خسروپناه در همایش دانشجویان جهان اسلام در کربلا: چرا مسیحی، یهودی و همچنین بودایی هم به دنبال حسین(ع) خواهند بود؟

خسروپناه در همایش دانشجویان جهان اسلام در کربلا: چرا مسیحی، یهودی و همچنین بودایی هم به دنبال حسین(ع) خواهند بود؟

|خسروپناه در همایش دانشجویان جهان اسلام در کربلا: چرا مسیحی، یهودی و همچنین بودایی هم به دنبال حسین(ع) خواهند بود؟ از مسیح داراب|

صدای شیعه: حجت‌الاسلام خسرو‌پناه ریاست مؤسسه حکمت در ششمین همایش بین‌المللی دانشجویان جهان اسلام که در حرم امام و پیشوا حسین (ع) برگزار شد با اشاره به لزوم زیارت امام و پیشوا حسین (ع) در روز اربعین گفت: روایات بسیاری بر لزوم زیارت قبر امام و پیشوا حسین (ع) خصوصاً با پای پیاده داریم تا جایی که امام و پیشوا صادق (ع) می‌فرماید: زیارت امام و پیشوا حسین (ع) بر مرد و همچنین زن واجب می باشد. امروز بسیاری از علما زیارت امام و پیشوا حسین (ع) را مستحب مؤکد می‌دانند.
او همچنین با‌گفتن آنکه زیارت امام و پیشوا حسین (ع) راه توبه را باز می‌کند، گفت: در بعضی روایات داریم که هر قدمی که جهت امام و پیشوا حسین (ع) برداشته می شود گناهانش پاک می‌می شود حتی گناهان بعدی هم با زیارت امام و پیشوا حسین (ع) پاک می‌می شود، یعنی آن زیارت راه توبه را باز می‌کند.
خسرو‌پناه زیارت امام و پیشوا حسین (ع) در اربعین را نماد انسانیت دانست و همچنین گفت: راهپیمایی اربعین نماد شیعه و همچنین مسلمانان نیست بلکه نماد انسانیت می باشد، زیرا آن راه‌پیمایی استمرار قیام امام و پیشوا حسبن (ع) می باشد. هدف امام و پیشوا از آن قیام حکومت کردن نبود و همچنین حتی جهت اشک ریختن ما هم نبود البته آن ثمرات را داشت، ولی باید توجه داشت هدف زنده نگه داشتن اسلام بود.
ریاست مؤسسه حکمت اربعین را نماد وحدت مسلمانان دانست و همچنین گفت: در اربعین ایثار، گذشت و همچنین خدمت به خلق را دیدن می‌کنید، ازبعین بایستی و حتما نماد وحدت مسلمانان باشد. امروز امام و پیشوا حسین فراتر از تشیع اثر می‌گذارد و همچنین آن اثر در مسیحیت و همچنین یهودیت و همچنین بودیسم هم دیده می‌می شود. آن اشخاص عاشق حکمت، ثواب و فضیلت و همچنین عقلانیت امام و پیشوا حسین (ع) بودند.
او همچنین جهان امروز را مملو از رزالت دانست و همچنین گفت: امروز جهان تشنه ثواب و فضیلت می باشد، زیرا و به درستی که مملو از رزالت شده می باشد. امروز بهترین نعمت خداوند تبارک و تعالی پیام عاشورا و همچنین کربلا به جهان می باشد و همچنین بایستی و حتما با آن پیام باره ظهور را فراهم کنیم.
خسرو‌پناه گفت: روزی که جابر به زیارت قبر امام و پیشوا حسین رفتردر واقع اولین زائر امام و پیشوا بود، البته اهل بیت (ع) هم آمدند و همچنین سر‌ها را با خود آوردند و همچنین در روز اربعین آن سر‌ها را بر پیکر‌ها ملحق کردند، پیکرهایی که بر اثر تازیانه کبود شده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

انتهای پیام

خسروپناه در همایش دانشجویان جهان اسلام در کربلا: چرا مسیحی، یهودی و همچنین بودایی هم به دنبال حسین(ع) خواهند بود؟ در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان