حضرت آیت الله سبحانی: حوزه علمیه بایستی و حتما فقیه و همچنین خطیب بامعلومات تربیت کند

سبحانی  حضرت آیت الله سبحانی: حوزه علمیه بایستی و حتما فقیه و همچنین خطیب بامعلومات تربیت کند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی طلاب را به جدی گرفتن پیش مطالعه و همچنین تحصیل توصیه کرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در انتهای درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم با اشاره به توقیع امام و پیشوا عصر(عج) جهت شیخ مفید اظهار داشت: حضرت فرمودند: «إِنَّا غَیْرُ مُهمِلِینَ لِمُرَاعَاتِکُم و همچنینَ لَا نَاسِینَ لِذِکْرِکُم و همچنینَ لَو همچنین لَا ذَلِکَ لَنَزَلَ بِکُمُ اللَّأوَاءُ و همچنینَ اصطَلَمَکُمُ الْأَعدَاءُ/ همانا، ما از رعایت حـال تو کوتاهى نمى ‏کنیم و همچنین تو را از یاد نمى ‏بریم، چه، در غیر آن صورت سختی ها و همچنین گرفتاری ها برشما فرو مى ‏آید و همچنین دشمنان تو را ریشه‏ کن کرده و همچنین از بین مى‏برند».

او با گفتن آنکه اکنون نزدیک ۴۰ سال شمسی از عمرجمهوری اسلامی می‌گذرد، گفت: شالوده آن نظام در بهمن سال شمسی ۵۷  درست و همچنین سپس قانون اساسی تدوین شد و همچنین اکنون دوستان کم و همچنین دشمنان فراوانی دارد زیرا ما دنبال اسلام حقیقی هستیم.

آیت‌الله سبحانی خاطرنشان کرد: آن همه دشمن در اطراف و همچنین ماهواره‌ها علیه شیعه و همچنین نظام خواهند بود ولی نظام برپا می باشد زیرا حضرت مهدی(عج) نظر بر شیعیان دارد و همچنین ما را دعا می‌کند.

او یادآور شد: در صورتی که امنیتی در کشور می باشد بر اثر دعای حضرت می باشد ما نیز بایستی و حتما دعای حضرت را اجابت کنیم و همچنین درس بخوانیم و همچنین در ایام تحصیل به مسافرت نرویم و همچنین در صورتی که هم رفتیم بین نماز و همچنین تحصیل جمع کنیم.

آن مرجع تقلید بر مطالعه دروس پیش از آغاز کلاس تاکید کرد و همچنین گفت: دروس را مطالعه و همچنین با تشکیل حلقه‌هایی درس پیشین را مرور کنید تا سریع‌تر پیش بروید.

آیت‌الله سبحانی ادامه داد: ما نیز بایستی و حتما دعا کنیم که سرباز خوبی جهت امام و پیشوا باشیم سرباز خوب به علم و همچنین دانش مستلزم و نیاز دارد در صورتی که بخواهیم حافظ نظام باشیم حوزه بایستی و حتما علمی باشد و همچنین فقیه،  عالم، مفسر و همچنین خطیب با معلومات تربیت کند.

حضرت آیت الله سبحانی: حوزه علمیه بایستی و حتما فقیه و همچنین خطیب بامعلومات تربیت کند در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۱۱ ۱۰:۱۷:۳۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان