رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و همچنین دانشجویان: امریکایی‌ها به امثال دکتر مصدق هم راضی نمی‌شوند

رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و همچنین دانشجویان: امریکایی‌ها به امثال دکتر مصدق هم راضی نمی‌شوند

|رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و همچنین دانشجویان: امریکایی‌ها به امثال دکتر مصدق هم راضی نمی‌شوند از مسیح داراب|

صدای شیعه: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز پنج شنبه در دیدار پرشور هزاران فرد یا شخص از دانش آموزان و همچنین دانشجویان، نسل جوون را پیشرو و همچنین پیشرانِ جامعه خواندند و همچنین تأکید کردند: آن نسل خوش استعداد و همچنین خوش فهم، بی تردید ایران عزیز را با عبور از موانع و همچنین سختی ها به نقطه مطلوب خواهد رساند؛ البته تحقق آن هدف درخشان، نیازمند «شناخت دشمن اصلی و همچنین خبیث ملت ایران یعنی امریکا»، «علم آموزی و همچنین کار و همچنین تلاش» و همچنین «تقویت ارتباط با پروردگار» می باشد.

در آن دیدار که در آستانه یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای با تجلیل از شور جوانی و همچنین اقتدار و قدرت تحلیل نسل جوون افزودند: طبیعت جوون، تحرک و همچنین پیشروی می باشد ولی باید توجه داشت آن خصوصیت در کشور ما به سنّ نوجوانی نیز رسیده می باشد.
ایشان با اشاره به نمونه هایی از آن واقعیت شورآفرین در مراحل قبل و همچنین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفتند: در حوادث انقلاب، جوانان و نوجوانان همپای جوانان وارد میدان مبارزه شدند و همچنین چنان در مقابل خباثت رژیم طاغوت ایستادند که روز ۱۳ آبان ۵۷ را به نام خود ثبت کردند.
رهبر انقلاب اسلامی، حضور شجاعانه در صحنه های دفاع مقدس را به عنوان نمونه ای دیگر یادآور شدند و همچنین افزودند: جوانان و نوجوانان در جنگ تحمیلی همچون مردان کارآمد و همچنین رشید جنگیدند و همچنین غوغا کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای، نسل نوجوان و همچنین جوون کنونی را برخوردار از آن هم امتیازات و همچنین ویژگی های جوانان نسل انقلاب و همچنین دفاع مقدس دانستند و همچنین گفتند: بر اساس اطلاعات دقیق، امروز جوانان و همچنین جوانان و نوجوانان ما در قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف حتی بهتر از جوانان نسل های قبل، مسائل را تحلیل، و همچنین عمل می کنند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش های دشمنان جهت انحراف نسل های جوون با روش هایی همچون ترویج فحشا، مواد اعتیاد آور و مخدر و همچنین بازی های گمراه کننده رایانه ای، افزودند: با وجود همه آن دشمنی ها، جوانان و نوجوانانِ دهه ی هشتادی که نه امام و پیشوا و همچنین انقلاب را دیده اند و همچنین نه دفاع مقدس را، امروز مفاهیم اساسی انقلاب را با آن هم روشن بینی و همچنین اقتدار جوونِ فهیم اول انقلاب، دنبال می کنند.
ایشان با تأکید بر آنکه دشمنی های زورگویان جهانی به تا حال هیچ تأثیری نداشته و همچنین آنها نتوانسته اند هیچ غلطی بکنند، گفتند: بچه های عزیز من، تو نسلی هستید که خواهید توانسته بود با فائق شدن بر نکات مهم و ترفندهای دشمن و همچنین عبور از موانع و همچنین سختی ها، آن کشور را به نقطه آخر و همچنین به آرمان های اسلامی و همچنین آرزوهای پهناور و بزرگ ملت برسانید، البته تحقق آن هدف چند شرط دارد.
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین ضرورت دشمن شناسی به عنوان شرط اصلی تداوم مسیر تحقق اهداف نظام و همچنین ملت خاطرنشان کردند: امریکا به معنای واقعی کلمه، دشمن خبیث و همچنین اصلی می باشد و همچنین آن واقعیت و حقیقت نه از سر تعصب و همچنین نگاه بدبینانه بلکه ناشی از تجربه، فهم درست مسائل و همچنین دیدن واقعیات میدان می باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سخنان اخیر ریاست جمهور امریکا مبنی بر تروریست بودن ملت ایران، افزودند: آن حرف ابلهانه نشان می دهد امریکایی ها نه تنها و فقط با رهبری و همچنین حکومت ایران دشمنند بلکه با اصل وجود ملتی که خستگی ناپذیر در مقابل آنها ایستاده، خصومت و همچنین کینه ورزی می کنند.
ایشان با یادآوری سخنان چند سال شمسی قبل یکی از مسئولان امریکایی که گفته بود بایستی و حتما ریشه ملت ایران را از بین ببریم، افزودند: آنها قادر به درک آن واقعیت و حقیقت نیستند که ملتی با چنین سابقه پربار تاریخی و همچنین فرهنگی را نمی قدرت ریشه کن کرد.
رهبر انقلاب اسلامی، خصومت عمیق امریکا با ملت ایران را موجب کوری چشمِ محاسباتی امریکایی ها و همچنین تکرار اشتباهات آنها دانستند و همچنین افزودند: امریکایی ها از روز اول پیروزی که انقلاب یک نهال باریک بود، دشمنی را شروع کردند و همچنین امروز هم که جمهوری اسلامی به درخت سرسبز و همچنین تناوری تغییر پیدا کردن شده، به آن هم توطئه های بی پس نتیجه آن می شود که ادامه می دهند چرا که خصومت و همچنین کینه ورزی، آنها را از دیدن و همچنین درک واقعیات و همچنین ارزیابی درست محروم کرده می باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد از افرادی که معتقدند «در مقابل امریکا، قدری کوتاه بیاییم تا دشمنی آن هم کم می شود» افزودند: تجربیات تاریخی شامل ماجرای دکتر مصدق نشان می دهد امریکایی ها حتی به افرادی که به آنها امید می بندند، رحم نمی کنند.
ایشان در همین باره افزودند: مصدق جهت مبارزه با انگلیسی ها سراغ مذاکره با امریکا رفت و همچنین به آنها اعتماد کرد ولی باید توجه داشت همین امریکایی ها بودند که ضد او کودتا کردند.
رهبر انقلاب در جمع بندی آن قسمت و بخش از سخنانشان تأکید کردند: امریکایی ها حتی به امثال دکتر مصدق هم راضی نمی شوند، آنها نوکر، توسری خور و همچنین سرسپرده می خواهند تا مثل دوران محمدرضا پهلوی بر کشور مهم و همچنین پرمنفعت ایران حکومت کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به دشمنی های مکرر حکومت امریکا افزودند: در حال حاظر هم جهت خراب کردن پس نتیجه آن می شود که مذاکرات هسته ای یعنی برجام نهایت خباثت را به عمل می آورند.
رهبر انقلاب اسلامی با استناد به آن واقعیات افزودند: کوتاه آمدن در مقابل امریکایی ها، آنها را جَری و همچنین گستاخ می کند بنابراین تنها راه، مقابله و همچنین ایستادگی می باشد.
ایشان با توصیه مؤکد به دانش آموزان و همچنین دانشجویان جهت فراموش نکردن دشمن اصلی یعنی امریکا افزودند: آن، شرط اصلیِ تداوم مسیر خوش عاقبت بعدی کشور می باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای درس خواندن و همچنین علم آموزی و همچنین کار و همچنین تلاش دانش آموزان و همچنین دانشجویان را شرط دیگر تحقق بعدی روشن کشور برشمردند و همچنین افزودند: درس خواندن و همچنین علم آموزی بایستی و حتما به ارزشی والا تغییر پیدا کردن می شود.
ایشان افزودند: ارتقای سطح علمی کشور، اقتدار و قدرت مواجهه با دشمنی ها و همچنین عبور از امواج سخت طوفانی را افزایش می دهد، موجب استحکام درونی اکثرا و بیشتر ایران می می شود و همچنین تحقق آرزوهای پهناور و بزرگ ملت را ممکن می سازد.
«تقویت ارتباط با خداوند تبارک و تعالی» توصیه مؤکد غیره ای بود که رهبر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان و نوجوانان و همچنین جوانان گفتن کردند و همچنین افزودند: دلهای نورانی و همچنین پاک تو، جلب لطف و همچنین فضل الهی را آسان تر می کند، قدر آن نعمت را بدانید.

انتهای پیام

رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و همچنین دانشجویان: امریکایی‌ها به امثال دکتر مصدق هم راضی نمی‌شوند در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان