حضرت آیت الله مکارم شیرازی: پیوند مسائل نظامی و همچنین فرهنگی رمز موفقیت جنگهای اسلامی می باشد

مکارم حضرت آیت الله مکارم شیرازی: پیوند مسائل نظامی و همچنین فرهنگی رمز موفقیت جنگهای اسلامی می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تاکید بر پیوند مسائل نظامی و همچنین فرهنگی به عنوان رمز موفقیت جنگهای اسلامی گفت: دشمن هم متوجه آن مساله شده و همچنین سعی می کند در حد قدرت خود آن مسائل فرهنگی را از طریق فضای مجازی و همچنین امثال آن هم در جامعه تنزل دهد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در دیدار افراد ستاد عالی کنگره بزرگداشت شهدای روحانی استان قم با اشاره به سخنی از امام و پیشوا علی(ع) که می فرماید:« من به هیچ کار خوبی تو را دعوت نمی کنم مگر آنکه قبل از تو خودم آن هم را انجام داده ام و همچنین از هیچ کار بدی شمار ا باز نمی دارم مگر آنکه قبلا خودم آن هم را ترک می کنم»، ابراز داشت: آن سخن نشان دهنده فرهنگ اسلامی و همچنین علوی می باشد که ما در صورتی که شهروندان و مردم شهر را به کار نیک دعوت کردیم خودمان پیشگام باشیم و همچنین در صورتی که هم نهی از کار بد کردیم خودمان در اجتناب از آن هم پیشرو باشیم.

او با اشاره به آمار ارائه شده از شهدای روحانی عنوان کرد: آن حجم وسیع از شهدای روحانی به نسبت جمعیت کشور، درواقع الهام گرفته از آن کلام امیرالمومنین (ع) می باشد که دهان بدگویان و همچنین دشمنان را در داخل و همچنین خارج می بندد.

آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم برجسته کردن آمار شهدای روحانی در جامعه تاکید کرد و همچنین افزود: بایستی و حتما به جامعه فهماند که روحانیت در صورتی که پیشگام بوده، در شهادت هم پیشگام بوده می باشد.

او با اشاره به آیه فرد یا شخص گفت: از آن آیه بهره بری و استفاده می می شود که نخستین حوزه علمیه اسلام به دست پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) در مدینه تشکیل شد. ایشان فرمودند همه به جنگ نروند بلکه عده ای در مدینه بمانند و همچنین تعلیمات اسلام را فرا بگیرند و همچنین بعد از بازگشت جنگاوران به آنها تعلیم داده و همچنین به قبائل دیگر بروند و همچنین آن آموزه ها را نشر دهند.

آن مرجع تقلید با تصریح به آنکه اسلام مساله نظامی و همچنین فرهنگی را به یکدیگر پیوند داده عنوان کرد: در واقعیت و حقیقت رمز پیروزی ما در جنگ تحمیلی همین مساله بوده که مسائل فرهنگی را با مسائل رزمی گره زدیم به آن صورت که شب در قرارگاهها رزمندگان دعای کمیل و همچنین زیارت عاشورا بخوانند و همچنین رمز عملیاتها همگی رمزهای معنوی باشد.

او با گفتن آنکه امروزه آن مساله به اثبات رسیده می باشد، خاطرنشان کرد: کشورهای جهان عنوان می کنند که روحیه سربازان بایستی و حتما روحیه خوبی باشد البته آنها روحیه خوب را از طریق مادی می خواهند ساخته یا ایجاد کنند ولی ما که دستمان پر از مسائل فرهنگی و همچنین معنوی می باشد می توانیم سربازان خود را قوی کنیم و همچنین در مقابل دشمنان بایستیم.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید مجدد بر پیوند مسائل نظامی و همچنین فرهنگی به عنوان رمز موفقیت جنگهای اسلامی گفت: دشمن هم متوجه آن مساله شده و همچنین سعی می کند در حد قدرت خود آن مسائل فرهنگی را از طریق فضای مجازی و همچنین امثال آن هم در جامعه تنزل دهد.

او تصریح کرد: در صورتی که گروه و حزب الله در جنگ  ۳۳ روزه پیروز شد، به دلیل گره زدن مسائل تبلیغی و همچنین جهاد و همچنین معنویت بوده و همچنین ما هم در بعدی بایستی و حتما همین برنامه جذاب و جالب و خوب را پیش ببریم؛ آنکه روحانیت در جبهه ها حضور پررنگ داشت به دلیل آن بود که فرمایش اسلام را به رزمندگان برساند زیرا و به درستی که در آن صورت پیروزی قطعی می باشد.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه همه بایستی و حتما روی آن مساله کار کنند، عنوان داشت: من معتقدم حتی افرادی که به اسلام و همچنین انقلاب عقیده ندارند ولی باید توجه داشت جهت حفظ آن مملکت بایستی و حتما به آن مسائل فرهنگی توجه کنند زیرا و به درستی که برگ برنده و همچنین سلاح ما در برابر دشمن همین می باشد.

او نمایش یادواره شهدای روحانی را عامل مستحکم شدن پیوند مسائل فرهنگی و همچنین نظامی دانست و همچنین یادآور شد: خاصیت انقلاب از هم پاشیدگی می باشد؛ در اول انقلاب ما هیچ تشکیلاتی نداشتیم، دشمن هم درست در همین زمان به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن حمله افتاد، اینجا بود که ابتمار امام و پیشوا راحل و همچنین فرمان بسیج عمومی به داد ما رسید و همچنین دشمن دید که آن جمعیت عظیم چگونه در کمترین زمان انسجام پیدا کرد. اینها درسهایی می باشد که بایستی و حتما به نسل جوون داده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری نماینده قم در مجلس شورای اسلامی هم در ابتدای آن دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت آن ستاد پرداخت و همچنین گفت: روحانیت به اشکال متنوع و گوناگون و مختلف در جنگ تحمیلی حضور داشته البته روحانیت در عرصه های متنوع و گوناگون و مختلف پرچمدار بوده ولی باید توجه داشت مهمترین مقطع و همچنین قابل ملموس، ۸ سال شمسی دفاع مقدس می باشد.

او افزود: روحانیت در ۷ محور نقش محوری وکلان، نقش پشتیبانی معنوی، فرماندهی، تبلیغی و همچنین رزمی، رزمی-تبلیغی و همچنین تخصصی در ۸سال دفاع مقدس حضور داشت و همچنین توانسته بود سرویس ها و خدمات موثری به نظام اسلامی و همچنین شهروندان و مردم شهر برساند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با بابیان آنکه آن قشر تنوع اثرگذاری آن هم اکثرا و بیشتر از موارد دیگردر ساخته یا ایجاد دوستی و همچنین محبت و همچنین رفاقت بوده می باشد افزود: روحانیت بیش از ۴هزارو ۳۰۰ شهید به نظام و همچنین انقلاب تقدیم کرده می باشد که از آن تعداد هزار شهید متعلق به قم خواهند بود.

او بابیان آنکه کنگره سراسری روحانیت در سال شمسی ۹۷در قم و همچنین تهران برگزار می می شود، اظهار داشت: بدر راستای آن کنگره، یادواره شهدای شاخص و همچنین مدرسه ای در قم برگزار شده و همچنین در صدد هستیم تا آخرین کنگره شهدای روحانی استان قم را در تاریخ ۹ دی برگزار کنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: پیوند مسائل نظامی و همچنین فرهنگی رمز موفقیت جنگهای اسلامی می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۱-۱۸ ۱۱:۰۰:۲۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان