حضرت آیت الله مکارم شیرازی: پیوند مسائل نظامی و همچنین فرهنگی رمز موفقیت جنگهای اسلامی می باشد

مکارم حضرت آیت الله مکارم شیرازی: پیوند مسائل نظامی و همچنین فرهنگی رمز موفقیت جنگهای اسلامی می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تاکید بر پیوند مسائل نظامی و همچنین فرهنگی به عنوان رمز موفقیت جنگهای اسلامی گفت: دشمن هم متوجه آن مساله شده و همچنین سعی می کند در حد قدرت خود آن مسائل فرهنگی را از طریق فضای مجازی و همچنین امثال آن هم در جامعه تنزل دهد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در دیدار افراد ستاد عالی کنگره بزرگداشت شهدای روحانی استان قم با اشاره به سخنی از امام و پیشوا علی(ع) که می فرماید:« من به هیچ کار خوبی تو را دعوت نمی کنم مگر آنکه قبل از تو خودم آن هم را انجام داده ام و همچنین از هیچ کار بدی شمار ا باز نمی دارم مگر آنکه قبلا خودم آن هم را ترک می کنم»، ابراز داشت: آن سخن نشان دهنده فرهنگ اسلامی و همچنین علوی می باشد که ما در صورتی که شهروندان و مردم شهر را به کار نیک دعوت کردیم خودمان پیشگام باشیم و همچنین در صورتی که هم نهی از کار بد کردیم خودمان در اجتناب از آن هم پیشرو باشیم.

او با اشاره به آمار ارائه شده از شهدای روحانی عنوان کرد: آن حجم وسیع از شهدای روحانی به نسبت جمعیت کشور، درواقع الهام گرفته از آن کلام امیرالمومنین (ع) می باشد که دهان بدگویان و همچنین دشمنان را در داخل و همچنین خارج می بندد.

آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم برجسته کردن آمار شهدای روحانی در جامعه تاکید کرد و همچنین افزود: بایستی و حتما به جامعه فهماند که روحانیت در صورتی که پیشگام بوده، در شهادت هم پیشگام بوده می باشد.

او با اشاره به آیه فرد یا شخص گفت: از آن آیه بهره بری و استفاده می می شود که نخستین حوزه علمیه اسلام به دست پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) در مدینه تشکیل شد. ایشان فرمودند همه به جنگ نروند بلکه عده ای در مدینه بمانند و همچنین تعلیمات اسلام را فرا بگیرند و همچنین بعد از بازگشت جنگاوران به آنها تعلیم داده و همچنین به قبائل دیگر بروند و همچنین آن آموزه ها را نشر دهند.

آن مرجع تقلید با تصریح به آنکه اسلام مساله نظامی و همچنین فرهنگی را به یکدیگر پیوند داده عنوان کرد: در واقعیت و حقیقت رمز پیروزی ما در جنگ تحمیلی همین مساله بوده که مسائل فرهنگی را با مسائل رزمی گره زدیم به آن صورت که شب در قرارگاهها رزمندگان دعای کمیل و همچنین زیارت عاشورا بخوانند و همچنین رمز عملیاتها همگی رمزهای معنوی باشد.

او با گفتن آنکه امروزه آن مساله به اثبات رسیده می باشد، خاطرنشان کرد: کشورهای جهان عنوان می کنند که روحیه سربازان بایستی و حتما روحیه خوبی باشد البته آنها روحیه خوب را از طریق مادی می خواهند ساخته یا ایجاد کنند ولی ما که دستمان پر از مسائل فرهنگی و همچنین معنوی می باشد می توانیم سربازان خود را قوی کنیم و همچنین در مقابل دشمنان بایستیم.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید مجدد بر پیوند مسائل نظامی و همچنین فرهنگی به عنوان رمز موفقیت جنگهای اسلامی گفت: دشمن هم متوجه آن مساله شده و همچنین سعی می کند در حد قدرت خود آن مسائل فرهنگی را از طریق فضای مجازی و همچنین امثال آن هم در جامعه تنزل دهد.

او تصریح کرد: در صورتی که گروه و حزب الله در جنگ  ۳۳ روزه پیروز شد، به دلیل گره زدن مسائل تبلیغی و همچنین جهاد و همچنین معنویت بوده و همچنین ما هم در بعدی بایستی و حتما همین برنامه جذاب و جالب و خوب را پیش ببریم؛ آنکه روحانیت در جبهه ها حضور پررنگ داشت به دلیل آن بود که فرمایش اسلام را به رزمندگان برساند زیرا و به درستی که در آن صورت پیروزی قطعی می باشد.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه همه بایستی و حتما روی آن مساله کار کنند، عنوان داشت: من معتقدم حتی افرادی که به اسلام و همچنین انقلاب عقیده ندارند ولی باید توجه داشت جهت حفظ آن مملکت بایستی و حتما به آن مسائل فرهنگی توجه کنند زیرا و به درستی که برگ برنده و همچنین سلاح ما در برابر دشمن همین می باشد.

او نمایش یادواره شهدای روحانی را عامل مستحکم شدن پیوند مسائل فرهنگی و همچنین نظامی دانست و همچنین یادآور شد: خاصیت انقلاب از هم پاشیدگی می باشد؛ در اول انقلاب ما هیچ تشکیلاتی نداشتیم، دشمن هم درست در همین زمان به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن حمله افتاد، اینجا بود که ابتمار امام و پیشوا راحل و همچنین فرمان بسیج عمومی به داد ما رسید و همچنین دشمن دید که آن جمعیت عظیم چگونه در کمترین زمان انسجام پیدا کرد. اینها درسهایی می باشد که بایستی و حتما به نسل جوون داده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری نماینده قم در مجلس شورای اسلامی هم در ابتدای آن دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت آن ستاد پرداخت و همچنین گفت: روحانیت به اشکال متنوع و گوناگون و مختلف در جنگ تحمیلی حضور داشته البته روحانیت در عرصه های متنوع و گوناگون و مختلف پرچمدار بوده ولی باید توجه داشت مهمترین مقطع و همچنین قابل ملموس، ۸ سال شمسی دفاع مقدس می باشد.

او افزود: روحانیت در ۷ محور نقش محوری وکلان، نقش پشتیبانی معنوی، فرماندهی، تبلیغی و همچنین رزمی، رزمی-تبلیغی و همچنین تخصصی در ۸سال دفاع مقدس حضور داشت و همچنین توانسته بود سرویس ها و خدمات موثری به نظام اسلامی و همچنین شهروندان و مردم شهر برساند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با بابیان آنکه آن قشر تنوع اثرگذاری آن هم اکثرا و بیشتر از موارد دیگردر ساخته یا ایجاد دوستی و همچنین محبت و همچنین رفاقت بوده می باشد افزود: روحانیت بیش از ۴هزارو ۳۰۰ شهید به نظام و همچنین انقلاب تقدیم کرده می باشد که از آن تعداد هزار شهید متعلق به قم خواهند بود.

او بابیان آنکه کنگره سراسری روحانیت در سال شمسی ۹۷در قم و همچنین تهران برگزار می می شود، اظهار داشت: بدر راستای آن کنگره، یادواره شهدای شاخص و همچنین مدرسه ای در قم برگزار شده و همچنین در صدد هستیم تا آخرین کنگره شهدای روحانی استان قم را در تاریخ ۹ دی برگزار کنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: پیوند مسائل نظامی و همچنین فرهنگی رمز موفقیت جنگهای اسلامی می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۱-۱۸ ۱۱:۰۰:۲۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn