عطوان: اسرائیل از موشک‌های پیشرفته مقاومت وحشت دارد

عطوان: اسرائیل از موشک‌های پیشرفته مقاومت وحشت دارد

|عطوان: اسرائیل از موشک‌های پیشرفته مقاومت وحشت دارد از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از روزنامه رأی الیوم: عبدالباری عطوان سردبیر آن روزنامه، نوشت: شاید حمله ضدهوایی‌های اسرائیل به یک هواپیمای بدون سرنشین بر فراز بلندی‌های جولان خبر عادی و همچنین معمول باشد، ولی باید توجه داشت در صورتی که معلوم می شود آن هواپیما را گروه و حزب‌الله در مأموریت اطلاعاتی و همچنین شناسایی در آن منطقه به پرواز درآورده و همچنین اسرائیل جهت سرنگونی آن هم از موشک پاتریوت که هزینه آن هم بالغ بر دومیلیون دلار می باشد، بهره بری و استفاده کرد، موضوع کاملاً متغایر و متفاوت خواهد بود.

تلاش مقاومت جهت به‌چالش‌کشیدن قدرت نظامی اسرائیل

مقاومت در دو قسمت و بخش لبنان و همچنین فلسطین چه در جنوب لبنان و همچنین غزه به‌خلاف ترس بعضی نظام‌های حاکم عربی از برتری و همچنین قدرت نظامی اسرائیل ترسی به دل راه نداده و همچنین همواره تلاش کرده می باشد با وسایل ساده و همچنین اراده بالای رزمی آن برتری را به چالش کشیده و همچنین بر آن هم پیشی بگیرد.

دلیل ترس اسرائیل از هواپیماهای بدون سرنشین گروه و حزب‌الله چیست؟

نقل از‌های نظامی حاکی از آن می باشد که بیشترین چیزی که موجب ترس اسرائیل می‌می شود، آن می باشد که گروه و حزب‌الله از هواپیماهای بدون سرنشین جهت حمله به میدان‌های گازی در مدیترانه بهره بری و استفاده کند.

اسرائیل به مقدار و اندازه و میزان پیشرفته بودن آن هواپیماها که ساخت ایران می باشد، واقف می باشد و همچنین می‌داند در اختیار داشتن آن نوع هواپیماها که فرماندهی نظامی آمریکا با بهره بری و استفاده از آن هم و همچنین به‌بهانه تعقیب مبارزان القاعده به غیرنظامیان افغانستان و همچنین یمن حمله کرده و همچنین مرتکب جنایت شد، دیگر تنها و فقط به گروه و حزب‌الله محدود نمی‌می شود بلکه در اختیار گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در غزه نیز قرار گرفته می باشد و همچنین آن هواپیماها اکنون ساخت داخلی دارد.

مغز متفکر تولید موشک‌های بدون سرنشین در غزه

نقطه قابل توجه آنکه در نیمه دسامبر سال شمسی قبل ، یک گروهک وابسته به سرویس جاسوسی اسرائیل یک جوون تونسی به‌نام الزواری را در زادگاهش در شهرستان صفاقس ترور کرد و همچنین بعدها معلوم شد او مهندس نابغه تونسی بود که در سال شمسی ۲۰۰۶ به گردان‌های القسام ملحق شده و همچنین سه بار راهی غزه شده بود و همچنین در آنجا واحد تولید هواپیماهای بدون سرنشین را راه‌اندازی کرده بود که در آنجا دهها فروند از آن نوع هواپیماها تولید و همچنین ابابیل نامگذاری شد.

بعد از شهادت الزواری به‌منظور بزرگداشت او، عکسش بر بالهای آن هواپیماها نقش بست.

جذاب و جالب آنکه بسیاری از کشورهای اروپایی جهت جذب او  پیشنهادهای اقتصادی و مالی هنگفتی را پیشنهاد کردند ولی باید توجه داشت او نپذیرفت و همچنین اراده و تصمیم راسخ گرفت از دانش خود جهت خدمت به مسائل عادلانه امت عرب بهره بری و استفاده کند.

شاید موشک‌های گنبد آهنین بتوانند با بعضی موشک‌های مشابه که از غزه شلیک می‌شوند، مقابله کنند که نمونه آن هم را در سال شمسی ۲۰۱۴ شاهد بودیم، ولی باید توجه داشت به‌گفته اغلب کارشناسان اسرائیلی شکی نیست که قدرت سرنگونی هواپیماهای بدون سرنشین را، چه از جنوب لبنان شلیک شوند چه از جنوب فلسطین، ندارند.

ترس شهرک‌نشینان اسرائیل از موشک‌های مقاومت

معلوم نیست تعداد موشک‌های پاتریوت که اسرائیل در اختیار دارد، چقدر می باشد، ولی باید توجه داشت آنچه از آن هم اطلاع داریم آنکه صدها هواپیمای بدون سرنشین اکنون در انبارهای مقاومت در جنوب لبنان وغزه وجود دارد که آن باعث ترس و همچنین وحشت شهرک‌نشینان اسرائیلی می باشد.

اسرائیلی‌ها و همچنین کارشناسان نظامی آن رژیم خبرهای جدید مرتبط به آن موضوع را پیگیری می‌کنند و همچنین به‌خوبی به مقدار و اندازه و میزان خطر ناشی از آن نوع هواپیماها و همچنین یا صدها هزار موشک پیشرفته موجود در زرادخانه مقاومت و همچنین حامیانش که آنان را تهدید می‌کند، واقف خواهند بود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

عطوان: اسرائیل از موشک‌های پیشرفته مقاومت وحشت دارد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان