حضرت آیت الله مکارم شیرازی: مجالس حسینى به مسائل سیاسى جناحى و همچنین تفرقه‌انگیز آلوده نشود/ سبک های سنگین عزاداری سنتی اهمیت داده شوند

aytolla makarem sherazi 0982 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: مجالس حسینى به مسائل سیاسى جناحى و همچنین تفرقه‌انگیز آلوده نشود/ سبک های سنگین عزاداری سنتی اهمیت داده شوند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى با صدور بیانیه ای به مناسبت فرا رسیدن عاشوراى حسینى، نکاتی را به عزاداران حسینی اعم از خطبا، مداحان و همچنین مسؤولین هیئت‌ها گوشزد کرد.

به به گفته شفقنا، متن بیانیه آن مرجع تقلید به شرح زیر می باشد:

بسیارى از درس‌ها را مى‌توانیم از مکتب امام و پیشوا حسین(ع) بیاموزیم

عاشورا با تمام شکوه و همچنین عظمتش فرا مى‌رسد و همچنین خون جدید و تو و تازه‌اى در عروق همگان، مخصوصاً عاشقان مکتب حسینى به جریان مى‌اندازد.

ملّت مسلمان ما بلکه غیر مسلمانان، بسیارى از درس‌ها را از مکتب سالار شهیدان کربلا آموخته‌اند و همچنین باز هم درس‌هاى بیشترى در آن دانشگاه پهناور و بزرگ ایثار و همچنین شهادت خواهند آموخت.

عزاداران حسینى، اعم از خطبا، مداحان، مسؤولین هیئت‌ها و همچنین همه کسانى را که به هر عنوان مشتاقانه در آن مراسم شرکت مى‌کنند ـ مخصوصاً جوانان عزیز که نقش اصلى را دارند ـ به رعایت موارد و نکات زیر توصیه مى‌کنیم:

* همگى سعى کنند با درس‌هاى مهم آن قیام مقدس و همچنین اهداف آن هم، اکثرا و بیشتر آشنا شوند و همچنین آن هم را سرمشق زندگى خود قرار دهند تا از شور و همچنین شر دنیاى مادى و همچنین نقشه‌هاى ظالمان در امان بمانند.

* از کارهایى که موجب وهن مذهب در نظر دوست و همچنین دشمن مى‌می شود، مخصوصاً قمه زدن و همچنین اعمالى مانند آن هم بپرهیزند، زیرا دشمنان براى دگرگون ساختن چهره آن مراسم عظیم، تنها آن هم صحنه‌ها را در رسانه‌هاى خود نشر یافته شده مى‌کنند، تا از جاذبه‌هاى فوق العاده آن مراسم بکاهند و همچنین شهروندان و مردم شهر دنیا را بدبین سازند.

* در خواندن اشعار و همچنین سینه زنى از سبک‌هاى مبتذل که در شأن آن مراسم باشکوه نیست، بپرهیزند و همچنین به سبک‌هاى سنگین سنتى اهمیت دهند.

* خطباى محترم و همچنین مداحان عزیز، نقش اصلى را در آگاه ساختن شهروندان و مردم شهر دارند. آنها بایستی و حتما آن مراسم را رمز وحدت، معرفى کنند و همچنین از آلوده شدن مجالس حسینى به مسائل سیاسى جناحى و همچنین تفرقه‌انگیز یا اهانت به مقدسات دیگران که مایه تفرقه می باشد، بپرهیزند.

* از هر گونه اسراف در اطعام عزاداران و همچنین مسائل دیگر، اجتناب نمایند و همچنین سعى کنند، مجالس شبانه، موجب ناراحتى همسایگان نشود و همچنین در همه حال خلوص نیت را فراموش نکرده و همچنین رضاى خداوند به عنایت سالار شهیدان، حسین عزیز را طلب کنند.

قبولى اعمال همه آن عزیزان را از خداوند مسئلت دارم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: مجالس حسینى به مسائل سیاسى جناحى و همچنین تفرقه‌انگیز آلوده نشود/ سبک های سنگین عزاداری سنتی اهمیت داده شوند در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۲۳ ۰۹:۵۷:۵۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان