دبیرکل «الأحرار» بحرین: ایران در بحرین دخالتی ندارد/ اعلام جنگ آل‌خلیفه علیه بحرینی‌ها

دبیرکل «الأحرار» بحرین: ایران در بحرین دخالتی ندارد/ اعلام جنگ آل‌خلیفه علیه بحرینی‌ها

|دبیرکل «الأحرار» بحرین: ایران در بحرین دخالتی ندارد/ اعلام جنگ آل‌خلیفه علیه بحرینی‌ها از مسیح داراب|

صدای شیعه:‌ به تا حال ۲۱ روش شناسایی شده اند که رژیم آل خلیفه به وسیله آنها اقدام به شکنجه زندانیان سیاسی در بند خود می کند. رژیم آل خلیفه زندانیان را از بدیهی ترین حقوق خود محروم کرده می باشد. حتی آن هم دسته از زندانیان که بیمار خواهند بود، توسط آل خلیفه مغفول واقع شده و همچنین به اوضاع جسمانی آنها به هیچ وجه رسیدگی نمی می شود. در واقع، آل خلیفه با هدف اعمال فشارهای گسترده بر زندانیان اندیشه، چنین اقدامات خصمانه ای انجام می دهد

در حال حاضر بیش از ۴۰۰ زندانی بحرینی در بند آل خلیفه با خطرات جدی مواجه خواهند بود. سرنوشت آنها در هاله ای از ابهام قرار دارد. آن مسأله نشان می دهد که چرا آل خلیفه از بازدید کمیساریای عالی حقوق بشر نهاد ملل از اوضاع حقوق بشر در بحرین نگران و همچنین هراسان می باشد. در هیچ نقطه از جهان همچون آل خلیفه با زندانیان برخورد نمی می شود. زندانیان نیز طبق قانون بایستی و حتما از حقوقی برخوردار باشند که هیچیک از آنها در بحرین رعایت نمی می شود

درهمین ارتباط، گفتگویی را با «سعید الشهابی» دبیرکل جنبش «الأحرار» بحرین انجام داده ایم که مشروح آن هم از نظر می گذرد؛ 

*سربازان رژیم آل خلیفه فشارهای خود بر زندانیان سیاسی بحرینی به ویژه در زندان «الجو» و همچنین «الحوض الجاف» را تشدید کرده اند. به نظر تو هدف اصلی سربازان آل خلیفه از شکنجه برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌شده زندانیان سیاسی و همچنین زندانیان اندیشه در بحرین چیست؟

رژیم آل خلیفه از دهها سال شمسی قبل علیه ملت بحرین اعلام جنگ کرده می باشد. آن مسأله به دیروز و همچنین امروز محدود و همچنین محصور نمی می شود. آل خلیفه بدترین روش های شکنجه را علیه زندانیان اندیشه در بحرین به کار می گیرد. نهاد های حقوق بشری به گفته های متعددی را از انواع و همچنین اقسام شکنجه های زندانیان بحرینی نشر یافته شده کرده اند. شامل آن روش ها می قدرت به آویزان کردن زندانیان، محروم کردن آنها از خوابیدن، ضرب و همچنین شتم شدید، وارد کردن شوک برقی به بدن آنها و همچنین همچنین تهدید آنها به تجاوز جنسی و زناشویی و جنسی، اشاره کرد.

آن تنها گوشه ای از روش های شکنجه علیه زندانیان بحرینی توسط آل خلیفه می باشد. هدف اصلی آل خلیفه از انجام آن اقدامات خصمانه شکست هیمنیه انقلابیون و همچنین ملت بحرین می باشد. آل خلیفه تلاش می کند تا از آن رهگذر، انقلابیون بحرینی را از تداوم انقلاب خود باز دارد. بنابراین، تمامی اهداف آل خلیفه از اعمال شکنجه های سنگین علیه زندانیان سیاسی بحرینی، صرفا سیاسی خواهند بود.

*وزیر خارجه بحرین اخیرا مدعی شده می باشد که ایران در بحرین هرج و همچنین مرج ساخته یا ایجاد کرده می باشد. ارزیابی تو به عنوان یک انقلابی بحرینی از اظهارات و همچنین ادعاهای وزیر خارجه بحرین علیه جمهوری اسلامی ایران چیست؟

ملت بحرین سرزمین خود را دوست دارد. با آن حال، رژیم آل خلیفه از خارج وارد بحرین شده می باشد. آن رژیم پیش از ۲۰۰ سال شمسی پیش بحرین را مورد تجاوز قرار داد و همچنین در نهایت بر آن هم مسلط شد اولا بایستی و حتما گفت که رژیم آل خلیفه هیچ ارتباطی به بحرین و همچنین تاریخ آن هم ندارد و همچنین دوما آنکه آن رژیم نامشروع، پای اشغالگران خارجی دیگر را به بحرین باز کرده می باشد. رژیم سعودی در سال شمسی ۲۰۱۱ با چراغ سبز آل خلیفه وارد بحرین شد. سربازان اماراتی هم همینطور. از سوی دیگر، بیش از ۳۰۰۰ نظامی پاکستانی هم توسط آل خلیفه وارد بحرین شدند. متجاوزان اردنی هم به همین صورت. تمامی اینها با حمایت های آمریکا و همچنین انگلیس صورت پذیرفت.

لذا پر واضح می باشد که آن رژیم آل خلیفه می باشد که در بحرین فساد می کند و همچنین هرج و همچنین مرج را گسترش می دهد نه ایران. به تا حال حتی یک ایرانی در بحرین بازداشت نشده می باشد، با آن حال آل خلیفه باز هم انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه می رود. صحبت از دخالت ایران در بحرین توسط مقامات آل خلیفه همواره وجود داشته می باشد. آنها اخیرا در یک موضع چرخشی سخن از دخالت های قطر هم به زبان می آورند. آنها حتی شیخ علی سلمان را به جاسوسی جهت قطر متهم کردند. آن دروغ محض می باشد

*اخیرا کاردار ایالات متحده آمریکا وارد بحرین شده و همچنین کسب و کار خود را آغاز کرده می باشد. تو نقش ایالات متحده آمریکا در حمایت از آل خلیفه و همچنین سرکوب گسترده انقلابیون بحرینی را چگونه ارزیابی می کنید؟

مشکل اینجاست که آمریکایی ها می خواهند رژیم هایی روی کار باشند که اهداف واشنگتن را بررسی کننده و پروهشگر سازند. آمریکایی ها هیچگاه به دنبال تحقق دموکراسی در کشورهای عربی نبوده و همچنین نیستند. آنها نمی خواهند حکومت هایی برآمده از رأی ملت ها روی کار آمده و همچنین زمام مسائل کشورها را بر عهده گیرند. آنها به شهروندان و مردم شهر عربستان، سوریه، بحرین و همچنین یمن اجازه نمی دهند که خودشان سرنوشتشان را مشخص کردن کنند

مسأله دوم آن می باشد که آمریکایی ها به شعارهای خود وفادار نیستند. آنها ادعا می کنند که پرچمدار دموکراسی و همچنین حقوق بشر خواهند بود؛ آن در حالی می باشد که واشنگتن هیچ پایبندی به آن مسائل ندارد. آنها در حالی دم از حقوق بشر و همچنین دموکراسی می زنند که به دوستان سعودی و همچنین امارتی شان تذکر نمی دهند که نباید با مشتی آهنین به اداره مسائل ملت هایشان بپردازند. آمریکایی ها به آل خلیفه تذکر نمی دهند که نباید ملت بحرین را کشتن و قتل عام کند. لذا آمریکایی ها جهت تحقق منافع و همچنین مصالح خود از آل خلیفه حمایت می کنند. با کمال تأسف آن مسأله خیلی زیاد خطرناک می باشد و همچنین در نهایت به گسترش تروریسم و همچنین افراطی گری منجر می می شود

*به عنوان سوال آخر، همانگونه که می دانید، اقامت اجباری شیخ عیسی قاسم رهبر عالیقدر شیعیان بحرین همچنان ادامه دارد و همچنین آل خلیفه نمی خواهد به آن مسأله پایان دهد. به نظر تو در صورت ادامه آن اوضاع، چه پیامدهایی متوجه آل خلیفه خواهد بود؟

شیخ عیسی قاسم فرزند آن سرزمین می باشد. او همچنین یک سیاستمدار مجرب و همچنین روحانی برجسته می باشد. او نقش مهمی در تدوین قانون اساسی کشور داشته می باشد. شیخ عیسی قاسم مقبولیت گسترده ای در نزد شهروندان و مردم شهر بحرین دارد. او فرزند اسلام می باشد و همچنین شهروندان و مردم شهر بحرین او همچنین را خیلی دوست دارند. لذا تداوم اقامت اجباری شیخ عیسی ظلم و همچنین ستم بزرگی در حق شیخ عیسی می باشد. او یک روحانی برجسته می باشد که بی دلیل تحت اقامت اجباری قرار گرفته می باشد.

مشکل آل خلیفه با شیخ عیسی آن می باشد که شهروندان و مردم شهر بحرین او همچنین را به شدت دوست دارند. آل خلیفه نمی خواهد که چنین فردی، در جامعه ظهور و همچنین بروز داشته باشد. آل خلیفه می خواهد با خون و همچنین سرکوب بر بحرین حکومت کند. ولی باید توجه داشت در نقطه مقابل، شیخ عیسی به دنبال یک حکومت عادل در بحرین می باشد. به دنبال حکومتی می باشد که قوانین اسلامی را در کشور پیاده کند. تمامی ملت بحرین از اقدامات خصمانه آن باند (رژیم آل خلیفه) علیه شیخ عیسی قاسم در رنج و همچنین عذاب خواهند بود.

منبع: مهر

انتهای پیام

دبیرکل «الأحرار» بحرین: ایران در بحرین دخالتی ندارد/ اعلام جنگ آل‌خلیفه علیه بحرینی‌ها در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان