طی پیام‌هایی جداگانه اعلام کردند: موافقت مراجع تقلید با اختصاص بخشی از سهم‌ امام و پیشوا جهت کمک به زلزله‌زدگان

طی پیام‌هایی جداگانه اعلام کردند: موافقت مراجع تقلید با اختصاص بخشی از سهم‌ امام و پیشوا جهت کمک به زلزله‌زدگان

|طی پیام‌هایی جداگانه اعلام کردند: موافقت مراجع تقلید با اختصاص بخشی از سهم‌ امام و پیشوا جهت کمک به زلزله‌زدگان از مسیح داراب|

صدای شیعه: آیت‌الله سیستانی، آیت‌الله وحید خراسانی، آیت‌الله مکارم شیرازی و همچنین آیت‌الله صافی گلپایگانی با صدور اطلاعیه‌های جداگانه اعلام کردند که اختصاص بخشي از سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا(ع) جهت کمک به آسیب‌دیدگان زلزله اخیر جایز می باشد.

  • پیام دفتر آیت‌الله سیستانی جهت مقلدان در ایران

آیت‌الله سیستانی با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام همدردی با آسیب‌دیدگان زلزله اخیر غرب کشور، با اختصاص قستی از سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا(ع) جهت کمک به آسیب‌دیدگان آن زلزله موافقت کردند.

متن پیام که از سوی دفتر ایشان و همچنین در پاسخ به پرسش یکی از مقلدین نشر یافته شده شده بدین شرح می باشد:

«بسمه تعالی. معظم‌له ضمن ابراز همدردی با خانواده های داغ‌دار و همچنین آسیب‌دیدگان آن حادثه غم‌انگیز و همچنین دعا جهت شفای عاجل مصدومان اجازه فرمودند مقلدین‌شان در ایران از نصف سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا ارواحنا فداه در تامین نیازهای ضروری آسیب‌دیدگان مصرف نمایند. والسلام علیکم و همچنین رحمة‌الله و همچنین برکاته. دفتر آقای سیستانی»

  • پیام آیت‌الله وحید خراسانی

دفتر آیت‌الله وحید خراسانی نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد آن مرجع تقلید شیعیان اجازه مصرف یک سوم سهم امام و پیشوا(ع) جهت کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور را داده می باشد.

متن اطلاعیه‌ای که توسط دفتر آیت الله حسین وحید خراسانی صادر شده بدین شرح می باشد: «بسم الله الرحمن الرحیم . الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ و همچنینَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ. حادثه‌ ناگوار زلزله در غرب کشور و همچنین همچنین کشور همسایه، عراق، موجب تألم خاطر معظم‌له گردید. ایشان ضمن همدردی با بازماندگان آن حادثه‌ ناگوار و همچنین طلب مغفرت جهت جانباختگان و همچنین شفای عاجل جهت مصدومان، اجازه فرمودند: مؤمنین می‌توانند یک سوم از سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا علیه السلام را جهت رفع ما یحتاج ضروری آسیب‌دیدگان، صرف نمایند

  • پیام آیت‌الله مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم شیرازی در پیامی ضمن تسلیت درگذشت جمعی از هموطنان در زلزله غرب کشور بهره بری و استفاده از یک‌سوم سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا جهت امدادرسانی و همچنین کمک کردن به آسیب‌دیدگان آن حادثه را مجاز دانست.

در پیام آیت‌الله مکارم شیرازی آمده می باشد: زمین‌لرزه‌اى که در غرب کشور رخ داد و همچنین جمعى از هموطنان عزیز ما را به کام مردن و مرگ فرو برد و همچنین یا مجروح ساخت و همچنین منزل و خانه‌هاى زیادى را ویران کرد موجب تأسف شدید شد.

در ادامه آن پیام آمده می باشد: امیدواریم حکومت و همچنین همه مسئولان هر چه زودتر به ترمیم خرابى‌ها و همچنین نگهدارى آسیب‌دیدگان و همچنین نجات مجروحان اقدام کنند و همچنین خیرین و همچنین نیکوکاران نیز در آن راه کمک شایسته کنند تا از آن طریق مرهمى بر دل‌هاى مجروح آن عزیزان گذارده می شود.

در آن پیام تأکید شده می باشد: در ضمن مؤمنین مجاز خواهند بود از یک‌سوم سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا(ع) براى آن کار خداپسندانه بهره بری و استفاده کنند و همچنین از برکات معنوى و همچنین الهى آن هم برخوردار شوند، نسبت به خسارات جانى و همچنین مالى کشورهاى همسایه نیز خیلی زیاد متأسفیم، امیدواریم مسئولان محترم آن هم کشورها نیز حداکثر تلاش خود را براى جبران خسارت‌ها و همچنین نجات مصدومان داشته باشند.

  • پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی

آیت‌الله صافی گلپایگانی در پیامی ضمن تسلیت آن واقعه اندوه‌بار به خانواده‌های مصیبت دیده و همچنین شهروندان و مردم شهر شریف استان کرمانشاه تصریح کرد: مومنین مجاز هستنداز سهم امام و پیشوا (ع) به شهروندان و مردم شهر زلزله‌زده کمک کنند.

پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی به مناسبت حادثه دردناک زلزله در ایران و همچنین عراق به آن شرح می باشد: «بسم الله الرحمن الرحیم . "الذین إذا أصابتهم مصیبة قالوا إنّا لله وإنّا إلیه راجعون" حادثه دردناک زلزله در قسمت و بخش بزرگی از کشور ما و همچنین عراق، موجب تأسف و همچنین تأثر فراوان گردید. متأسفانه در آن مصیبت غم‌بار تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان، جان خود را از دست داده و همچنین به لقاء‌الله پیوستند. مصیبت خیلی زیاد سنگین می باشد و همچنین تنها و فقط لطف و همچنین فضل الهی می‌تواند آن هم را جبران نماید. اینجانب با تسلیت آن واقعه اندوهبار به خانواده‌های مصیبت‌دیده و همچنین شهروندان و مردم شهر شریف استان کرمانشاه، از خداوند متعال، رحمت و همچنین غفران جهت جان باختگان، و همچنین شفای کامل جهت مجروحان مسئلت دارم‌، و همچنین از حکومت محترم و همچنین نهادهای مردمی و همچنین انقلابی و همچنین شهروندان و مردم شهر شریف ایران می‌خواهم با هر وسیله‌ی ممکن، مصدومان و همچنین گرفتاران آن حادثه را کمک و همچنین یاری نمایند، و همچنین مؤمنین مجاز خواهند بود از سهم تبریک و مبارک امام و پیشوا علیه السلام کمک کنند. ان شاء الله تعالی همه در پیشگاه خداوند متعال مأجور باشند

انتهای پیام

طی پیام‌هایی جداگانه اعلام کردند: موافقت مراجع تقلید با اختصاص بخشی از سهم‌ امام و پیشوا جهت کمک به زلزله‌زدگان در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان