حضرت آیت الله جوادی آملی: علم الوراثه را در حسینیه ها یاد بگیرید

آیت الله جوادی آملی1 حضرت آیت الله جوادی آملی: علم الوراثه را در حسینیه ها یاد بگیرید

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی اشک بر سیدالشهداء(ع) را وسیله‌ای جهت مبارزه با دشمن درون و همچنین بیرون دانسته و همچنین اظهار کرد:  آن اشک‌فروشی در حسینیه ها خیلی زیاد مقدس می باشد مثل کسی که نیزه و همچنین شمشیر می‌فروشد منتها آن هم خریدار بایستی و حتما عُرضه داشته باشد از آن اشک بهره ببرد.

به نقل از شفقنا، مراسم عزاداری و همچنین سخنرانی آیت الله جوادی آملی در شب عاشورای حسینی با حضور عزاداران حسینی در نمازخانه بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد.

در آن جلسه، آن مرجع تقلید با اشاره به زیارت نورانی جامعه کبیره به تبیین هدف از گریه بر سالار شهیدان(ع) و همچنین راه بهره‌برداری از آن مجالس پرداخته و همچنین اظهار داشت: در زیارت‌ها عموماً و همچنین زیارت جامعه خصوصاً آن دو عنصر محوری را به ما می‌آموزاند که هم شهادت، وسیله می باشد و همچنین هدف نیست و همچنین هم اشک، وسیله می باشد و همچنین هدف نیست؛ آن از بیانات نورانی خود سالار شهیدان(سلام الله علیه) و همچنین ائمه دیگر می باشد.

او ادامه داد: وجود تبریک و مبارک حسین‌ بن ‌علی هنگام و زمانی که شهادت را ترسیم می‌کند می‌گوید شهید کارش آن می باشد که کشور را طیب و همچنین طاهر کند، طهارت یک کشور، طیب بودن یک کشور به خون پاک شهید می باشد، شهادت آنقدر تواناست که یک کشور آلودهٴ قبل از انقلاب را طیب و همچنین طاهر کند. در صورتی که کشور طیب و همچنین طاهر شد بایستی و حتما طبق گفتن قرآن کریم میوه طیب و همچنین طاهر بدهد میوهٴ یک مملکت، عقل می باشد و همچنین عدل، طهارت می باشد و همچنین قداست، میوه یک نظام، انسانیت می باشد. شهادت، وسیله می باشد نه هدف.

آیت الله جوادی آملی در ادامه، اشک بر سیدالشهداء(سلام الله علیه) را وسیله‌ای جهت مبارزه با دشمن درون و همچنین بیرون دانسته و همچنین اظهار کرد:  آن اشک‌فروشی در حسینیه ها خیلی زیاد مقدس می باشد مثل کسی که نیزه و همچنین شمشیر می‌فروشد منتها آن هم خریدار بایستی و حتما عُرضه داشته باشد از آن اشک بهره ببرد. به ما گفتند بنال ولی باید توجه داشت گفتند جهت چه چیزی بنال، هرگز نگفتند اشک بریز، گفتند جهت فلان کار اشک بریز؛ بنگرید که اشک هرگز هدف نیست. روایات فراوانی جهت ثواب و فضیلت گریه کردن هست در آن شکّی نیست ولی باید توجه داشت آن وسیله می باشد نه هدف، هنگام و زمانی که دعای کمیل را می‌خوانید می‌گویید «و همچنین سلاحه البکاء» آن گریه، اسلحه می باشد تا بیگانه را سر جای خود بنشاند، گریه جهت گریه نیست، گریه جهت حفظ نظام می باشد، جهت حفظ عفاف می باشد، جهت حفظ دین می باشد، جهت حفظ قرآن و همچنین عترت می باشد، آن هم‌طوری که شهادت جهت میوه طیب و همچنین طاهر می باشد، آن اسلحه را به دست هر کسی نمی‌دهند در صورتی که کسی گریه کرد و همچنین در آن گریه یکی از آن سه کار را انتخاب نکرد او سلاح خرید، اسلحه خرید، شمشیر خرید ولی با آن هم مبارزه نکرد.

او ادامه داد: هرگز آنکه در کنار نمازشب گریه مناجاتی دارد آن هم هدف نیست وسیله می باشد، آنکه در محفل حسینی گریه عاشورایی دارد آن هم وسیله می باشد و همچنین هدف نیست. گریه اسلحه می باشد هنگام و زمانی که اسلحه شد می‌تواند بگوید «سلمٌ لمن سالمکم و همچنین حربٌ لمن حاربکم» ایران شد، عراق شد، سوریه شد، جای دیگر شد «حربٌ لمن حاربکم» از آغاز جریان کربلا تا پایانش همین حرف می باشد. مگر در زیارت مسلم‌بن‌عقیل همین مباحث و مطالب را عرض نمی‌کنیم که من آمدمِ توی مسلم را یاری کنم، الآن بیش از هزار سال شمسی می باشد او شربت شهادت نوشید، مسلم چه حاجتی به یاری ما دارد؟ غیر از یاری مکتب مسلم؟! بنابراین گریه‌فروشی به نحو اسلحه‌فروشی می باشد؛ گریه، شمشیر می باشد، گریه، سپر و همچنین نیزه می باشد، گریه، لباس رزمی می باشد که انسان تن بکند چه گریه نماز شب که با دشمن درون می‌جنگد، چه گریه حسینیه که با دشمن بیرون می‌جنگد، آنکه بگرید و همچنین نیزه نگیرد گریه نکرده می باشد در صورتی که خواستیم بفهمیم گریه یعنی چه، به ما فرمودند: «و همچنین سلاحه البکاء».

آن مرجع تقلید تصریح کرد: هنگام و زمانی که به ما فرمودند زیارت وارث بخوانید یعنی چه؟ آن زیارت وارث به ما درس علم‌الوراثه می‌دهد، از حضرت آدم گرفته تا حضرت خاتم(علیهم السلام) فرمود تو ارث بُردی. ارث مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست کتاب و همچنین کتیبه باشد فرق جوهری ارثِ معنا و همچنین ارث مادی آن می باشد؛ در ارثِ مال تا مورّث نمیرد چیزی به وارث نمی‌رسد، در ارث عقل و همچنین عدل و همچنین علم تا وارث نمیرد چیزی به او نمی‌دهند. در صورتی که کسی خواست از حسین‌بن‌علی(ع) ارث ببرد تا خود انسان نمرده می باشد ارث نمی‌برد تا با مردن و مرگِ ارادی نمیرد شهوت و همچنین غضب را خاموش نکند، خواسته‌های خودش را خاموش نکند، چیزی به او نمی‌دهند آن علم‌الوراثه می باشد. آنکه می‌‌گویند زیارت وارث بخوانید یعنی تو هم مظهر آن باشید تو هم از نوح و همچنین آدم و همچنین خاتم ارث ببرید. به ما هم گفتند علم‌الوراثه را در حسینیه‌ها یاد بگیرید.

حضرت آیت الله جوادی آملی: علم الوراثه را در حسینیه ها یاد بگیرید در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۰۱ ۱۸:۰۰:۱۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان