حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اربعین سرمایه معنوی مسلمانان می باشد/ لزوم انجام کارهای فرهنگی در مراسم اربعین

آیت الله مکارم شیرازی حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اربعین سرمایه معنوی مسلمانان می باشد/ لزوم انجام کارهای فرهنگی در مراسم اربعین

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خواستار برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی جهت اعزام مبلغان به مراسم اربعین شد تا مسائل اخلاقی، عقیدتی و همچنین احکام به زائران آموزش داده می شود.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در انتهای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به درپیش بودن اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین یک سرمایه عظیم معنوی می باشد که به صورت خودجوش به وجود آمده و همچنین تبلیغات ویژه ای نداشته بلکه عشق و همچنین محبت شهروندان و مردم شهر نسبت به امام و پیشوا حسین و همچنین شهدای کربلا، اربعین را اربعین کرده می باشد.

او از اربعین به عنوان سرمایه معنوی بی نظیر بین مسلمانان یاد کرد و همچنین گفت: چنین سرمایه ای بین غیرمسلمانان وجود ندارد که تنها از ایران بیش از دو میلیون و همچنین دویست هزار فرد یا شخص به زیارت اربعین می روند و همچنین از کشورهای دیگر هم جمعیت الا ماشاء الله؛ حالا جمعیت ۱۵ میلیون، ۲۰ میلیون می رسد خداوند تبارک و تعالی می داند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد بر روی آن سرمایه معنوی، کارهای فرهنگی هم انجام گیرد و همچنین هنگامی که زائران جهت زدودن خستگی در موکبها استقرار می یابند، آمادگی جهت شنیدن مسائل اخلاقی، عقیدتی و همچنین احکام دارند لذا خوب می باشد مبلغین به مقدار و اندازه کافی بروند و همچنین آموزشهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به زائران اربعین دهند یعنی آن زیارت آمیخته به کارهای فرهنگی می شود و همچنین بنیان اخلاق و همچنین نظر قوی می شود.

او خاطرنشان کرد: ما در زمانی زندگی می کنیم که وسائل بدآموز تمام دنیا را گرفته و همچنین بنیان عقاید اخلاق را هم متزلزل می کنند. بایستی و حتما در برابر آن وسائل فساد، مسائل فرهنگی مانند اربعین و همچنین عاشورا باشد تا در برابر آنها مقاومت کرده و همچنین بتواند نسل جوون را حفظ کند.

آن مرجع تقلید اظهار داشت: زائران در صورتی که می خواهند زیارت آنها پربرکت باشد توام با فراگیری مسائل فرهنگی در مورد اسلام باشد و همچنین با معرفت جدید و تو و تازه برگردند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اربعین سرمایه معنوی مسلمانان می باشد/ لزوم انجام کارهای فرهنگی در مراسم اربعین در تاریخ ۲۰۱۷-۱۱-۰۶ ۰۹:۵۱:۰۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان