حضرت آیت الله مکارم شیرازی: حضور بااخلاق یک طلبه در جامعه به نشر مبانی اسلام کمک می کند/ لزوم توسعه درس اخلاق در حوزه

درس اخلاق حضرت آیت الله مکارم شیرازی: حضور بااخلاق یک طلبه در جامعه به نشر مبانی اسلام کمک می کند/ لزوم توسعه درس اخلاق در حوزه

شفقنا-حضرت‌آیت‎الله العظمی مکارم‌شیرازی با اشاره به نقش اخلاق در تبلیغ و همچنین نشر دین اسلام گفت: در صورتی که یک طلبه با رفتار خوب خود در جامعه حاضر می شود، قطعا به نشر مبانی اسلام در جامعه کمک می کند.

به نقل از شفقنا، اولین جلسه درس اخلاق حضرت آیت الله مکارم شیرازی در مدرسه علمیه امام و پیشوا کاظم(ع) برگزار شد. صفحه اینستاگرامی متعلق به آن مرجع تقلید بخشی از سخنان او همچنین را نشر یافته شده کرده که تقدیم مخاطبان می می شود.

آن مرجع تقلید در سخنانی بر توسعه درس اخلاق در حوزه تاکید کرد و همچنین گفتن داشت: یکی از آسیبهای عرصه اخلاق، رشد معنویتهای‌انحرافی می باشد و همچنین در صورتی که آن دروس اخلاق با بهره بری و استفاده از آیات و همچنین روایات و همچنین دانش اصیل دینی گفتن نشود، محلی جهت رشد آن انحرافات خواهد شد.

او افزود:طلاب و همچنین مبلغان و همچنین خانواده‎های آنها جهت شهروندان و مردم شهر اسوه و همچنین الگو خواهند بود و همچنین در صورتی که یک طلبه با رفتار خوب خود در جامعه حاضر می شود، قطعا به نشر مبانی اسلام در جامعه کمک می کند.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: از مهمترین مباحثی که خداوند در قرآن کریم گفتن می کنند، مساله معجزه‌اخلاقی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله می باشد؛ در ماجرای فتح مکه و همچنین گفتار و همچنین رفتار کریمانه ایشان با دشمنان، باعث شد که فوج فوج شهروندان و مردم شهر به اسلام بگروند.

او تصریح کرد: دعوت به اسلام با رفتار نیک و همچنین حسن خلق از مهمترین روش‎های تبلیغ می باشد. پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) گفتن فرمودند که انسان با اخلاق حسن به مراتب و همچنین منازل معنوی بار ارزش می‌رسد، حتی در صورتی که در عبادت نیز ضعیف باشد یا در کلام غیره ای فرمودند که در روز قیامت اخلاق خوب ترازوی اعمال را سنگین می‎کند.

آن مرجع تقلید به روایات غیره ای در آن باره اشاره کرد و همچنین گفت: امام و پیشوا صادق(ع) نیز فرمودند که پاداش حسن خلق به مقدار و اندازه پاداش مجاهدت فی سبیل الله می باشد.

او با گفتن آنکه اخلاق سرمایه اصلی زندگی انسان می باشد؛ ابراز کرد: امام و پیشوا علی(ع) نیز فرمودند که اخلاق خوب گنج ‌روزی می باشد؛ اخلاق خوب باعث موفقیت در کار و همچنین زندگی می باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: حضور بااخلاق یک طلبه در جامعه به نشر مبانی اسلام کمک می کند/ لزوم توسعه درس اخلاق در حوزه در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۱۹ ۱۲:۰۴:۵۷ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان