حضرت آیت الله جوادی آملی: فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن به چیزی که ابدی نیست اتلاف عمر می باشد

آیت الله جوادی آملی1 حضرت آیت الله جوادی آملی: فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن به چیزی که ابدی نیست اتلاف عمر می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: اتلاف عمر، واقعیت و حقیقت شرعیه ندارد، همین که یک کسی استعداد خوبی دارد و همچنین درس نمی‌خواند یا کم درس می‌خواند آن اتلاف عمر می باشد، چیزی که ابدی نباشد به غیر او فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن، اتلاف عمر می باشد.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در جلسه درس تفسیر خود، خطاب به طالبان علم اعم از جامعه حوزوی و همچنین دانشگاهی، بر فراگیری علم تاکید و همچنین توصیه کرد تا از اتلاف وقت و همچنین عمر خود جلوگیری کنند.

او گفتن داشت: خداوند جهان را به احسن وجه خلق کرد تا تو به احسن وجه کار کنید. خیلی از کارهاست که حلال می باشد ولی باید توجه داشت آدم هر کار حلالی را که انجام نمی‌دهد هر کار خوبی را هم که انجام نمی‌دهد، آن هم حلال‌ترین و همچنین خوب‌ترینش را انجام می‌دهد حالا می‌خواهد درس بخواند و همچنین علم یاد بگیرد، چه علمی یاد بگیرد و همچنین چگونه و چطوری یاد بگیرد؟

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: در صورتی که کسی استعداد دارد و همچنین وقتش را به گوشی موبایل و همچنین فضای مجازی و همچنین روزنامه بگذراند، آن معارف بلندی که در قرآن و همچنین نهج‌البلاغه و همچنین صحیفه سجادیه می باشد که حرف‌های آسمانی می باشد و همچنین به زمین آوردند اینها را یاد نگیرد، آن شخص عمرش را تلف کرده می باشد.

او گفتن داشت: اتلاف عمر، واقعیت و حقیقت شرعیه ندارد، همین که یک کسی استعداد خوبی دارد و همچنین درس نمی‌خواند یا کم درس می‌خواند آن اتلاف عمر می باشد، چیزی که ابدی نباشد به غیر او فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن، اتلاف عمر می باشد، سخن از عمر نوح یا میلیارد سال شمسی نیست، سخن از ابدیت می باشد، ما هستیم که هستیم، در صورتی که ما موجود ابدی هستیم بایستی و حتما کالای ابدی داشته باشیم، غیر از خداوند تبارک و تعالی و همچنین اسمای حسنای او و همچنین اولیای او و همچنین اهل بیت او چیزی ابدی نیستند، اینها وجه الله خواهند بود ﴿کل من علیها فان﴾.

آن مرجع تقلید اذعان کرد: غرض آن می باشد آن روش که خدای سبحان دارد هنرنمایی می‌کند نمی‌خواهد خودش را معرفی کند، می‌خواهد ما را بپروراند، فرمود ما آن کار را کردیم به احسن وجه خلق کردیم تا تو که خلیفه خدایید هر چه می‌کنید زیباترین نحو باشد، پس تمام تلاش و همچنین کوشش جهت آن می باشد که خلیفه بپروراند، من به بهترین وجه خلق کردم، تو که خلیفه من هستید به بهترین وجه زندگی کنید، به بهترین وجه حوزه و همچنین دانشگاه را اداره کنید، به بهترین وجه جامعه را اداره کنید، به بهترین وجه از عمرتان بهره بری و استفاده کنید.

حضرت آیت الله جوادی آملی: فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن به چیزی که ابدی نیست اتلاف عمر می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۲۳ ۱۰:۰۶:۰۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان