طی پیام‌هایی جداگانه اعلام کردند: موافقت مراجع تقلید با اختصاص بخشی از سهم‌ امام و پیشوا جهت کمک به زلزله‌زدگان

طی پیام‌هایی جداگانه اعلام کردند: موافقت مراجع تقلید با اختصاص بخشی از سهم‌ امام و پیشوا جهت کمک به زلزله‌زدگان

|طی پیام‌هایی جداگانه اعلام کردند: موافقت مراجع تقلید با اختصاص بخشی از سهم‌ امام و پیشوا جهت کمک به زلزله‌زدگان از مسیح داراب|

صدای شیعه: آیت‌الله سیستانی، آیت‌الله وحید خراسانی، آیت‌الله مکارم شیرازی و همچنین آیت‌الله صافی گلپایگانی با صدور اطلاعیه‌های جداگانه اعلام کردند که اختصاص بخشي از سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا(ع) جهت کمک به آسیب‌دیدگان زلزله اخیر جایز می باشد.

  • پیام دفتر آیت‌الله سیستانی جهت مقلدان در ایران

آیت‌الله سیستانی با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام همدردی با آسیب‌دیدگان زلزله اخیر غرب کشور، با اختصاص قستی از سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا(ع) جهت کمک به آسیب‌دیدگان آن زلزله موافقت کردند.

متن پیام که از سوی دفتر ایشان و همچنین در پاسخ به پرسش یکی از مقلدین نشر یافته شده شده بدین شرح می باشد:

«بسمه تعالی. معظم‌له ضمن ابراز همدردی با خانواده های داغ‌دار و همچنین آسیب‌دیدگان آن حادثه غم‌انگیز و همچنین دعا جهت شفای عاجل مصدومان اجازه فرمودند مقلدین‌شان در ایران از نصف سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا ارواحنا فداه در تامین نیازهای ضروری آسیب‌دیدگان مصرف نمایند. والسلام علیکم و همچنین رحمة‌الله و همچنین برکاته. دفتر آقای سیستانی»

  • پیام آیت‌الله وحید خراسانی

دفتر آیت‌الله وحید خراسانی نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد آن مرجع تقلید شیعیان اجازه مصرف یک سوم سهم امام و پیشوا(ع) جهت کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور را داده می باشد.

متن اطلاعیه‌ای که توسط دفتر آیت الله حسین وحید خراسانی صادر شده بدین شرح می باشد: «بسم الله الرحمن الرحیم . الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ و همچنینَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ. حادثه‌ ناگوار زلزله در غرب کشور و همچنین همچنین کشور همسایه، عراق، موجب تألم خاطر معظم‌له گردید. ایشان ضمن همدردی با بازماندگان آن حادثه‌ ناگوار و همچنین طلب مغفرت جهت جانباختگان و همچنین شفای عاجل جهت مصدومان، اجازه فرمودند: مؤمنین می‌توانند یک سوم از سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا علیه السلام را جهت رفع ما یحتاج ضروری آسیب‌دیدگان، صرف نمایند

  • پیام آیت‌الله مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم شیرازی در پیامی ضمن تسلیت درگذشت جمعی از هموطنان در زلزله غرب کشور بهره بری و استفاده از یک‌سوم سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا جهت امدادرسانی و همچنین کمک کردن به آسیب‌دیدگان آن حادثه را مجاز دانست.

در پیام آیت‌الله مکارم شیرازی آمده می باشد: زمین‌لرزه‌اى که در غرب کشور رخ داد و همچنین جمعى از هموطنان عزیز ما را به کام مردن و مرگ فرو برد و همچنین یا مجروح ساخت و همچنین منزل و خانه‌هاى زیادى را ویران کرد موجب تأسف شدید شد.

در ادامه آن پیام آمده می باشد: امیدواریم حکومت و همچنین همه مسئولان هر چه زودتر به ترمیم خرابى‌ها و همچنین نگهدارى آسیب‌دیدگان و همچنین نجات مجروحان اقدام کنند و همچنین خیرین و همچنین نیکوکاران نیز در آن راه کمک شایسته کنند تا از آن طریق مرهمى بر دل‌هاى مجروح آن عزیزان گذارده می شود.

در آن پیام تأکید شده می باشد: در ضمن مؤمنین مجاز خواهند بود از یک‌سوم سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا(ع) براى آن کار خداپسندانه بهره بری و استفاده کنند و همچنین از برکات معنوى و همچنین الهى آن هم برخوردار شوند، نسبت به خسارات جانى و همچنین مالى کشورهاى همسایه نیز خیلی زیاد متأسفیم، امیدواریم مسئولان محترم آن هم کشورها نیز حداکثر تلاش خود را براى جبران خسارت‌ها و همچنین نجات مصدومان داشته باشند.

  • پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی

آیت‌الله صافی گلپایگانی در پیامی ضمن تسلیت آن واقعه اندوه‌بار به خانواده‌های مصیبت دیده و همچنین شهروندان و مردم شهر شریف استان کرمانشاه تصریح کرد: مومنین مجاز هستنداز سهم امام و پیشوا (ع) به شهروندان و مردم شهر زلزله‌زده کمک کنند.

پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی به مناسبت حادثه دردناک زلزله در ایران و همچنین عراق به آن شرح می باشد: «بسم الله الرحمن الرحیم . "الذین إذا أصابتهم مصیبة قالوا إنّا لله وإنّا إلیه راجعون" حادثه دردناک زلزله در قسمت و بخش بزرگی از کشور ما و همچنین عراق، موجب تأسف و همچنین تأثر فراوان گردید. متأسفانه در آن مصیبت غم‌بار تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان، جان خود را از دست داده و همچنین به لقاء‌الله پیوستند. مصیبت خیلی زیاد سنگین می باشد و همچنین تنها و فقط لطف و همچنین فضل الهی می‌تواند آن هم را جبران نماید. اینجانب با تسلیت آن واقعه اندوهبار به خانواده‌های مصیبت‌دیده و همچنین شهروندان و مردم شهر شریف استان کرمانشاه، از خداوند متعال، رحمت و همچنین غفران جهت جان باختگان، و همچنین شفای کامل جهت مجروحان مسئلت دارم‌، و همچنین از حکومت محترم و همچنین نهادهای مردمی و همچنین انقلابی و همچنین شهروندان و مردم شهر شریف ایران می‌خواهم با هر وسیله‌ی ممکن، مصدومان و همچنین گرفتاران آن حادثه را کمک و همچنین یاری نمایند، و همچنین مؤمنین مجاز خواهند بود از سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا علیه السلام کمک کنند. ان شاء الله تعالی همه در پیشگاه خداوند متعال مأجور باشند

انتهای پیام

طی پیام‌هایی جداگانه اعلام کردند: موافقت مراجع تقلید با اختصاص بخشی از سهم‌ امام و پیشوا جهت کمک به زلزله‌زدگان در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn