حضرت آیت الله جوادی آملی: ملتی که امضای خودش را نمی‌شناسد چگونه و چطوری می‌توانید با او زندگی کنید؟

آیت الله جوادی آملی1 حضرت آیت الله جوادی آملی: ملتی که امضای خودش را نمی‌شناسد چگونه و چطوری می‌توانید با او زندگی کنید؟

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: ما با خیلی از کفار ارتباط و رابطه عادلانه داریم فرمود اینها اَیمان ندارند، کنوانسیون ندارند، برجام ندارند، امضاء نمی‌شناسند، خب ملتی که امضای خودش را نمی‌شناسد چگونه و چطوری می‌توانید با او زندگی کنید؟

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در جلسه درس تفسیر امروز خود با تاکید بر حفظ اقتدار و قدرت کشور اظهار داشت: کافر حربی مادامی که در حرب می باشد اموالش غارت می‌می شود ولی باید توجه داشت آن زمان جنگ می باشد، ولی در زمان صلح مادامی که آنها اهل غارت نیستند، به ما گفته اند تو هم اهل غنیمت نباشید.

او ادامه داد: خداوند تبارک و تعالی فرمود با کفاری که اصلاً هیچ پیمانی را نمی‌شناسد مبارزه کنید، نفرمود زیرا و به درستی که کافرند و همچنین دین ندارند، زیرا و به درستی که می‌می شود با کافرِ بی‌دین ساخت، بلکه فرمود: ﴿فَقاتِلُوا أَئِمَّهَ الْکُفْرِ﴾ چرا؟ زیرا و به درستی که ﴿إِنَّهُمْ لا أَیمانَ لَهُمْ﴾ نفرمود زیرا و به درستی که کافرند، ما با خیلی از کفار ارتباط و رابطه عادلانه داریم فرمود اینها اَیمان ندارند، کنوانسیون ندارند، برجام ندارند، امضاء نمی‌شناسند، خب ملتی که امضای خودش را نمی‌شناسد چگونه و چطوری می‌توانید با او زندگی کنید؟

آیت الله جوادی آملی گفتن داشت: قرآن نگفت حمله کنید، گفت آن‌قدر قوی باشید که تا سنگین‌ترین دشمن از تو بترسد، آنها از تو بهراسند، برحذر باشند، از تو خشیت داشته باشند؛ یعنی آن هم‌قدر قوی و همچنین موشکی باش که بیگانه در تو طمع نکند، نه آنکه تو حمله کنید بلکه آنقدر قوی باشید که دشمن از تو بترسد.

او اظهار داشت: الآن تو مثل سلسله جبال البرز و همچنین قلّه دماوند باشید، هیچ کس جرأت نمی‌کند با چهارتا کلنگ و همچنین بیل به جنگ قلّه دماوند بیاید ، خداوند فرمود تو آن‌روش باشید. آن خطاب به ماست که آن‌قدر قوی و همچنین غنی باش که بیگانه اصلاً طمع نکند نسبت به تو بی‌ادبی کند.

حضرت آیت الله جوادی آملی: ملتی که امضای خودش را نمی‌شناسد چگونه و چطوری می‌توانید با او زندگی کنید؟ در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۳۰ ۱۴:۴۵:۰۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان