حضرت آیت الله سبحانی: فرقه وهابیت در قالب واحد درسی در حوزه ها قرار گیرد

سبحانی حضرت آیت الله سبحانی: فرقه وهابیت در قالب واحد درسی در حوزه ها قرار گیرد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی گفت: شایسته می باشد با نظر شورای عالی حوزه علمیه به‌ عنوان مرجعی جهت پاسخ‌گویی به شبهات فرقه وهابیت در قالب یک واحد درسی حوزه‌ها قرار گیرد.

به به گفته شفقنا از حوزه، آن مرجع تقلید امروز در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه  که در دفتر معظم له برگزار شد؛ با تأکید بر تغییر بعضی اسلوب درسی حوزه‌های علمیه تأکید کرد: اصول و همچنین دروس حوزوی بایستی و حتما به‌صورت موجز و همچنین خلاصه به طلاب عرضه می شود؛ چرا که شرایط علم‌اندوزی در جامعه کنونی با قبل تفاوت کرده می باشد.

استاد خارج فقه واصول حوزه علمیه ادامه داد: دشمن اصلی تشیع در زمان حال وهابیت می باشد که تمام عقاید و همچنین باورهای آن هم‌ها به ‌صورت موجز در ۱۸ درس گفتن‌شده که شایسته می باشد با نظر شورای عالی حوزه علمیه به‌ عنوان مرجعی جهت پاسخ‌گویی به شبهات آن فرقه در قالب یک واحد درسی حوزه‌ها قرار گیرد.

او با تأکید بر اهمیت تدریس مباحث مستحدثه خاطرنشان کرد: در درس‌های خارج فقه امسال پیشامد جدید ربا را به‌عنوان یکی از آن مسائل موردبحث قرار داده‌ایم که ابواب و همچنین شاخه‌های متنوع و گوناگون و مختلف آن پیشامد جدید را در برمی‌گیرد که نزدیک به ۲۰ پیشامد جدید مستحدثه جدید را شامل می‌می شود.

آیت‌الله‌ سبحانی خاطرنشان کرد: مباحث حوزوی همواره بایستی و حتما از فقه و همچنین اصول آغاز می شود و همچنین در ادامه راه به سراغ ابواب دیگر مانند فلسفه و همچنین کلام رفت و همچنین شروع به‌یک‌باره تمام مسائل باهم دیگر ممکن می باشد موجب توقف‌های بعدی در اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب می شود.

او با گفتن بعضی خصوصیات قابل‌توجه شهروندان و مردم شهر مغرب زمین تصریح کرد: ازجمله اخلاق و همچنین سکنات خوب اروپایی‌ها آن می باشد که کارها را از مسائل کوچک شروع می‌کنند و همچنین با موفقیت در آن مسائل به سراغ اهداف والاتر می‌روند.

آن مرجع تقلید ادامه داد: بایستی و حتما برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حوزه به نحوی تدوین و همچنین اجرا می شود که راه طلاب را دررسیدن به پس نتیجه آن می شود که نهایی هموار کند، چراکه امروز بسیاری از افرادی که در حوزه به مدارج علمی بالا رسیده‌اند به خاطر تلاش و همچنین کوشش‌های فردی یا شخصی خود بوده می باشد.

او بابیان اهمیت و همچنین جایگاه حوزه علمیه قم تأکید کرد: حوزه اصلی تشیع در زمان حال در قم تجلی‌یافته و همچنین امید شیعیان جهان به حوزه علمیه قم می باشد و همچنین خیل استعداد در آن حوزه فراوان می باشد که جهت شناسایی آن هم‌ها یک مهندسی دقیق مستلزم و نیاز می باشد که وظیفه مدیران می باشد.

استاد خارج فقه حوزه علمیه ابراز کرد: شکل و همچنین نوع استعداد در بین طلاب متنوع و گوناگون و مختلف می باشد که دراین ‌بین بعضی استعداد نویسندگی، منبر، سخنوری، پژوهش و همچنین بررسی و همچنین عده‌ای نیز در مباحث فقهی حائز استعداد خواهند بود.

حضرت آیت الله سبحانی: فرقه وهابیت در قالب واحد درسی در حوزه ها قرار گیرد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۲۱ ۱۶:۴۹:۳۸ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان