تاکید حضرت آیت الله سیستانی بر حفظ تمامیت ارضی عراق

اقدامات تجزیه طلبانه تاکید حضرت آیت الله سیستانی بر حفظ تمامیت ارضی عراق

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی روز جمعه نسبت به تلاش ها جهت تجزیه عراق و همچنین جدایی شمال آن هم ابراز تاسف کرد و همچنین از تمامی جناح ها خواست به قانون اساسی عراق پایبند باشند و همچنین به دادگاه عالی عراق جهت حل بحران کردستان تمکین کنند.

به به گفته سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری الفرات نیوز، حجت الاسلام و همچنین المسلمین سید احمد صافی که خطبه های نماز جمعه را در حرم مطهر امام و پیشوا حسین(ع) ایراد می کرد، از مقامات اقلیم کردستان خواست به مسیر قانون اساسی بازگردند. و همچنین ی همچنین حکومت عراق را به حفظ حقوق قوانین و قانونی کردها دعوت کرد.

حجت الاسلام و همچنین المسلمین صافی گفت: هنوز ملت عراق از مصیبت تروریسم داعشی رهایی نیافته که متاسفانه با مصیبت جدیدی که آن هم تلاش جهت تجزیه کشور و همچنین جدایی شمال آن هم می باشد، روبرو شده می باشد.

صافی افزود: مرجعیتی که همواره بر لزوم حفظ وحدت ملت و همچنین تمامیت ارضی عراق تاکید کرده و همچنین در راستای مبارزه با طایفه گرایی، نژادپرستی و همچنین تحقق برابری بین اقشار متنوع و گوناگون و مختلف جامعه عراق کوشش نموده، همه جناح ها را به پایبندی به قانون اساسی و همچنین تمکین به آن هم در خصوص اتفاقات بین حکومت فدرال و همچنین حکومت اقلیم کردستان و همچنین رجوع به دادگاه فدرال و همچنین پایبندی به تصمیمات و همچنین احکام آن هم دعوت می کند.

او همچنین مسولان اقلیم کردستان را به رجوع به مسیر قانون اساسی جهت حل مسائل بحث برانگیز و همچنین مورد اختلاف دعوت کرد و همچنین هشدار داد: اقدامات تجزیه طلبانه و همچنین تلاش جهت واقعیت بخشیدن به آنها منجر به عواقب نامطلوب و همچنین لطمه زدن به شهروندان کرد می می شود و همچنین چه بسا پیامدهایی خطرناکتر در پی داشته باشد.

خطیب جمعه کربلا با اشاره به آنکه اقدامات تجزیه طلبانه اقلیم کردستان باره مداخله جناح های منطقه ای و همچنین بین المللی در مسائل عراق را فراهم می کند، بر اهمیت حفظ حقوق قوانین و قانونی کردها و همچنین عدم تعرض به آن هم تاکید کرد.

صافی خاطرنشان کرد: تحولات سیاسی اخیر نباید بر ارتباط و رابطه قوی بین فرزندان عراق اعم از عرب، ترکمن، کرد و همچنین دیگر اقشار عراق تاثیر منفی برجای بگذارد. بایستی و حتما از هرآنچه که به انسجام ملی لطمه می زند، اجتناب کرد.

تاکید حضرت آیت الله سیستانی بر حفظ تمامیت ارضی عراق در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۲۹ ۱۴:۱۱:۵۸ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان