حضرت آیت الله نوری همدانی: مرکز تربیت مجری احکام قرآنی پیاده سازی و راه اندازی می شود

نوری حضرت آیت الله نوری همدانی: مرکز تربیت مجری احکام قرآنی پیاده سازی و راه اندازی می شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی بر ضرورت تاسیس مرکزی جهت تربیت مجریان احکام قرآنی و همچنین نیز ائمه جمعه و همچنین جماعت و همچنین قضات تاکید کرد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در دیدار ریاست نهاد و همچنین مسائل خیریه ایران با اشاره به صفت علما در اصول کافی ابراز داشت: اصول کافی در ذکر و همچنین نقل احادیث از عقل و همچنین علم شروع کرده می باشد و همچنین براین اساس کتاب کافی شامل درخشندگی و همچنین تزیّن ویژه ای می باشد.

او با اشاره به زمان کلینی گفت: در آن زمان اینها توانستند محبت اهل بیت(ع) را فرهنگسازی کنند و همچنین حتی بعد از تسخیر بسیاری از شهرهای ایران، توانستند خبرهای جدید و همچنین فرهنگ اهل بیت را نشر یافته شده کنند بنابراین کتاب کافی واجد خصوصیاتی می باشد که در کتب پیش از آن هم نیست.

آیت الله نوری همدانی بر لزوم نشر و همچنین ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) در امامزادگان تاکید کرد و همچنین اظهار کرد: کتب و همچنین احادیث اهل بیت خیلی زیاد تاثیرگذار می باشد و همچنین نورانیتی که در خبرهای جدید اهل بیت می باشد در جای دیگر وجود ندارد.

او با اشاره به روایتی از امام و پیشوا صادق(ع) در گفتن صفت علما گفت: پیشوای ششم شیعیان می فرماید:« عالم کسی می باشد که رفتارش با گفتارش مطابق و یکدست باشد» یا حضرت علی(ع) در حدیثی می فرماید:«در دل عالم دو چیز نیست؛ سفاهت و همچنین غفلت.»

آن مرجع تقلید تاکید کرد: در دنیای امروز عالم بایستی و حتما بابصیرت و همچنین هوشیار باشد و همچنین در شرایط کنونی هوشیاری و همچنین بیداری خیلی زیاد خیلی زیاد مهم می باشد.

او خاطرنشان کرد: در چندین روایت داریم که سفیه، یشرب الخمر می باشد؛ کسی که شراب می خورد سفیه می باشد و همچنین چنین فردی یا شخصی عقل و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن درستی ندارد و همچنین مانند ترامپ می باشد که عقل درستی ندارد لذا بایستی و حتما سعی کرد دارایی ها تحت سیطره چنین افرادی نباشد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به روایتی گفت: حواریون روزی از سفر بازگشتند و همچنین خدمت حضرت عیسی(ع) آمدند، پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله خداوند تبارک و تعالی به آنها گفت من خواسته ای دارم آیا تو به آن هم پاسخ مثبت می دهید؟ گفتند: بله. حضرت عیسی(ع) تواضع ویژه ای کرد و همچنین پای یکایک آنها را شست. گفتند آن کار ما بود و همچنین بایستی و حتما پای تو را شستشو دهیم. حضرت عیسی(ع) فرمود:«شایسته ترین اشخاص جهت خدمت، علما خواهند بود».

او با گفتن آنکه عالم حقایق اشیاء را درک می کند، خاطرنشان کرد: عالم زیرا و به درستی که بندگان خداوند تبارک و تعالی را می شناسد و همچنین به واقعیت و حقیقت عالم آگاه می باشد لذا خدمت کردن به عبادالله جهت او آسان می باشد.

آن مرجع تقلید کار نهاد اوقاف و همچنین مسائل خیریه را در سطح بالایی دانست و همچنین افزود: آن نهاد توانسته سرویس ها و خدمات پهناور و بزرگ علمی، سیاسی و همچنین فرهنگی را در مدت تصدی تو انجام دهد و همچنین آن توفیق الهی می باشد.

او با اشاره به لزوم توجه به حفظ و همچنین خواندن و قرائت قرآن گفتن داشت: بایستی و حتما افرادی را جهت اجرای احکام قرآن تربیت کنید و همچنین روی آن کار سرمایه گذاری نمائید؛ گزینش آن اشخاص و همچنین تربیت آنها خیلی زیاد مهم می باشد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به وجود کاستی هایی در باره تربیت امام و پیشوا جماعت و همچنین قاضی در کشور گفت: مرکزی که بتواند امام و پیشوا جمعه و همچنین جماعت تربیت کند و همچنین به استانها بفرستد وجود ندارد، یا در باره قاضی هم آن خلا وجود دارد و همچنین حوزه مرکزی جهت تربیت قضات ندارد.

حضرت آیت الله نوری همدانی: مرکز تربیت مجری احکام قرآنی پیاده سازی و راه اندازی می شود در تاریخ ۲۰۱۷-۱۱-۱۶ ۱۴:۰۴:۴۲ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان