حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فعالیت های مراکز حوزوی بایستی و حتما خبررسانی می شود

مکارم 2 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فعالیت های مراکز حوزوی بایستی و حتما خبررسانی می شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: بایستی و حتما نقل از فعالیت های علمی و همچنین پژوهشی مراکز حوزوی اطلاع رسانی می شود تا همگان با خبر شوند در آن مراکز چه می گذرد؛ آن کار موجب تشویق آنها می می شود و همچنین ریا نیست.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید پیش از ظهر شنبه در مراسم گردهمایی مراکز حوزوی تحت اشراف خود که در نمازخانه مدرسه علمیه امام و پیشوا کاظم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: نقل از های خوبی از فعالیت های قسمت و بخش ها و همچنین مراکز متنوع و گوناگون و مختلف آن مدرسه علمیه ارائه شده می باشد که جای تشکر و همچنین قدردانی دارد.

او با گفتن آنکه حوزه علمیه قم پهناور و بزرگ ترین مرکز حوزوی دنیا هم از نظر کمیت و همچنین هم از نظر کیفیت می باشد، گفت: بایستی و حتما نقل از فعالیت های علمی و همچنین پژوهشی حوزویان اطلاع رسانی می شود تا همگان از آنها با خبر شوند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: اطلاع رسانی فعالیت های گرفته شده موجب می می شود تا عده ای بر خلاف تصورشان که شیعه در گوشه و همچنین انزوا فعالیت دارد، دریابند اینگونه نیست و همچنین شیعه در متن فعالیت های اساسی قرار دارد و همچنین علماء و همچنین فضلای شیعه با اقتدار و قدرت مشغول فعالیت های علمی و همچنین پژوهشی خواهند بود.

او  تصریح کرد: در همین مدرسه امام و پیشوا کاظم(ع)چه سخنرانی ها، جلسات، گردهمایی ها و همچنین دروس متنوع و گوناگون و مختلف برگزار شده می باشد که بایستی و حتما خبررسانی می شود تا همگان مطلع شوند در چنین مراکزی چه می گذرد.

آن مرجع تقلید در ادامه با گفتن آنکه قرآن کریم عبادت را هدف نهایی آفرینش ذکر می کند ولی در روایت به برتری عالم بر عابد اشاره شده می باشد، گفت:  بر طبق حدیث نبوی «فَضلُ العالِمِ عَلَى العابِدِ کفَضلِ القَمَرِ عَلى سائرِ النُّجومِ لَیلَهَ البَدرِ»، برترى عالم بر عابد، مانند برترى ماه شب چهارده می باشد بر دیگر ستارگان.

او به احادیث غیره ای اشاره کرد و همچنین افزود: «رَکعَتانِ یُصَلّیهِما العالِمُ أفضَلُ مِن ألفِ رَکعَهٍ یُصَلّیها العابِدُ»، دو رکعت نمازى که عالم مى گذارد، برتر از هزار رکعت نمازى می باشد که عابد مى خواند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به آنکه هر مقدار و اندازه علم و همچنین مقام بالاتر برود آسیب هایی را به همراه دارد، عنوان کرد: توجه به دنیا و همچنین علم بدون عمل شامل آن آسیب ها می باشد و همچنین روایت می باشد که دوزخیان از بوی تعفن عالم بی عمل ناخوش و غمگین اند.

او غرور را آسیب غیره ای دانست که ممکن می باشد گریبان عالم را بگیرد و همچنین گفت: غرور شیطان موجب شد تا از آن هم مقام ساقط و همچنین منفور اولین و همچنین آخرین می شود.

آن  مرجع تقلید افزود: امیدوارم تو طلبه ها و همچنین سربازان امام و پیشوا زمان (عج) گام های بلندی را بردارید و همچنین در روز قیامت سر بلند باشید.

آیت الله مکارم شیرازی بار دیگر بر اطلاع رسانی فعالیت های گرفته شده در مراکز حوزوی تأکید کرد و همچنین افزود: آن موضوع ریا نیست و همچنین بایستی و حتما صورت بگیرد که موجب تشویق دیگران می می شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فعالیت های مراکز حوزوی بایستی و حتما خبررسانی می شود در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۰۷ ۱۳:۰۷:۰۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان