انتقاد حضرت آیت الله نوری همدانی از عدم نظارت کافی بر قسمت و بخش کشاورزی/ علما معظلات و مسائل و مشکلات را مطالبه و همچنین به داد شهروندان و مردم شهر برسند

نوری انتقاد حضرت آیت الله نوری همدانی از عدم نظارت کافی بر قسمت و بخش کشاورزی/ علما معظلات و مسائل و مشکلات را مطالبه و همچنین به داد شهروندان و مردم شهر برسند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی از فقدان نظارت کافی بر خرید و همچنین فروش محصولات کشاورزی به شدت انتقاد کرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در انتهای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با گفتن آنکه نهج البلاغه در حوزه بایستی و حتما یک درس حوزوی باشد، اظهار داشت: آن کتاب به قدری مباحث و مطالب مهم در خود دارد که ارزش دارد یکی از درسهای پراجتماع حوزه باشد.

او با اشاره به یکی از کلمات قصار نهج البلاغه گفت: حضرت امیر(ع) دست کمیل را گرفت و همچنین به جایی برد هنگام و زمانی که به بیایانی رسید آه بلندی کشید و همچنین گفت: ای کمیل بدان که آن دلها ظرفند بهترین دلها و همچنین ظرفها آن هم می باشد که پرظرفیت باشد.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: حضرت امیر در جای دیگر به کمیل می گوید:«شهروندان و مردم شهر سه دسته اند؛ دسته اول عالم ربانی اند یعنی عالمی که با خداوند ارتباط دارد و همچنین از آنچه خداوند فرموده بهره بری و استفاده کرده می باشد. دسته دوم متعلم خواهند بود یعنی افرادی که به علما توجه داشته و همچنین به هر نحوی از آنها بهره بری و استفاده می کنند. دسته سوم افرادی خواهند بود که دوستدار علم و همچنین عالم خواهند بود. در صورتی که غیر از آن باشد هلاک می شوند.»

او با اشاره به اتحاد عاقل و همچنین معقول ادامه داد: ابن ابی الحدید در شرح نهج البلاغه می نویسد: امیرالمومنین حرف بزرگی زده می باشد و همچنین آن هم آنکه دلی که با مال پیوند بخورد، ملک او با مردن و مرگ او از بین می رود ولی باید توجه داشت دلی که با نور علم پیوند خورده باشد هرگز از بین نمی رود.

آن مرجع تقلید در قسمت و بخش دوم سخنان خود به معظلات و مسائل و مشکلات کشاورزان اشاره کرد و همچنین افزود: کشاورزان عنوان می کنند ما زحمت کشیدیم و همچنین میوه و همچنین محصولات را عمل می آوریم ولی باید توجه داشت از جهاتی گرفتاریم و همچنین اشراف و همچنین نظارتی بر آن هم نیست. یکی از جهات، وجود دلالان و همچنین واسطه ها و همچنین خرید محصول به ثمن بخس و همچنین فروش آن هم به نرخ بالاست.

او فقدان نظارت را یکی از معظلات و مسائل و مشکلات کشاورزان دانست و همچنین گفت: کشاورزان عنوان می کنند ما گندم می کاریم ولی باید توجه داشت در موقع برداشت می بینیم از خارج، گندم وارد می کنند و همچنین لذا محصول ما را به نرخ پایین می خرند.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: در سابق علما به مسائل شهروندان و مردم شهر نظارت داشتند و همچنین اینگونه نبود که تنها بنشینند و همچنین درس بخوانند؛ لذا یکی از وظایف علما آن می باشد که بر اجتماع نظارت کنند، مطالبه کرده و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات را رفع کنند و همچنین به داد شهروندان و مردم شهر برسند.

انتقاد حضرت آیت الله نوری همدانی از عدم نظارت کافی بر قسمت و بخش کشاورزی/ علما معظلات و مسائل و مشکلات را مطالبه و همچنین به داد شهروندان و مردم شهر برسند در تاریخ ۲۰۱۷-۱۱-۰۱ ۱۴:۳۲:۲۷ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان