حضرت آیت الله مکارم شیرازی: سرمایه دینی و همچنین معنوی بایستی و حتما زنده می شود/ ضرورت بررسی کردن پدیده گریز و فرار مغزها

مکارم حضرت آیت الله مکارم شیرازی: سرمایه دینی و همچنین معنوی بایستی و حتما زنده می شود/ ضرورت بررسی کردن پدیده گریز و فرار مغزها

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بررسی کردن چرایی گریز و فرار مغزها را ضروری دانست و همچنین خاطرنشان کرد: در صورتی که مبانی مذهبی در دانش آموزان و همچنین دانشجویان تقویت می شود گریز و فرار نخواهند کرد.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین هیئت مدیره دانشگاه با تأکید بر رعایت مسائل اسلامی در دانشگاه ها اظهار داشت: اروپایی ها فرهنگ فاسد خود را در کتاب ها جاسازی می کنند و همچنین به دست جوانان می دهند که در صورتی که بیدار نباشیم دچار مشکل خواهیم شد.

او افزود: البته هر کسی علمی داشته باشد می پذیریم و همچنین علم محترم می باشد ولی باید توجه داشت نباید فرهنگ فاسدی در آن هم وارد شده باشد و همچنین به نام علم به خورد جوانان بدهند، دانشگاه ها بایستی و حتما به هوش باشند، کتاب ها بایستی و حتما به صورت دقیق بررسی کردن می شود تا مسائل انحرافی به نام علم در آنها وجود نداشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آن که در دانشگاه ها بایستی و حتما به ۳ محور برنامه جذاب و جالب و خوب ها، کتاب ها و همچنین اساتید توجه می شود، اظهار داشت: در صورتی که می خواهیم دانشگاه اسلامی باشد آن سه محور بایستی و حتما اسلامی شوند، در صورتی که یک محور اسلامی بوده و همچنین غیره ای اسلامی نباشد مشکل حل نخواهد شد.

او ادامه داد: در صورتی که بهترین برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین کتاب وجود داشته باشد ولی باید توجه داشت استاد شامل مشکل باشد دانشجویان به گونه ای دیگر تربیت خواهند شد، در غیر علوم انسانی نیز ممکن می باشد فرهنگ های اروپایی و همچنین لائیک جاسازی می شود ولی باید توجه داشت در علوم انسانی اکثرا و بیشتر می باشد که بایستی و حتما پالایش کاملی می شود.

آن مرجع تقلید با گفتن آن که بایستی و حتما به گونه ای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی می شود که به سمت تولید علم برویم، ابراز داشت: عقب ماندگی در باره تولید علم بایستی و حتما جبران می شود، الحمدلله در آن قسمتهای آخر آنچه منعکس شده نشان می دهد که مقالات علمی خوبی نوشته شده و همچنین در محافل بین المللی مورد قبول واقع می می شود. آن برنامه جذاب و جالب و خوب بایستی و حتما با جدیت ادامه یابد.

او عنوان کرد: خوشبختانه ایران را جزو پیشگامان مسائل علمی می شناسند، حرکتی به وجود آمده ولی باید توجه داشت آن حرکت بایستی و حتما تکمیل می شود؛ یکی از مسائلی که بایستی و حتما توجه داشت آن می باشد که گرفتار گریز و فرار مغزها نشویم، نباید به گونه ای باشد که نخبگان در کشور تحصیل کنند و همچنین با بهره بری و استفاده از سرمایه کشور درس بخوانند ولی باید توجه داشت در زمان شکوفایی به خارج بروند و همچنین در آن هم جا ماندگار شوند.

آیت الله مکارم شیرازی بررسی کردن چرایی گریز و فرار مغزها را ضروری دانست و همچنین خاطرنشان کرد: در صورتی که مبانی مذهبی در دانش آموزان و همچنین دانشجویان تقویت می شود گریز و فرار نخواهند کرد، در صورتی که پایه های اعتقادات از مدارس محکم می شود جهت فرد خدمت کردن به جامعه اسلامی و همچنین کشور اصل می می شود، نه دخل و درآمد مادی اکثرا و بیشتر.

او اضافه کرد: در صورتی که آن نظر وجود نداشته باشد دلار و همچنین مادیات جهت اشخاص ملاک خواهد شد، بایستی و حتما تیمی جهت آن مسأله فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرده و همچنین راهکارها را پیدا کنند تا آن معظلات و مسائل و مشکلات برطرف می شود.

آن مرجع تقلید با گفتن آن که استعدادهای خوبی در کشور داریم که بر اثر نداشتن شهریه دانشگاه محروم می مانند، گفت: کمک ها و همچنین وام هایی داده می می شود ولی باید توجه داشت سرمایه های جامعه را نباید از دست داد، مهم ترین سرمایه جامعه سرمایه انسانی می باشد، ژاپن و همچنین آلمان در جنگ دوم جهانی ویران شدند ولی باید توجه داشت زیرا و به درستی که انسان های حسابی داشتند بعد از مدت کوتاهی سر پا ایستادند و همچنین هم اکنون از مهم ترین کشورهای دنیا خواهند بود.

او افزود: استعدادها را بایستی و حتما حفظ کرد و همچنین بایستی و حتما به اشخاص نیازمند کمک کرد تا استعدادها از بین نرود، نظام ما اسلامی بوده و همچنین جمهوری اسلامی نام دارد، جمهوریت حضور شهروندان و مردم شهر در تمام صحنه ها می باشد و همچنین اسلام نیز بایستی و حتما در صحنه حضور داشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آن که در دانشگاه ها نباید صحنه های غیر اسلامی وجود داشته باشد، اظهار داشت: خوشبختانه دانشجویان در بعضی فعالیت های خیر مثل اعتکاف پیش قدم خواهند بود که امیدوار کننده می باشد ولی باید توجه داشت بایستی و حتما کاری کرد که جنبه عمومی پیدا کند و همچنین همه مذهبی باشند.

او ادامه داد: مذهب تنها جهت آخرت نیست بلکه در دنیا نیز افرادی که مذهبی خواهند بود می توانند مفید و همچنین موفق باشند، اشخاص مذهبی و همچنین شامل انگیزه معنوی دزدی و همچنین خیانت نمی کنند، بایستی و حتما سرمایه دینی و همچنین معنوی را زنده کرد، در مسائل سیاسی و همچنین نظامی در صورتی که صحبت می می شود که آمریکا می خواهد کاری کند بسیج، سپاه و همچنین نیروهای مسلح کفن پوش آماده می می شود که ناشی از اعتقادات دینی می باشد.

آن مرجع تقلید با گفتن آن که انگیزه مذهبی بود که سبب پیروزی در جنگ تحمیلی شد، ابراز داشت: فرمان امام و پیشوا راحل و همچنین مسأله ارزشی «شهادت» صحنه جنگ را عوض کرد والا از نظر اسلحه و همچنین مسائل دیگر در اوضاع خوبی قرار نداشتیم، آن موارد بایستی و حتما گفتن می شود که داشتن عقاید مذهبی چه آثاری می تواند داشته باشد و همچنین تبیین می شود که نبودن آن هم، چه آسیب هایی به جامعه می رساند؛ بنابراین نباید از مسائل دینی و همچنین مذهبی غفلت کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: سرمایه دینی و همچنین معنوی بایستی و حتما زنده می شود/ ضرورت بررسی کردن پدیده گریز و فرار مغزها در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۱۸ ۱۹:۱۳:۰۲ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان