها نمی خواهند دیدگاه خودشان را اصلاح کنند که ایران باعث ثبات و همچنین آرامش و همچنین مبارزه با تروریسم درمنطقه می باشد در حالیکه در صورتی که فداکاری های مدافعان حرم نبود هم اکنون در دمشق، بغداد و همچنین اربیل حکومت داعش خود خوانده را مستقر بود.
او همچنین گفتن داشت: شهروندان و مردم شهر سوریه، عراق و همچنین شهروندان و مردم شهر شریف اقلیم کردستان عراق برابر داعش خود خوانده با کمک ایران که عامل ثبات آن منطقه و همچنین عامل مبارزه با تروریسم بوده ایستادگی و همچنین مقاومت کردند.
به وزیر مسائل خارجه ایران تاکید کرد: متاسفانه متحدان آمریکا که جهت چپاول دلارهای نفتی آن هم ها آن خوش خدمتی و همچنین خوش رقصی ها را جهت آن هم ها انجام می دهند عامل بی ثباتی و همچنین بحران در منطقه بودند و همچنین هر روز که می گذرد اکثرا و بیشتر شهروندان و مردم شهر آمریکا و همچنین شهروندان و مردم شهر دنیا متوجه می شوند که خسارت عمده ای از آن نوع نگرش غلط آمریکا به خود ایالات متحده رسیده می باشد.
او همچنین به سیاست مداران آمریکا توصیه کرد: هر چه زودتر دیدگاه غلط خود را اصلاح کرده و همچنین از حمایت عربستان سعودی در کشتار کودکان و همچنین سالخوردگان یمن دست بردارد تا از خسارات روز افزونی که به منطقه وارد می می شود جلوگیری می شود.
ظریف همچنین در مورد عضویت ایران در تیم بریکس گفت: ما خواهان همکاری گسترده با تیم بریکس هستیم زیرا و به درستی که به آن تیم به عنوان یکی از تیم اقتصادهای نوظهور نگاه می کنیم و همچنین امیدواریم باره جهت همکاری هر چه اکثرا و بیشتر با بریکس فراهم می شود.
آفریقای جنوبی همواره علاقه مند بوده می باشد که با ایران به عنوان یک کشور مهم در حال توسعه همکاری های گسترده ای چه در قالب بریکس و همچنین چه به صورت دو جانبه داشته باشد.
تیم اقتصادی بریکس شامل کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و همچنین آفریقای جنوبی می باشد.
ظریف روابط ایران با کشور آفریقای جنوبی را یک روابط ویژه ای دانست و همچنین گفت: ما جنبش آزادیخواهان شهروندان و مردم شهر آفریقای جنوبی به رهبری مرحوم نلسون ماندلا را در صدر اولویت های روابط ایران قرار دادیم و همچنین بعد از آزادی شهروندان و مردم شهر آفریقای جنوبی از آپارتاید بهترین روابط را با حکومت جدید و همچنین مردمی آفریقای جنوبی داشتیم.
او همچنین با گفتن آن که امروز خیلی زیاد خوشحال هستیم سیزدهمین دور کمیسیون مشترک ایران و همچنین آفریقای جنوبی را فردا (دوشنبه) برگزارمی کنیم، اظهارکرد: در جلسه کمیسیون مشترک دو کشورهمکاری های متنوعی نیز ما با آفریقای جنوبی داریم و همچنین آن تعامل وهمکاری بین کشورهای درحال توسعه نمونه می باشد.
ظریف ادامه داد: درمورد نحوه ادامه همکاری ها و همچنین گسترش آن هم چه در حوزه سیاسی، بین المللی و همچنین منطقه ای، اقتصادی و همچنین همکاری های تجاری گفت وگو خواهیم کرد و همچنین کارشناسان ما به نتایج خوبی در آن نشست رسیده اند.
وزیر امورخارجه اظهار داشت: در آن سفر یک هیات خیلی زیاد قوی اقتصادی از قسمت و بخش خصوصی و همچنین دولتی داریم به ویژه شرکت های دانش بنیان که قسمت و بخش عمده در آن سفر شرکت های پهناور و بزرگ دانش بنیان جمهوری اسلامی ایران خواهند بود که از افتخارات و همچنین از اقتدار و قدرت اقتصادی خوب کشور خواهند بود.
«
همین روش شرکت های دیگر در حوزه تولید محصولات خانگی، کشاورزی، دانش بنیان و همچنین در حوزه نفت و همچنین گاز مجموعه خیلی زیاد خوبی در آن هیات حضور دارند که در کنار اجلاس کمیسیون مشترک، فروم (انجمن) مشترک اقتصادی با آفریقای جنوبی نیز برگزار می می شود».
ظریف گفتن داشت: آن فرصت را همچنین جهت هیات های اقتصادی فراهم می کند که با همتایان آفریقای جنوبی خود داشته باشند. آفریقای جنوبی یک اقتصاد عمده و همچنین جزو تیم بریکس می باشد و همچنین آن کشور جزو کشورهای مهم می باشد که همکاری ها و همچنین تبادلات اقتصادی خود را گسترش دهند. امیدوارم آن سفربرای هر دو ملت ایران و همچنین آفریقای جنوی سفر خوب و همچنین پرباری باشد.
او همچنین ادامه داد: در ادامه به اوگاندا و همچنین نیجر سفر خواهیم کرد و همچنین در آن هم کشورها همچنین و علاوه بر بحث و همچنین گفت وگوهای سیاسی و همچنین اقتصادی نشست های اقتصادی با حضور هیات اقتصادی برگزار می می شود که امیدواریم مفید باشد و همچنین اهداف اقتصاد مقاومتی که امسال بر تولید و همچنین اشتغال آن هم روش که رهبر معظم انقلاب فرمودند بتوانیم با کمک قسمت و بخش خصوصی آن اهداف را برآورده کنیم.

انتهای پیام

ظریف مطرح کرد: واکنش به تیلرسون/مدافعان حرم نبودند داعش خود خوانده در دمشق و همچنین بغداد مستقربود در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان