حضرت آیت الله نوری همدانی: ربا به هرشکلی در اسلام حرام می باشد

نوری حضرت آیت الله نوری همدانی: ربا به هرشکلی در اسلام حرام می باشد

شفقنا- حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفت: ربا به هر شکلی که باشد در اسلام حرام می باشد؛ همه بایستی و حتما سعی کنند نه تنها خودشان دیرکرد ندهند بلکه نگذارند که دیگران نیز دیرکرد دهند که آن مصداقی از نهی از منکر می باشد.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار سقائیان نژاد شهردار و همچنین مدیران شهری قم، با تاکید بر آنکه هرکسی در جامعه جهت خدمت به شهروندان و مردم شهر گام برمی‌دارد و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند توفیق الهی نصیبش شده می باشد اظهار کرد: هیچ فضیلتی مقدار و اندازه خدمت به شهروندان و مردم شهر شامل اجر و همچنین ثواب نیست.

او با تاکید بر آنکه اقدامات شهرداری قم حاکی از فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن بلند و همچنین فرهنگ مدیریت شهری می باشد تصریح کرد: آن اقدامات نشان می‌دهد که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن داشته‌اید و همچنین با یک فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن واحد جهت خدمت به اسلام و همچنین شهروندان و مردم شهر تلاش می‌کنید.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر آنکه قم شهری مذهبی می باشد و همچنین فضای آن شهرستان بایستی و حتما مذهبی باشد خاطرنشان کرد: بعضی مواقع فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌می شود که فضای شهرسازی در شهرستان قم فضایی عمومی می باشد ولو آنکه تمام نقشه‌های شهرسازی ما بایستی و حتما اسلامی باشد.

او با گفتن آنکه بایستی و حتما آثار اسلامی در کشور اسلامی و همچنین پایگاه انقلاب رعایت می شود گفت: فضاسازی شهرستان قم بایستی و حتما طوری باشد که هرکسی که در آن شهرستان قدم می‌زند به یاد پیشرفت‌ها و همچنین اقدامات از صدر اسلام بیفتد.

آن مرجع تقلید با تاکید بر آنکه افرادی که جهت زیارت وارد شهرستان قم می‌شوند مستلزم و نیاز دارند که نزدیک به مرکز شهرستان و همچنین حرم مطهر باشند تصریح کرد: ساختمان‌هایی که اطراف حرم مطهر هست قدیمی خواهند بود؛ یکی از اقداماتی که شهرداری و همچنین مسئولین استان بایستی و حتما انجام دهند آن می باشد که به دنبال ساخت ساختمان‌های جدید و همچنین ایمن و همچنین امروزی جهت شهروندان و مردم شهر در هسته مرکزی شهرستان باشد.

او با اشاره به وسعت شهرستان قم در قبل گفتن کرد: امروز بایستی و حتما دقت می شود آثاری که در قبل در شهرستان قم بوده باقی بماند.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر آنکه مدیران فعلی شهرستان قم افرادی شناخته شده و همچنین تاثیرگذار خواهند بود تصریح کرد: امیدواریم با همین توانی که در قبل در راستای خدمت به شهروندان و مردم شهر حرکت کرده‌اید همین مسیر را ادامه دهید.

او با اشاره به بدهی‌های شهرداری به بانک‌ها گفت: دیرکرد در اسلام نوعی رباخواری می باشد چرا که اسلام تاکید دارد که در قبال پول پولی داده نشود ولی امروز بعضی بانک‌ها در قبال تاخیری که در بازگشت سرمایه داده می‌می شود پول می‌گیرد که آن ربا می باشد.

آن مرجع تقلید گفت: نباید بابت تاخیر زمانی پولی از شهروندان و مردم شهر گرفت و همچنین بیشترین نامه‌های مردمی به ما در همین خصوص می باشد؛ دیرکرد حرام بوده و همچنین نوعی ربا می باشد؛ ربا در هر مملکتی باشد اقتصاد آن هم فلج خواهد شد.

او با گفتن آنکه در کشور ما مساله رباخواری وجود دارد گفت: یکی از مصادیق رباخواری همین دیرکرد بانک‌ها می باشد که در اسلام حرمت بسیاری دارد و همچنین در قرآن کریم بر حرمت آن مساله بارها تاکید داشته می باشد.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر آنکه تفاوت ما با ملت های دیگر معنویت ما می باشد گفت: منبع آن معنویت قرآن، صحیفه سجادیه و همچنین نهج البلاغه می باشد و همچنین همه بایستی و حتما با آنها انس داشته باشند.

او گفت: دو چیز در قرآن حرام عنوان شده که با شدت ترین آن هم تبعیت از کفار می باشد یعنی در برابر سلطه‌گران سلطه پذیر بودن و همچنین در برابر کفار و همچنین استکبار متواضع بودن می باشد.

آن مرجع تقلید تصریح کرد: ما وظیفه داریم در برابر سلطه بایستیم و همچنین قرآن می‌گوید که اصلاً به ظالم اعتماد نکنید و همچنین در صورتی که اعتماد کردید جای آن هم آتش جهنم می باشد.

او ادامه کرد: دومین مساله در قرآن ربا می باشد که به هر شکلی باشد در اسلام حرام می باشد؛ همه بایستی و حتما سعی کنند نه تنها خودشان دیرکرد ندهند بلکه نگذارند که دیگران نیز دیرکرد دهند که آن مصداقی از نهی از منکر می باشد.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: نظام ما اسلامی و همچنین ولایی می باشد و همچنین در آن نظام نباید کاری حرام انجام پذیرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی: ربا به هرشکلی در اسلام حرام می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۲۴ ۱۴:۲۶:۳۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان