حضرت آیت الله مکارم شیرازی: بیش از هرزمان غیره ای به انسجام ملی مستلزم و نیاز داریم

آیت الله مکارم شیرازی حضرت آیت الله مکارم شیرازی: بیش از هرزمان غیره ای به انسجام ملی مستلزم و نیاز داریم

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به نمونه های عهدشکنی آمریکا بر ضرورت حفظ انسجام ملت ایران برابر دشمنان تاکید کرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) اظهار کرد: نبی اکرم(ص) فرمود:«به زودی در بعدی فتنه‌هایی پیدا می‌می شود که صبح، فرد مؤمن و همچنین عصر کافر و همچنین خارج از دین می باشد».

او افزود: فتنه‌ها تمام وسوسه‌های شیطانی در مورد مال، مقام و همچنین هوس‌ها و همچنین تهدیدها را شامل می‌می شود، بعضی اوقات آن فتنه‌ها خفیف و همچنین بعضی اوقات شدید می باشد، به گونه‌ای که انسان را متحول می‌کند.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه آن فتنه ها در زمان ما هم فراوان دیده می می شود، گفت: آن جاذبه های مقام و همچنین ثروت و همچنین شهوت چه ساده اشخاص را زیرو رو کرده و همچنین آبرو و همچنین شخصیت خود را از دست می دهند لذا بایستی و حتما خود را به خداوند تبارک و تعالی سپرده و همچنین به او پناه ببریم.

او خاطرنشان ساخت: انسان عالم به علم زنده می باشد بنابراین کسی که با علم زنده باشد از آن فتنه‌ها می‌تواند در امان بماند البته انسان بایستی و حتما خود را به خداوند تبارک و تعالی بسپارد لطف الهی شامل افرادی می‌می شود که شایسته و همچنین لایق خواهند بود و همچنین در صورتی که خداوند کمک نکند لغزش‌ها می‌تواند بر انسان اثر گذارد.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: فرد عالم به جوانب کاری که دست می زند توجه کرده و همچنین عواقب آن هم را می سنجد لذا تعبیر «احی العلم» یعنی انسان به علم زنده می می شود. لطف الهی شامل افرادی می می شود که شایسته و همچنین لایق آن خواهند بود لذا پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم از بعدی خبر داده و همچنین یکی از پیشگویی ها آن می باشد که می بینیم در زمانهای بعد از ایشان و همچنین در زمان ما امثال فتنه ها دیده می می شود.

او یادآور شد: بعضی شخصیت‌ها زمانی که به ملاقات بنده آمده بودند گفتن می‌کردند ممکن می باشد دشمنان مشکلاتی ساخته یا ایجاد کنند ولی بیش از همه شهروندان و مردم شهر با انسجام می‌توانند رو به روی آنها بایستند.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه خوشبختانه دشمنان ما به دست خود دارند خود را رسوا می کنند، عنوان کرد: روزی بود بعضی گمان می کردند ممکن می باشد زمانی به وجود بیاید که دعواها به فرصتها و همچنین دوستی بدل می شود ولی باید توجه داشت واضح شده که اینها ما را به صورت ذلیل می خواهند اینها اصلا قابل اعتماد نیستند و همچنین نشانه آن بی اعتمادی آن می باشد که یکطرفه از معاهدات در حال خارج شدن خواهند بود.

او یادآور شد: درحالیکه همه عضو معاهده محیط زیست جهانی خواهند بود ولی باید توجه داشت اینها یکطرفه از آن هم خارج شدند، اخیرا هم گفتند بخشی از نهاد ملل به نام یونسکو که جنبه فرهنگی آن نهاد را دارد ما خارج می شویم و همچنین خارج هم شدند زیرا و به درستی که به اسرائیل گفتند خلاف کردید.

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آنکه آنها در مورد برجام نیز اعلام کردند یک طرفه خارج می‌شوند گفت: به کره شمالی می‌گویند بیائید بنشینیم مذاکره کنیم. تو با آن بی اعتباری و همچنین رسوایی می خواهید مذاکره کنید؟ پیداست که آنها جواب منفی می دهند.

او با اشاره به سخن امام و پیشوا علی(ع) در عهدنامه مالک اشتر گفت: حضرت علی(ع) فرمود:««مالک بر سر عهدت بمان. عهدشکنی در زمان جاهلیت امری زشتی بود حتی در صورتی که دشمن تو باشند».

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه  جاهلیت نوین از جاهلیت قبلی هم بدتر می باشد و همچنین عهدشکنی را قبیح نمی دانند. در آن زمان بیش از همه انسجام ملت می تواند در دهان دشمنان زده، آنها را مایوس کند و همچنین پیروزی های پی در پی خواهد داشت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: بیش از هرزمان غیره ای به انسجام ملی مستلزم و نیاز داریم در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۱۸ ۰۹:۴۸:۱۲ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان