حضرت آیت الله سبحانی: نادیده گرفتن طب نوین صحیح نیست/ واکسن واجب شرعی می باشد

سبحانی حضرت آیت الله سبحانی: نادیده گرفتن طب نوین صحیح نیست/ واکسن واجب شرعی می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی با اشاره به بعضی گفته ها در خصوص طب نوین گفت: آنکه می نامند طب امروز، طب آمریکا و همچنین جاهای دیگر می باشد، حرف غلطی می باشد، آن طبی می باشد که قبل از اسلام بوده و همچنین اطبا اسلام آن هم را تکمیل کرده اند.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید امروز در دیدار دکتر ایرانی خواه ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید قم، طی سخنانی ابراز داشت: امروز در روزنامه ها خبری را خواندم که بیماران دو بیماری سرطان و همچنین دیالیز به صورت مجانی و رایگان درمان می شوند.

او گفت: آن خبر خیلی زیاد مهم و همچنین خیلی زیاد ارزشمند و همچنین تاثیرگذاری می باشد که جای تقدیر و همچنین تشکر دارد و همچنین نشان می دهد که مجلس و همچنین حکومت با وزارت بهداشت و همچنین شخص وزیر همراهی کامل دارند.

آیت الله سبحانی در ادامه به موضوع مطرح شدن طب اسلامی و همچنین یا طب ایرانی اشاره کرد و همچنین گفت: در روایات ما احادیثی در خصوص سالم زندگی کردن آمده مثل، کُلُواْ و همچنینَاشْرَبُواْ و همچنینَلاَ تُسْرِفُواْ ، ولی باید توجه داشت یک سری از روایات از آن دست جنبه محلی و همچنین منطقه ای دارد، شیخ صدوق که حدیث شناس خواهند بود در آن خصوص گفته اند که حضرت آن موضوع را جهت آن هم محل عنوان کرده اند و همچنین نمی قدرت کل جهان را از طریق آن هم درگیر کرد.

آن مرجع تقلید با اشاره به بعضی گفته ها در خصوص طب نوین گفت: آنکه می نامند طب امروز، طب آمریکا و همچنین جاهای دیگر می باشد، حرف غلطی می باشد، آن طبی می باشد که قبل از اسلام بوده و همچنین اطبا اسلام آن هم را تکمیل کرده اند و همچنین اروپایی ها تکمیل تر کردند و همچنین آن علمی می باشد که از اول آمده و همچنین دست به دست شده و همچنین امروز به دست ما رسیده می باشد.

او عنوان داشت: نمی می شود علم طب نوین را تکذیب کنیم، علمی که جنبه تجربی دارد، البته آن نیست که خودمان صرفا اعتماد به دیگران کنیم بلکه بایستی و حتما خودمان نیز روی علم کار کرده و همچنین اکتشاف انجام دهیم.

آیت الله سبحانی با اشاره به بعضی گفته ها که افرادی در لباس روحانیت و همچنین یا با نام اسلام می نامند، نباید از واکسن بهره بری و استفاده کرد گفت: واکسن واجب شرعی می باشد و همچنین حیات ما به آن هم بستگی دارد، بنده در کتاب های خودم نوشته ام که چیزهایی که عقلای عالم بر آن هم نظر دارند، ما از آنجا کشف می کنیم که شرع مقدس هم اثبات و یا تایید می کند و همچنین در کتاب های خودم یکی از مثال هایی که زدم موضوع واکسن می باشد.

آن مرجع تقلید عنوان داشت: در موضوع طب اسلامی، خواجه نصیر، شیخ الرئیس و همچنین بقراط و همچنین… هم دارند، در صورتی که بر روی یک سلسله گیاهان مطالعه کنند اشکالی ندارد ولی باید توجه داشت آنکه بخواهیم علم نوین را نادیده گرفتن کنیم آن موضوع به هیچ عنوان صحیح نیست.

او ضمن دعای خیر جهت دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید گفته استبنده توفیقات هر چه اکثرا و بیشتر جهت ایشان و همچنین مسئولان دانشگاه در قم را از خداوند خواهانم و همچنین ایشان بدانند که مجلس و همچنین حکومت با ایشان مطابق و یکدست می باشد و همچنین مقام معظم رهبری هم ایشان را برگزیده اند.

آیت الله سبحانی گفت: موفقیت های دکتر هاشمی را می بینم و همچنین شاهد هستیم که به چه مقدار و اندازه و میزان تلاش می کنند و همچنین ایشان مورد احترام همگان می باشد.

دراین دیدار دکتر ایرانی خواه ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید قم نیز گزارشی از روند اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و همچنین درمان و همچنین روند توسعه عمرانی ارائه کرد.

حضرت آیت الله سبحانی: نادیده گرفتن طب نوین صحیح نیست/ واکسن واجب شرعی می باشد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۰۹ ۱۸:۰۵:۳۲ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان