عبدالباری عطوان تحلیل کرد؛ حرفهای سید حسن نصرالله را جدی بگیرید/ برجام بهانه جهت جنگ می می شود

عبدالباری عطوان تحلیل کرد؛ حرفهای سید حسن نصرالله را جدی بگیرید/ برجام بهانه جهت جنگ می می شود

|عبدالباری عطوان تحلیل کرد؛ حرفهای سید حسن نصرالله را جدی بگیرید/ برجام بهانه جهت جنگ می می شود از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از الرأی الیوم: عبدالباری عطوان تحلیلگر ارشد و همچنین کهنه کار فلسطینی در تحلیل خود نسبت به سخنرانی اخیر سید حسن نصر الله دبیرکل گروه و حزب الله لبنان در شب عاشورا، نوشته که هنگام و زمانی که سید حسن نصرالله به یهودی ها توصیه می کند که فورا فلسطین اشغالی را ترک کنند، آیا بایستی و حتما بگوییم که جنگ در شرف وقوع می باشد؟ رهبر گروه و حزب الله چه اسراری را می داند که دیگران از آن هم مطلع نیستند؟ آیا جنگی که از آن هم سخن می گوید قرار می باشد در پاسخ به تلاش جهت تقسیم عراق و همچنین تجزیه منطقه صورت بگیرد یا آنکه در پی خروج ترامپ از توافق هسته ای با ایران؟

عطوان با اشاره به هشدارها، موضوع، پیش بینی ها، مواضع صریح و همچنین آشکار در خصوص بعدی منطقه عربی و همچنین تغییراتی که ممکن می باشد در نقشه کشورها و همچنین مرزهای آن هم و همچنین جنگ هایی که ممکن می باشد ساخته یا ایجاد می شود که در سخنان دبیرکل گروه و حزب الله لبنان گنجانده شده بود تأکید کرده که سخنرانی اخیر سید حسن نصر الله مانند سخنرانی های پیشین او نبوده می باشد.

عطوان می نویسد: سید حسن جهت اولین بار میان صهیونیسم و همچنین یهودیان تفاوت قائل شده و همچنین می گوید که اولی یک جریان اشغالگر نژاد پرستانه می باشد و همچنین دومی از ادیان آسمانی که لایق و همچنین شایسته احترام می باشد. تأکید او بر آن بود که نبرد گروه و حزب الله با صهیونیسم می باشد نه یهودیان ولی باید توجه داشت به یهودیان هم هشدار داد که وارد طرح و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب های آمریکایی ها نشوند زیرا می خواهند از آنها (یهودیان) به عنوان آتش جنگ بعدی در منطقه بهره بری و استفاده کنند.

تحلیلگر برجسته فلسطینی می نویسد که سید حسن نصرالله با اشاره به طرح نتانیاهو جهت گرفتار کردن منطقه در جنگی دیگر که نه می دانند به کجا ختم می می شود و همچنین چه مناطقی را شامل می می شود، به گونه ای از جنگ پیش رو سخن می گوید که گویی قرار می باشد آن جنگ فردا آغاز می شود.

او همچنین افزود: جنبش مقاومت گروه و حزب الله یک جنبش نهاد محور، با بانک های استراتژیست های برتر، یک مرکز بررسی و همچنین بررسی کردن و همچنین بیش از آنکه یک گروه و حزب باشد شبیه به یک حکومت می باشد. روابط ائتلافی مستحکمی با اقتدار و قدرت های منطقه ای شامل ایران دارد و همچنین بدون شک اطلاعات و همچنین تحقیقات گسترده ای دارد که باعث شده استراتژی و همچنین راهبرد دفاعی خود را بر اساس آن هم تنظیم کند و همچنین هنگام و زمانی که سید حسن از یهودی ها می خواهد که فلسطین را ترک کنند و همچنین به آنها هشدار می دهد که آتش جنگ احمقانه نتانیاهو نباشند و همچنین تأکید می کند که شاید حالا هنگام و زمانی که جهت خروج از فلسطین جهت آنها باقی مانده باشد و همچنین آنها در اراضی اشغالی امنیت نخواهند داشت، آن سخنان را در چارچوب جنگ روانی مطرح نمی کند بلکه آن اظهارات از سوی کسی گفتن می می شود که قرار می باشد وارد جنگی قریب الوقوع می شود.

عطوان نوشته هشدار های سید حسن را بایستی و حتما در چارچوب تصمیمی که دونالد ترامپ ریاست جمهور آمریکا جهت خروج از برجام قرار می باشد بگیرد، بررسی کردن کرد. ترامپ می خواهد به بهانه عدم پایبندی ایران به توافق هسته ای در نیمه اکتبر از آن توافق خارج می شود. خروج آمریکا از توافق هسته ای به معنای اعلام جنگ می باشد زیرا بار دیگر می خواهند تحریم های اقتصادی را علیه ایران اعمال کند و همچنین در پاسخ ایران هم غنی سازی اورانیوم را از سر خواهد گرفت و همچنین با توجه به پایان جنگ علیه تروریسم، آن مسأله احتمال درگیری نظامی را از هر زمان غیره ای اکثرا و بیشتر می کند.

در ادامه آن به گفته آمده: بررسی کردن های اسرائیلی ها نشان می دهد که گروه و حزب الله بیش از صدهزار موشک و همچنین ده ها هزار پرتابه توپخانه ای دارد، ذخایر تسلیحاتی ایران و همچنین سوریه نیز سه یا چهار برابر آن رقم می باشد که قسمت و بخش بسیاری از آن هم مانند باران بر سر تجمعات اسرائیلی در سرزمین اشغالی فرود خواهد آمد، هشدار سید حسن نصرالله به یهودیان در خصوص همین مسأله بود زیرا او به خوبی از توانایی و همچنین اقتدار و قدرت آن موشک ها اطلاع دارد.

او همچنین افزود: هیچ بحثی در آن نیست که بر اساس آنچه دبیرکل گروه و حزب الله لبنان اعلام کرد طرح استقلال کردستان توطئه ای آمریکایی جهت تجزیه عراق و همچنین شکاف در خاورمیانه می باشد، آن تجزیه هم به عراق محدود نخواهد شد و همچنین کشورهای عربی و همچنین خاورمیانه ای غیره ای را هم شامل خواهد شد ولی باید توجه داشت جنگ پیش رو که سید حسن در مورد آن هم سخن گفت در سرزمین فلسطین رخ خواهد داد، تا آن توطئه جهت تقسیم منطقه در منبع و همچنین مرکز اصلی آن هم یعنی حکومت اشغالگر اسرائیل از بین برود.

سخنرانی سید حسن نصرالله از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا از سوی مردی گفتن شده که هرچه گفته را عملی کرده و همچنین تا کنون وارد هیچ جنگی نشده مگر آنکه پیروز از آن هم خارج می شود، از جنگ آزادسازی جنوب لبنان در سال شمسی ۲۰۰۰ گرفته تا جنگ ۳۳ روزه در سال شمسی ۲۰۰۶ که ارتش رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی و همچنین بزرگان و رهبران سیاسی و همچنین نظامی آن هم را تحقیر کرد.

عطوان می نویسد: اسرائیل آمریکا را جهت وارد شدن به جنگ غیره ای تحریک می کند و همچنین از استقلال کردستان و همچنین توافق هسته ای ایران به عنوان بهانه های آن جنگ بهره بری و استفاده می کند، اسرائیل بزرگترین اشتباه عمرش را مرتکب می می شود و همچنین به هر حال عمر کوتاهی هم خواهد داشت. جنگ پیش رو در صورتی که شعله ور می شود خاموش نخواهد شد و همچنین از همه جنگ های قبل خطرناک تر خواهد بود. هرکسی جای یهودی های سرزمین های اشغالی باشد بایستی و حتما با دقت به پیام های موجود در سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله توجه کند. تکرار می کنیم که آن مرد هرچه بگوید انجام می دهد و همچنین وارد هیچ جنگی نشده مگر آنکه پیروز از آن هم خارج می شود، کارنامه او در بررسی کردن  چهره ها و همچنین شخصیت های سیاسی به ویژه اروپایی سرنوشت ساز می باشد…آن خط و همچنین آن نشان!

منبع: مهر

انتهای پیام

عبدالباری عطوان تحلیل کرد؛ حرفهای سید حسن نصرالله را جدی بگیرید/ برجام بهانه جهت جنگ می می شود در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان